Arben Kraja në SHBA, u prezanton arritjet e SPAK amerikanëve

2 Gusht 2022, 09:07Kronika TEMA

Arben Kraja në SHBA, u prezanton arritjet e SPAK amerikanëve

Drejtuesi i SPAK, Arben Kraja, prokurori i posaçëm, Vladimir Mara dhe Drejtori i BKH, Aida Veizaj ndodhen në Washington të SHBA-së në një vizitë që pritet të zgjasë 1 javë.

Zyrtarët e lartë të drejtësisë së re pritet të takohen me zyrtarë të Departamentit Shtetit, Departamentit të Drejtësisë, FBI, DEA dhe institucione të tjera të zbatimit të ligjit në SHBA.

Qëllimi i vizitës, sipas një njoftimi për mediat është prezantimi i SPAK dhe arritjeve të tij, si dhe forcimi i bashkëpunimit të SPAK me institucionet e zbatimit të ligjit në SHBA ,e synon luftën ndaj krimit të organizuar, korrupsionit, pastrimit të parave dhe konfiskimit të aseteve kriminale në Shqipëri.

Në 2020 Shqipëria krijoi Strukturën Speciale Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK-un si një nga institucionet më të rëndësishme të drejtësisë së re të ngritur me mbështetjen e SHBA.

9 Komente

 1. r
  robt ne pith ti shkerdhefshin Kriminel i ndyr

  ky eshte kapua i Krimit te Organizuar ne Shqiperi me baze ne Lalz

  1. T
   Tr

   ????‍♀️????‍♀️????‍♂️????‍♀️

   1. A
    Arben kraja e zevendesoi denjesisht dhallen

    Cfare arritjesh ke ti more palo prokurot. Me ty po tallen qe nga krimineli sali qe ti nuk ke fakte e deri te spiuni ilir qe nuk di sa pasuri ka...

    1. I
     Ilir Hamit Matjani=Kobra ne Oazin e Korrupsionit e

     Nuk e kuptoj se cfare arritjesh do paraqese Kraja ne Amerike,sepse dy dinosaureve te krimit e te korrupsionit dhe kampioneve te minimit te demokracise ne Shqiperi,flamurmbajtesve te luftes se fshehte e te hapur kunder amerikaneve,Ilir Meta-j e Sali-h Berishovici rrojne e mbreterojne te lire e mund te themi edhe te "mbrojtur" pak metra larg zyres se Krajes.Dhe kjo sic duket me urdherin direkt te Metes apo me mirekuptimin e Krajes ndaj Metes apo Metajt ,duke bere sikur ka pune te tjera qe le jashte sferes se punes se ketij organi Metajn e Berishen!Vetem keta te dy birbo,kreret e shkaterrimit te demokracise,te vjedhjes se pasurise shqiptare,te korrupsionit galopant,te uzurpimit te politikes shqiptare e te deformimit te saj sipas deshirave te tyre, nuk jane ngacmuar fare nga Arben Kraja.Keta maskarenj e vrases as jane thirrur,as jane hetuar e as kane per tu thirrur nga Kraja,pavaresisht se akuzat e dokumentat kunder veprimtarise kriminale e bashibozuke te tyre jane mullar ne Spak.Vetem se Spaku e sidomos Kraja nuk i sheh apo nuk do ti shohe,pasi kjo eshte marreveshja e tij me Meten apo Metajn.Te shpresojme se kete e dine mire amerikanet,se shqiptaret ne shumicen derrmuese te tyre e dine dhe e kane kuptuar.Te presim se si do dale Kraja ne Amerike... Dhe cudia eshte se mire Kraja eshte miku dhe asi nen sqetull i Ilir Kriminelit,po prokuroret e tjere te ketij organi perse nuk ndihen e nuk reagojne lidhur me kete trajtim special te ketyre vemjeve politike e kriminale te ketij vendi? Kane frike? gje qe nuk e besoj apo eshte Kraja qe vendos atje se kush e me cfare dosjeje do merret dhe aty vendoset pika.Por deri kur?!

     1. d
      desi

      Ha ha ha ha sa kom qesh me arritjet e ASPAK-ut!Po Amerikanet ç'kane dashur qe e kane zgjuar nga gjumi?Thone qe e kane kritikuar per neglizhencen e ketij organi qe nuk ka marre ne pyetje Sali Berishen dhe ai i eshte pergjigjur qe nuk kam prova!Atehere atij i eshte kerkuar te niset urgjent per ne SHBA dhe te shikoje origjinalet qe disponon departamenti i shtetit.Ka zera qe edhe ai do kerkoje azil si Tik Dhalla gjate kthimit.

      1. P
       Pickaxhiu

       Duket qe ne fytyre qe eshte mjeshter i te mos berit gje

       1. G
        Gomari i Babatasit

        Arritjet e leshit,kjo eshte per tja dhene kujes.

        1. G
         Gomari i Babatasit

         Arritjet e leshit,kjo eshte per tja dhene kujes.

         1. v
          vang

          Ca do beje ai,Ne fund te vitit del ne pension dhe per cdo dite kafen do ta pije me komshiun Sali.Te dy pensioniste.

          Lini një Përgjigje