Ersida Dyrmishi e akuzoi se e mbajti peng në hotel dhe e përdhunoi, autori dyshuar mohon akuzat: Erdhi me dëshirë, kemi pasur lidhje dashurie

2 Gusht 2022, 10:34Kronika TEMA

Ersida Dyrmishi e akuzoi se e mbajti peng në hotel dhe e përdhunoi,

Ersida Dyrmishi, e cila rezultonte e zhdukur prej disa ditësh, është gjetur. 30-vjeçarja ka deklaruar se është mbajtur peng nga Marjus Musaku në një hotel në Durrës dhe sipas denoncimit të saj, i riu e ka përdhunuar nën kërcënimin e një thike dhe duke e kanosur për jetën e familjarëve të saj.

E reja ka bërë denoncimin në policinë e Durrësit së bashku me bashkëshortin e saj, T. D, 37-vjeç, i cili kishte ngritur alarmin për zhdukjen e bashkëshortes më datë 25.07.2022.

32-vjeçari Marjus Musaku, i cili ka rënë në prangat e policinë ka mohuar pretendimet e Ersida Dyrmishit se ka kryer marrëdhënie seksuale me dhunë me të.

Ai ka deklaruar se e Ersida Dyrmishi kishte shkuar me dëshirën e saj dhe se më herët kanë pasur një histori dashurie.

Ndërsa bashkëshorti i saj në një prononcim për News24 ka treguar se 30-vjeçarja ndodhet në banesë në gjendje të mirë shëndetësore, por nuk ka pranuar të japë më shumë detaje.

Musaku nuk është një emër i panjohur. Ai ishte dënuar edhe më parë për pengmarrje. 

Në vitin 2018 mori peng ish-gruan për 24 orë, ndërsa pas denoncimit të babait të 27-vjeçares u arrestua.

Gjithçka ndodhi pas konflikteve që solli edhe divorcin. 

Gjatë kohës që ishin të martuar, ish- gruaja e ka denoncuar për dhunë dhe torturë fizike.

19 Komente

 1. S
  Sara

  Impotent mendor

  1. A
   Ana

   Kalbeni brenda kafshen dhe mundesisht dergoheni per riedukim ne ndonje burg me egersira te etura per seks qe ta pallojne mire dhe kur te dale te thote qe jam grua.

   1. E
    Eshte e mundur qe te ket lidhje nji Grua

    Mundet te jet e vertete qe nji Grua e Martuar te ket lidhje Dashurie me X mashkull ,por ky MM-ja nqs do ta kishte te Dashur si edhe pretendon ,perse do duhej ta mbante mbyllur ne Hotel dhe ajo te kerkonte te lirohej prej tij ?! - Pra nuk me duket aq e pranushme nji version i tille .Nji Dashnore pastaj ,qofte edhe e martuar trajtohet mir si e dashur vertete jo me i shkaktu dhimbje e probleme ne familjen e saj e qit ne gazete ! - Nji mashkull i tille jo qe s'ja ka iden cdo me then Dashnore por duket se eshte i semure menderishte . Pra pa e zgjat ,sepse kot me kalu kohen komentojme , Viktima mundet te ket pas seks njiher apo disa her me MM i cili pastaj ka pas qellime te tjera dhe mbasi e ka mashtru e fut ne Hotel , e ka mbajtur ne arrest shtepie ,qellimi ka qen ndoshta edhe trafikimi ose X ide kriminale . Kjo eshte Bota Shqiptare sot .Mjer ato femra te shkretat qe duan te cfryjn pak jastekun e shtresit te asaj jete e kerkojn pak keqnasi dhe perplasin koken ne shkembinj idiote

    1. T
     Tirana

     Mos e justifiko tradhetine bashkeshortore!

     1. T
      Tiku

      Ai nuk po e justifikon tradhetine bashkeshortore, por fakti mbetet qe tradhetia nuk eshte veper penale, kurse pengmarrja po. Ky tipi eshte denuar edhe nje here per krimin e pengmarrjes ndaj dhe eshte perserites.

