Pronarja e banesës: E godiste me grushte edhe kur ishte i shtrirë. Ja si ndodhi vrasja e 56-vjeçarit nga fqinji

1 Gusht 2022, 18:49Kronika TEMA

Pronarja e banesës: E godiste me grushte edhe kur ishte i shtrirë. Ja

Pronarja e banesës ku jetonte viktima Nikolin Staka, ka treguar se si ndodhi ngjarja e rëndë, ku 56-vjeçari Starka u qëllua me grushte nga fqinji,  Alban Meneri.

Pronarja e banesës ka rrëfyer për News 24 se 51-vjeçari Alban Meneri ishte një person problematik në zonë dhe thuajse konfliktohej herë pas herë me banorët, kjo për hapësirën që ai pretendonte se e zotëronte me certifikatë, por që sipas pronares ishte e jashtëligjshme.

Ajo ka treguar dhe momente nga ngjarja e rëndë, duke u shpreh se autori vazhdonte ta godiste viktimën me grushte edhe pasi ky i fundit ishte i shtrirë në tokë.

Pronarja e banesës: Nuk është hera e parë që kemi konflikt me këtë person. Jo vetëm ne, por edhe banorët e pallatit. Para 20 viteve në kemi konflikt  personalisht me personin në lidhje me një pronë. Në ’93 kemi hapur një vendim gjykate për çeljen e një parkingu dhe kemi marr një vendim gjykate për ushtrim aktiviteti. Pas 30 vitesh veprim aktiviteti, në 2015 ndodhemi para një vendimi gjyqësor të kësaj prone që është këtu dhe vendimi gjyqësor ekzekutohet nga prona një , jo në pronën dy, dhe përmbaruesi e ekzekuton tek godina janë. Kjo është një çështje e transmetuar edhe tv. Por e gjithë ngjarja ka ardhur sepse ky person është mbështetur nga institucione të ndryshme. Dhe ngjarja me rëndësi ka ardhur nga pjesa e certifikatës së pronësisë, vendimin e gjykatës e ka përdorur dhe nga nxjerrë një certifikatë pronësie tek një pjerrësi këtu.

Tani të vijmë të ngjarja aktuale,  personi vjen dhe i kërkon zonjës që ka dyqanin aty, të largojë makinë  ai debaton me zonjë, dhe komshiu që kishte 3-4 javë që kishte ardhur, del në dritare dhe i thotë,-Mos debato me zonjat. Ky i thotë,- Zbrit poshtë dhe sqarohu me mua. Ai zbret dhe mendoi që ishte sqarim. Ka përfunduar në grushte dhe arsyeja që jam e shqetësuar ,mënyra se si e ka goditur, i rënë personi në tokë ai vazhdonte ta gjuante akoma. Të nesërmen personi vjen, shoqëruesja që interesohej për këtë vjen dhe i thotë burrit, nuk po hapet dera. Burri hyn nga dritarja , hap derën dhe e shikon që ishte pa ndjenja, e shikojmë , e kthen nga ana tjetër dhe shikon që ishte i nxirë nga hematomat që kishte marrë.

Pas ngjarjes kur burri evidentoi personin të vdekur lajmëruat policinë për ngjarjen, apo ngjarja ishte referuar më parë në polici?

Ishte referuar një ditë më parë, erdhën punonjësit e policinë nuk panë gjë në teren dhe ikin edhe erdhën të nesërmen

Autorin e arrestuan po atë ditë apo më vonë?

Të nesërmen e shoqëruan. Ky ka pasur mbështetje shumë të madhe nga institucionet prandaj ka vazhduar dhe pajisja e certifikatës së pronësisë në mënyrë të parregullt e ka fuqizuar dhe ka bërë konflikt me çdo person

Ka pasur konflikte të tjera të mëparshme me banorët e zonës?

Të të them çdo javë, çdo muaj nuk do të ma besojë njeri. Hapni dosjet dhe do ta shihni.

