E morën peng dhe i vodhën varësen e floririt dhe celularin 18-vjeçarit në Tiranë, arrestohen dy persona, një tjetër në kërkim

19 Nëntor 2023, 12:06Kronika TEMA

E morën peng dhe i vodhën varësen e floririt dhe celularin

3 persona në Tiranë i hoqën për disa orë lirinë një 18-vjeçari duke e mbajtur atë në makinën e tyre. Gjithashtu ata i morën me dhunë të riut varësen e floririt dhe celularin.

Policia ka reaguar menjëherë dhe ka bërë të mundur identifikimin e 3 autorëve, dy prej të cilëve Arnold Arapaj, 30 vjeç dhe Agim Drishti, 30 vjeç, të cilët janë arrestuar, ndërsa R. A., 33 vjeç, është shpallur në kërkim.

Njoftimi i policisë: 

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, menjëherë pas marrjes së njoftimit se tre shtetas i kishin vjedhur me dhunë varësen e floririt dhe celularin, si dhe e kishin marrë forcërisht në automjetin e tyre, një 18-vjeçar, duke i hequr lirinë për disa orë, menjëherë kanë organizuar punën për identifikimin dhe kapjen e autorëve të kësaj ngjarjeje, me qëllim vënien e tyre përpara përgjegjësisë ligjore.

Si rezultat i reagimit të menjëhershëm të shërbimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 6, u identifikuan dhe u vunë në pranga shtetasit: A. A., 30 vjeç, A. D., 30 vjeç, të dy banues në Tiranë. Gjithashtu u shpall në kërkim shtetasi R. A., 33 vjeç, banues në Tiranë.

Nga veprimet hetimore dyshohet se këta tre shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, ditën e djeshme, në rrugën “Loni Ligori”, në Unazë të Re, i kanë vjedhur me dhunë varësen e floririt dhe celularin, një 18-vjeçari, si dhe e kanë marrë atë me forcë në automjetin e tyre, duke i hequr lirinë për disa orë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Lini një Përgjigje