Ilir Beqaj jep dorëheqjen nga SASPAC pas masës së sigurisë nga GJKKO

18 Nëntor 2023, 14:59Kronika TEMA

Ilir Beqaj jep dorëheqjen nga SASPAC pas masës së sigurisë

Ilir Beqaj ka dhënë dorëheqjen nga detyra e drejtorit për Agjencisë Shtetërore të Programimit Strategjik dhe Koordinimit të Ndihmës  e njohur edhe si State Agency for Strategic Programming and Aid Coordination (SASPAC).

Dorëheqja vjen pas informimit të tij mbi masën e re të detyrimit të paraqitjes dhe ndalimit të udhëtimit jashtë vendit si person nën hetim nga SPAK. 

Ilir Beqaj e mori këtë post në nëntor të vitit të kaluar, ndërsa në 26 tetor u emërua si pjesë e grupit negociator për negociatat e aderimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian duke zëvendësuar numrin 2 të ministrisë së Brendshme, Romina Kukon.

 

7 Komente

 1. B
  Bac u kry edhe ket here

  Edhe ky paska ngrene dardha pas shpines te Kallomit te gjate, megjithese kur firmosi marveshjen para dy javesh me francezet, Kallomi i gjate ishte prapa shpines te ketij. Ec e merre vesh tani. Di apo nuk di gje Komandanti i Tërmetit dhe i Merushesh…

  1. T
   Tata luigji

   Kallomi te hyfte ne vrym te bythes o sali bin laden

   1. D
    Dhondri jot

    O tata kari,t'hyft e most dalt,ta shpofsha me dalt, Ta myllsha me teneqe, tu qift farà keqe. O kurv politike, ti ne Sal kurva..harrova ne sumq8mi surrelit.

  2. B
   Berti

   Këta janë ekipi i Liderit global, importuar nga bashkia e Tiranës dhe kooptuar në PS dhe poste ministrore. Të gjithë hajdute dhe fytyra të nyta. Shikojini popull; Lale Eri fiku, Ballukja, Manastirlliu, Beqja, Shalsi, Gonxhja, Kushe, e të tjerë figura sa qesharake dhe aq groteske, të njohur për abuzimet dhe kusuret e tyre që po bëhen ushqim i SPAK-ut. Çdo të thotë lideri global tani, që ja solli Sali kanibali apo atë të perserituren kaq herë që përgjegjësia penale është personale. Bëji një nder këtij populli o corapekuq, jep dorëheqjen dhe shko e fshihu bashkë me capaculet e tu sa nuk është vone, se të është mbushur kupa me kohë.

   1. n
    nga aeroporti

    Kur e paska marre vesh, Beqja sapo qeka kthyer nga nje udhetim jashte shtetit.Pse ka ndonje ndryshim psh qe Beqja mund te ishte ne nevojtore ose ishte me nje prostitute ose ishte me nje hajdut. Kaka ne byth i ka hy.

    1. D
     Dardani i Ri

     Ore, këtë Ilir Beqaj, duhet duhet t'a kenë ngatërruar me Ilir Metën. Ilir Beqaj është shkodranë, shkodranët dhe tropojanët janë demokratë, nuk bëjnë korrupsion. Shikoni Sali Berishën i cili, thotë: Për mua nuk ka asnjë provë si i korruptuar.

     1. d
      dhimitraqis

      Do haka nja kater vjet Liri per shperdorim dertyre se aq e ka SPAK_u per socialistet .E mbani mend denimin e Sajmos ai do jete kryetar gjyqi ne denimin e Ilirit,ndersa per PD-istet ka vetem pune korrektonjese.Rrofte dhjemokracia shkipetare/

      Lini një Përgjigje