Për çështje prone, sepse thoshte që jam pronari i kësaj pjese. Nuk lejonte asnjë të parkojë. Certifikata është e nxjerrë në mënyrë abuzive,. Unë e kam denoncuar këtë certifikatë në Aluizmi, Ministria e Drejtësisë , Kryeministri dhe nuk kam marrë asnjë përgjigje. Para 6 muajsh sjell dy maune me zhavorr, i bëjmë shkresë Komisariatit se i solli pa dokument. Policia i bën shkresë Bashkisë të vijë të heqë zhavorrin dhe bashkia neglizhente nuk ka marrë masa, dhe duke mos marrë masa ky është fuqizuar më shumë.

27 Komente

 1. B
  Bira lencit

  Salih bin laden komunisti terrorist keshtu i ndau pronat me muskuj, toke e xanun po preke te mori plumbi SALIH BIN LADEN eshte autori i 40 mij vrasjevr ne shqiperi nga 91 deri sot Terroristi ka punuar dhe punon nen urdherat e disa organizatave terroriste te iranit, duhet te izolohet dhe bashke me te spijuni,hajduti,vrasesi like metaj

  1. K
   KY ështe terrorist po dale nga burg përseri

   E po Turqit shqip foles jane të pa bes burracak bëne vrasje dhe dhune Ku do që shkone 2 gra dhe një mesuse të vrare pa besisht nga KY mentalitet barbare Turke Otomane. Unë besoje se edhe Talibane Jane më me kulture

   1. N
    Ne bire ke 32 vite

    Ti je aty aty nga trute me kete tipin qe goditi me grushta qytetarin. Saliu eshte nje gje dhe kjo qe thote zonja e marr ne interviste eshte nje gje krejt tjeter. Kjo thote qe ky qe te ngjane ty kishte lidhje me pushtetin! Dhe pushteti sot jane mender Rilindasit.

    1. O
     Osman Gazepi

     Alban Menderi ...

    2. D
     Detari

     24 karat turk ky mjekrroshi

     1. L
      Liqenori

      Detar te qr leri mos i perzie fete

      1. i
       iliria

       Turku mamanë o detar!

      2. B
       Bimi

       Çdo e keqe buron nga mos zbatimi i ligjit ose keq zbatimi. Duhet qe si shkak i vrasjes te perfshihet edhe vendimi i padrejtë nqs është i gjykatësit. Ore kur do bëhen mjetet Keta gjykatës ?! Nuk e shikojnë se po marrin njerez në qafë.

       1. E
        Eni

        Dmth ne kete palo shtet jo funksional Vrasesit e vertete jane dhe Rama e Veliaj, Me mosveprimin kriminal te institucioneve te tyre.

        1. B
         Bujar Kanapari.

         Ke te drejte "Eni", apo me mire Xeni, Rama, ky " vrases i madh", nuk ka mesuar asgje nga politika "paqesore" aspak konfliktuale e babait tend Sahaleh Ram Brrrrriiiisshaaaa.

         1. B
          Bujar Kanapari.

          Ke te drejte "Eni", apo me mire Xeni, Rama, ky " vrases i madh", nuk ka mesuar asgje nga politika "paqesore" aspak konfliktuale e babait tend Sahaleh Ram Brrrrriiiisshaaaa.

          1. B
           Bujar Kanapari.

           Ke te drejte "Eni", apo me mire Xeni, Rama, ky " vrases i madh", nuk ka mesuar asgje nga politika "paqesore" aspak konfliktuale e babait tend Sahaleh Ram Brrrrriiiisshaaaa.

           1. B
            Bujar Kanapari.

            Ke te drejte "Eni", apo me mire Xeni, Rama, ky " vrases i madh", nuk ka mesuar asgje nga politika "paqesore" aspak konfliktuale e babait tend Sahaleh Ram Brrrrriiiisshaaaa.

