DËSHMIA/ Rozeta Dobi: Gjeta të mbuluara me batanije tufa me lekë dhe euro në shtëpinë e Alda Klosit, i sillnin shuma të mëdha parash

4 Shkurt 2023, 11:35Kronika TEMA

DËSHMIA/ Rozeta Dobi: Gjeta të mbuluara me batanije tufa me lekë

Zbardhen të tjera detaje nga dosja hetimore dhe dëshmia e Rozeta Dobit, pastrueses që fundosi Alda Klosin, e cila aktualisht ndodhet pas hekurave e akuzuar për tre vepra penale.

Rozeta Dobi mësohet se ka vendosur së fundmi të bashkëpunojë me drejtësinë dhe iu ka kërkuar oficerëve të policisë gjyqësore që t’i caktohet një avokat kryesisht nga shteti dhe nuk do të mbrohet nga dy avokatët që i ka zgjedhur familja, bën me dije gazetarja Klodiana Lala.

“Kam vendosur të bashkëpunoj” ka thënë ajo duke rrëfyer më pas të gjithë historinë deri në momentin kur vendosi sipas saj të inskenojë vjedhjen në shtëpinë e Alda Klosit.

“Në vitin 2018 kam nisur punë si pastruese në shtëpinë e Alda Klosit kur ajo punonte si drejtoreshë koncensionesh në Ministrinë e Financave, banonte tek Mozaiku i Tiranës.

Fillimisht në një moment kur vajta në shtëpinë e saj gjeta mbi krevat të mbuluara me batanije para në lekë dhe në euroo. 

I mora dhe i sistemova në një sirtar në dhomën e saj dhe më pas e telefonova për ti konfirmuar Aldës ku i kisha vendosur paratë.

Kam lëvizur dhe në shtëpitë e tjera të saj dhe kam parë që gjatë gjthë kohës lëviznin shuma të mëdha parash. 

Alda Klosi ka dhe disa banesa të tjera, një të ndërtuar në truallin e prindërve të saj, një që e kishte prenotuar te Kodra e Diellit dhe një në Kombinat. Tek këto banesa nuk kam shkuar por i di se kam punuar gjatë.

Në dhjetor 2022 Alda Klosi më kërkoi që t’i merrja paratë dhe t’i ruaja për shkak të problemeve që kishte me bashkëshortin”, ka deklaruar Rozeta Dobi, sipas gazetares Klodiana Lala.

19 Komente

 1. J
  John Qelbashi

  Alda Klosi duhet te denohet per nje gje te vetme: Qe eshte debile 24 karat. Te denohet 24 vjet burg per ate mekat. U ne te kem aq pare ne shtepi nuk fut as qenin, as mamane ne shtepi. Le me te tjere?!

  1. b
   ben.

   Quiz: Ca marke e ka avionin pastruesja e rames

   1. L
    Lindita

    Alda Klosi do te dorezohet nga faktet, sepse ka tradhti nga brenda shtepise. Nuk ka nga ia mban, do ta dorezoje kryehajdutin Ahmetaj.

    1. b
     ben.

     Pastaj Ahmaetaj , Ramen. Do shofim gallate ne me rilindjen, sa do ngelen pa pune keta te humorit

   2. Z
    Zaloshnja

    Histori jo e besueshme. Nese kjo alda ja ka dhene per ti ruajtur, pse shkoi ne polici dhe denoncoje pastruesen? Duhet nje pergjigje per kete.

    1. T
     TR

     Mbase ja ka lene me ja rujt kundrejt pageses. Keto I kan hy me top duke prish. Kur ka kerku leket mbrapsht kjo sja ka dhene dhe ajo debilja ka bo denoncim. Sa kare femër.

    2. A
     Arjani

     Kjo balena pastruesja kur i mori ishin tr mira plehra ,mir kjo biba qe i vodhi po tani u kujtu pastruesjate tregonte ndyrsira apo te shpetoj bythen e vet .

     1. M
      Martin

      Zoti na rruajt sa debile pask qen kjo klosi!!!! Te vjedhesh ter ato lek dhe ti besosh pastrueses??? Kjo paska vjedhur aq shume se as vet nuk e di shumen .

      1. D
       Drini

       Klosi ka punuar putane senafori ca kohe, aty u specializua mire, beri nje dore para, bleu diplome dhe si mjeshtre sexy u be sekrekare e hamshorit Hamutaj.ky i fundit e coi tek qypi me mjälte, dhe perfundimi .....