      1. K
       Ka gjithmone keqkuptime ...

       Tirana , pran cdo rrespekti per Familjen , nganjiher Morali Fallso ne ditet tona eshte Utopi .Total i pavende .Un rrespektoj te gjithe ato cifte te cilet kan gjetur Njeri -Tjetrin ne Cift dhe asnjerit nuk i del kemba jashte Rrethit , mipro ,nuk mundet te mohojme Realitetin qe jetojme . Ka jopak Cifte qe per arsye te ndryshme nuk arrijn te japin e marrin nga njeri tjetri ate doze qe i ben ata te Lumtur bashke dhe ruan Ekujlibrin ne Cift .Duke mos pasur ato te dhena personale ,plus ktu edhe karakteri i personit ben qe Femra por edhe Mashkulli te kerkoj e Plotesohet diku tjeter . Kush kerkon te mbushet e ndjeje thel anen Shpirterore ( dhe kjo i takon asaj pjese mendoj te Elites se shoqerise ) por ka edhe nga ata ato qe duan te ndjejne me shume anen seksuale ,duan Aventuren sepse ajo i jep Adrenalinen qe i ben te Lumtur . - Me beso un do desha ta ndaloja Tradhetine (sepse vet bej pjes ne ata qe e kan Vler me te cmuan Besnikerine ne cdo Maredhenje ) .por mendoj se eshte e veshtire . Ne mundet te ndryshojme vehten tone (thot nji filozof ) por asnjiher te tjeret . Prandaj un jam per kete ; Le ta shijojne njerzit jeten si i pelqen e ndihen mire ,vetem me Rrespekt per njeri tjetrin pa dhune ,me Kulture e si Njerez te vertete . Klm

       1. t
        te gjitha femrat qe ndihen seksi qihen sot

        tirana . scusami ,,s'e boj mo :)

      2. T
       Toni

       Bashkeshorti flet ne tv se eshte ne gjendje te mire per gruan e tije..( ose me mire per ish- gruan) sidomos psikologjike dhe fizike do thoja une... nejse... o burre koti nqse se kuptuar akoma se cfare mban ne shtepi??? prit se do te te largohet me pak dite tani... per 1-2 dite jo me shume se alarmohet e gjithe Shqiperia.

       1. B
        Burreziu

        Hallall ia kam bere te tera/shyqyr qe i shpetoi vera (vrima)-thote nje kenge e lashte Shqiptare...rrojme dhe perjetojme.

        1. U
         Unë e dua Anën!

         Perse kaq e ashpër Ana...?! Seksi te knaq, apo jo?! Pastaj kjo ka shkuar vet por pas kenaqesisë seksuale i duket sikur eshte perdhunuar goca hahah... përzotin Ana nuk tallem hahaha... se dhe mua kështu me duket gjithemonë hahaha... Ajo perdhunimin në ketë rast e bën për alibi ndaj burrit, dhe siq duket edhe burri qënka veshllapush i emanicipuar/degjeneruar haha

         1. v
          veshllapush hahhaha

          hahahahaha. exactly. nuk jan njerez

         2. S
          STOP dhunes ne Dashuri

          Jetojme ne Demokraci .- Dashuri per te tere _ Sadomasso vetem me deshiren e te dashtunes . Dashnrori duket e don ma fort se burri zojen Ersida e spo don me shlu me hik e don me e pas tan kohs pran me ba dashni .

          1. L
           Likja

           Edhe nje femij nuk e mban dot peng peng per ,7 dite dhe kubne hotel...po' burrit dhe te aferme si do ti thojnte kjo...qe U pallova 7 dite rrjesht...

           1. s
            sala

            Likja , burri zojes simpatike asht Demokrat .Por nji Komunist si ty , s'mundet me e kuptue hic . i Dashutuni e ka dasht dhe Hoteli ku e ka qi 7-dit rresht duket nji Hotel i shtrejt e me Nivel dhe menoj se zoja Ersida e ka shiju mas miri ato 7-dit qirje me te Dashtunin i cili se shpejti do jet antare e PD-s

           2. D
            David

            Media kriminele, pse në artikujt e mëparshëm publikuat foton e qartë të viktimës dhe emrin e plotë? A keni etikë ju motërqira të shpifur? A ju çon njeri në gjyq ju pisa për dëmet që shkaktoni?

            1. A
             AK

             Bravo shoku. Kjo nuk duhej bere por kto media si me bo lajm te nxjerrin cdo gje ne shesh. Media ropsha!

            2. B
             Burri me koqe te varura pere vape

             Keni inat por i jepni hakun... Ersida qenka femer sexy. Syte e dhe buzët e saj ta rrenqethin manallin... Poshtë nuk di gjë, atë gjë e din vetem Marjusi qe e ka shijuar

             1. x
              xhoxhi

              Nuk e kuptoj si e mori peng?Si e çoi në hotelHajde gjeje kush ka faj.Ajo thotë më mbajti me zor ai thotë erdhi vetë.Tani duhen avokatët të marin ndonjë lekë dhe tja futin si të duan njëri do thotë fajin e ka gruaja tjetri buri etj etj broçkulla si këto.Eeeeeeee çpo na dëgjojnë veshët.Se çfarë jete quhet kjo do ta kuptomë në botën tjetër.Deri atëhere lajme të tilla do dëgjojmë..

              1. E
               Era

               Zoti gazetar,ta lexoj një i huaj ktë shkrim do thotë;në shqipri nuk shkohet nga rrëmbimet,që bëhen në mes të ditës. Ai mavria burrë i Dyrmishit,ta ruaj mirë gruan se mos ja “rrëmbejn” prap.

               Lini një Përgjigje