            1. A
             Andi dhe Mehdi Bushati.

             "Eni"! Ky monster eshte pjelle e regjimit shtazor, regjimit te lloit malokeri te halese Berisha, i cili, per tu quajtur "lider maximus", ndertoi gjykata te atilla te lloit Gjin Gjon, Rovena Gash, Adriatik Dhalle etj, me kursin e plepave, te cilet nuk prodhonin drejtesi, por konflikte shoqerore ne interes te tyre

            2. S
             Shqiptari i Ilirisë

             Unë e dënoj dhunën dhe sidomos pasojën që ka shkaktuar ajo në rastin konkret. Por shikoni logjikën e kësaj idiotes!Ai ka Çertifikatë Pronësie dhe kjo idiotja dhe idiotët e tjerë,nuk ja respektojnë duke thënë se e ka marë padrejtësisht,se e kanë përkrahur institucionet!!! Një llogjikë që vazhdon të mbizotërojë akoma mbas 32 vjetësh të rrëzimit të komunizmit,duke mos respektuar pronën e tjetrit. E kuptoni kët

             1. M
              Moisi Golemi

              Dmth, ditën që ai e goditi me grushta, u lajmërua policia. Policia vjen, nuk gjen gjë në terren dhe largohet. Po si nuk gjen gjë në terren?? A mori deklaratat e personave për çfarë ndodhi? A kërkoi të pyesë viktimën, nqs ishte dhunuar dhe nga kush? Sepse po ta kishin bërë, i gjori mësues do ishte ende gjallë. Nqs nuk do kishim policë barkaleca, që bëjnë sikur punojnë dhe vetëm ngrohin sediljen e makinës.

              1. 2
               2 gra dhe një mesuse të vrare në pake dite

               Do më then policija që duame??? mire që bandat e mire organizuara nuke i gjene dote Der sa i vrasin kundershtaret në mest të qytetit. Por policija e jone e (dashtur) as një rrahje as një sherr banale nuke ështe në gjendje ta zgjelle ose ta investigone o nëne o nëne se çfare policije dhe Shtet kemi. Si do qofte puna në jemi një kombe në zhdukje dhe ndoshta mire ështe keshtu. 3 vrasje kote në 2 ose 3 dite 2 gra dhe një mesuse ne per fryme banoresh munde të jemi të paret në bote për vrasje dhe dhune. KY ështe pra mentaliteti Turke, Otomane Talibane

              2. 1
               19

               Ja te shkoj ne burge dhe ti mari tokat pastaj .

               1. Q
                Qytetari

                Ka vrare njeri o shoku, eshte KRIMINEL. Dhe Policia ke pergjegjesine e vet

                1. N
                 Niku

                 Per veprimin e bere te shkoj ne burg. Sa i perket tokes, dihet qe eshte e familjes mneri (Demneri) dhe pallati eshte ndertuar mbi token e tyre. Nuk eshte rasti per tja fut kot per gjykatat.

                 1. Z
                  Zyko

                  Thjesht. Shtet leshi.

                  1. B
                   Black Jack

                   Bullet , vetem ai I lan hesapet me b…….t ????????

                   1. L
                    Landi

                    Z.Edi Rama po e degjeneron mandatin e tretë,sa do të na detyrosh të votojmë Sali shpellarin ose Like floririn.

                    1. T
                     Toni

                     Denoheni per vrasje kte pler kafsh , i qoft dheu leht viktimes .

                     1. k
                      k

                      95 % të shqiptareve janë me të meta mendore.

                      1. l
                       labi

                       UNE jam lab por po eshte nga familja demneri do jete dobic ,se me sa i njoh une demnerat nuk jane kriminele TE KALBET NE BURG KRIMINELI POR SA PARA BEN VDIQ NJE NJERI E KJO NUK KA TE BEJE AS ME TOKAT AS ME PRONAT POR KA TE BEJE ME EDUKATEN E KETIJ KRIMINELI NE SE KA GHjKATA TE MARR DENIM KAPITAL ,SE MOS FUTEN MAFIONERET GJIN GJINI ,GJOKUTAJ DHE PACAVURET E TJERE TE DREJTESISE ME TE KORRUPTUAR NE BOTE ,DREJTESIA SHQIPTARE

                       1. s
                        sapa

                        Perseri mungesa e shtetit i mori jeten te pafajshmit!

                        Lini një Përgjigje