       1. L
        Liria

        ,,, perfundimi dihet, hamshori Hametaj do te bleje sapun per ne Rec.

       2. G
        Gole

        Vjedhja e vetme është ajo që djali debil i bërë mamasë të tij Rozeta Dobi! Rozeta nuk ka vjedhur gjë,ajo është punonjëse me pagesë e Aldës, dhe e të tjerëve për transport,magazinim dhe shpërndarje të parasë( kujt ja pret mendja që pastruesja të jetë edhe likujduesja e hesapeve mes të mëdhenjve ?). Po foli tamam ajo,do bien shumë koka,dhe ndershmërit mendoj që asnjë prokuror nuk ka bythë të hetojë deri aq lart! Jeta e Rozetës është në rrezik....

        1. V
         Vjosa e egersuar

         Perralla dhe idiotsira, mungese profesionalizmi nga policia dhe hetuesia, kurveri, hajduteri, korrupsion , zgjyre kjo eshte qeveria dhe shoqeria shqiptare. Shikoni e kenaquni me big brother Turp i madh E pse te mos ket pastaj nostalgjike te Enver Hoxhes A mos jane me te mira keto 30 vjet pisllek, vjedhje, kurveri, droge , vrasje mashtrim vjedhje nga qeveriaret. Ah po hame me mire se ishim te varfer athere? Derra te kenaqur ka plote

         1. S
          Satër

          Tashmë nuk flet më pastrusja avokat hajduti! Janë mbledh bashkë hajdutët që nga zyrtarja pastrusja, avukati,prokurori e gjykatësi dhe shqyejnë lekët e taksave dhe buxhetit....dhe mirë bëjnë për deri sa shumica e shqipove lumturohen dhe urojnë 'të lumtë dora' kët pisepastrusen hajdute ' ! Kjo pishajdutja tashmë 'heroinë' është kthyer në shembull edhe për pastruset e tjera!

          1. S
           Satër

           Tashmë nuk flet më pastrusja avokat hajduti! Janë mbledh bashkë hajdutët që nga zyrtarja pastrusja, avukati,prokurori e gjykatësi dhe shqyejnë lekët e taksave dhe buxhetit....dhe mirë bëjnë për deri sa shumica e shqipove lumturohen dhe urojnë 'të lumtë dora' kët pisepastrusen hajdute ' ! Kjo pishajdutja tashmë 'heroinë' është kthyer në shembull edhe për pastruset e tjera!

           1. D
            Dajti

            seriali BABALE vazhdon me nje seri te re.Kjo Alda Klosi qenka jetime. dhe nuk paska as nene,baba ,moter, vella, nje shoqe apo nje shok te ngushte po i paska besuar nje pasuri te madhe nje pastrueseje ??????!!!!!!.Po kjo eshte loje e prokuroreve te plepave te sali berishes qe i thane: Ti per vjdhje do te denojme 20 vjet, edhe djalin do ta rrasim brenda , por po the se parate ti ka dhene Alda akuzen por vjedhje do ta heqim ( se ne e kemi problemin me Alden) dhe do te nxjerim nga burgu. Ndiqni serine tjeter.

            1. D
             Dajti

             seriali BABALE vazhdon me nje seri te re.Kjo Alda Klosi qenka jetime. dhe nuk paska as nene,baba ,moter, vella, nje shoqe apo nje shok te ngushte po i paska besuar nje pasuri te madhe nje pastrueseje ??????!!!!!!.Po kjo eshte loje e prokuroreve te plepave te sali berishes qe i thane: Ti per vjdhje do te denojme 20 vjet, edhe djalin do ta rrasim brenda , por po the se parate ti ka dhene Alda akuzen por vjedhje do ta heqim ( se ne e kemi problemin me Alden) dhe do te nxjerim nga burgu. Ndiqni serine tjeter.

             1. Z
              Zyko

              Shumica e punonjesve te rendesishem te institucioneve shteterore atje jane Alda Klos. Vetem Rama eshte i "paster"!

              1. E
               Ekonomia nga Ahmetaj te Ahmetaj

               Dhe gjithmone kini parasysh : Behet fjale per pasuri ne njeren nga shtepite e nje vartesje te atij fare Ministri Ekonomie qe ka shkaterruar Ekonomine e Shqiperise ne ate fare feje sa nuk do kete Zot ta sjelle ne normalitet edhe per shume vite...kuptojeni vete se si jane shtepite e atij shefit se kesaj Aldes!

               1. N
                Nici

                Hahahahahahahahahaha grande fratello ca..........

                Lini një Përgjigje