‘Zbrit poshtë se ta tregoj unë’, kush është punonjësi i RTSH-s që goditi për vdekje mësues Nikolinin pse hyri ta ndante nga sherri me një grua

1 Gusht 2022, 17:28Kronika TEMA

‘Zbrit poshtë se ta tregoj unë’, kush është

Alban Meneri, montazhier i RTSH-s, ka goditur për vdekje mësues Nikolin Stakën, që e kishte fqinj. Meneri po debatonte me një grua për vendin e  parkimit, ndërkohë që viktima i ka parë nga kati i dytë.

56-vjeçari mësohet se i ka thënë: “Çfarë bën, s’të vjen zor që zihesh me gra.”

Ndërkohë autori i dyshuar i është përgjigjur:“Zbrit poshtë se ta tregoj unë.”

Në momentin që Staka ka zbritur poshtë, Meneri e ka qëlluar me grushte në kokë, fytyrë dhe qafë. Më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Kujtojmë se 56-vjeçari dyshohet se ka gjetur vdekjen në banesë nga hemorragjia. Ngjarja ka ndodhur më 30 korrik, por Staka është gjetur i pajetë ditën e djeshme, 31 korrik.

Staka, lindur në Laç, ishte me profesion mësues dhe prej një muaji jetonte me qira në Tiranë.

Më parë kishte jetuar në Belgjikë.

Njoftimi i policisë:

Plagosi rëndë një shtetas, i cili si pasojë humbi jetën, vihet në pranga 51-vjeçari.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2 ndaluan me iniciativë shtetasin A. M., 51 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, me pasojë vdekjen.

Ky shtetas, gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me grushte në pjesën e qafës, duke i shkaktuar dëmtime në laring, fqinjin e tij, shtetasin N. S., 56 vjeç, banues në Tiranë, i cili si pasojë e plagëve të marra, ka ndërruar jetë në banesë. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

35 Komente

 1. V
  Vito mashtruesi, shoku i Nikos

  Dy komshinj u zune me grushta. I pa gjithe lagjia. Ngjarja ishte e perseritur . Policia ka njerez qe u jep rrogen per te mbajtur qetesine publike dhe per t'i evidentuar rastet e dhunes ne komunitet. Nese rasti do ishte identifikuar nga POLICIA atehere personi i demtuar do kishte shkuar ne spital per t'u ndjekur nga ana mjeksore dhe sot do kishim tjeter situate. Pervec kesaj rasti eshte tipik rast idiot qe ndodh shpesh per shkak te menaxhimit mizerabel qe i behet qytetit por edhe shqiptareve hajvane qe jane perqark.

  1. F
   F-35 A

   Vito..., me surprizon pozitivisht per te disaten here! Edhe ne kete rast nuk eshte mashtrues, por me duket se arsyeton drejte.

   1. .
    ....

    Vito Shoku i Sales Mashtruesi Diggital.

    1. X
     Xyxyxy

     O i mencur, qe e gjen fajin te shteti, ky eshte rast tipik shqiptare. Dy moshatar rrihen si me qene adoleshent. Ketu nuk ka pune policia, po vet shqiptari nevrik dhe i pagdhendur.

     1. T
      Taulant

      Nuk eshte rast tipik Shqiptar. Sherre te tilla ndodhin kudo ne bote po ku funksionon ligji mendohen 10 here per te bere nje gje te tille.

      1. s
       shijaku

       mesuesi ka vepruar i papjekur...nuk duhet te zbriste pasi u kercenua....por kjo nuk shfajson vrasesin...

      2. M
       MOS

       Vito mashtruesi pohon me golen e tij: eshte mashtrus

       1. O
        Osman Gazepi

        shqiptareve hajvane jane aq te shumte ne numer, sa per polizine eshte e pamundur menaxhimi i situates. Tung!

       2. g
        geri

        eshte lloji i kafshes .......vend bananesh komplet

        1. T
         Titi

         ti gezoj pronat tani.

        2. K
         Ky ështe pra mentaliteti Turke Otomane Talibane

         E po Turqit shqip foles jane një lloje si Talibanet. Ai i ndjeri Ka menduare që ështe në Belgjike dhe munde të flasesh ate që ti mendone ose siqe flasin të gjith njerzit në boten Perendimore. Por jo more zotri me Turqit shqip foles nuke flitet si njeri se pse jane gjallesa të po a dobishme në kët Toke.

         1. B
          Bimi

          Ke plotesisht te drejte. Ketyre s‘guxon t‘ju thuadh mos beni keq!

          1. Z
           Zefi

           Çfare eshte kjo gjuhe urrejtje mor maskara. Ne fakt duhej te ishe ti ne vend te ati mesuesit te shkrete. Nuk je aspak me i mire se ai qe e goditi. Plehër.

           1. l
            lexuesi

            zef kari, qetesohu mer sunit i qelbet!

          2. L
           Llazi usa

           Keta artista bythqira duhet te rrine me lesh qe te duken artista?Keta jane plehra e kombit,fute brenda dhe mos e nxire me bythqirin.

           1. J
            Juli

            Ja një MAJMUN që ka ngelur MAJMUN dhe në USA.

           2. Y
            Ylli

            Tani Fute gishtin ne bythe.Kalo vitet e fundit ne qeli ,idiot.

            1. Dhe ju sdini me te bukuren, ky montazhier ne Rtsh edhe un gjithashtu montazhier ne Rtsh,, se kam par tvi asnje dit ne pun kte njeri….do ket vetem karten e bankes nga partia

             1. 1
              19

              Debil komplet shko tani ne burg kshu eshte kur je rot k.......i .sma kap truni si ka mundesi te jet nje njeri kaq budall .vetem ne shqiperi ndodhin kto ose ne arabi .rrace e poshter paskemi qen .

              1. M
               Mezi po e pres

               Ma bini mua ne burg...kete bythqirin me mjeker,do ta lë shume shpejt shtatzene!!!!

               1. T
                Taulant

                Ky me mjeker me duket se shte viktima, te pakten nga pamja nuk duket si kriminel, sic jane trecereku yne!

               2. M
                Mezi po e pres

                Ma bini mua ne burg...kete bythqirin me mjeker,do ta lë shume shpejt shtatzene!!!!

                1. M
                 Mezi po e pres

                 Ma bini mua ne burg...kete bythqirin me mjeker,do ta lë shume shpejt shtatzene!!!!

                 1. M
                  Margo

                  Ne çdo palkat ka nje problem te ngjashem. 10 vjet kam qe denoncoj rast te ngjashem ne pallatin tim, ka thyer parmakun e shesh pushimit per te hapur nje dere. Mendo sa prob. krijon ky adaptim. Hiç bashkia, hiç fare rajoni policor. Kur te plasi edhe ketu. Individet qe duan ate qe eshte e perbashket trashin zerin qe te na trembin me hungerime. Hiç bashkia, i rrofshin inspektoret me willo qe ka.

                  1. h
                   hajde Kafshe hajde hajt se e gjen ne burg

                   duket kafsha qe ne surrat qe eshte nji psikopat

                   1. N
                    NIku

                    Gjynah profesori, por e ka nje cike fajin vete. Mua te me thoshte komshiu "hajde poshte se ta tregoj une", nuk shkoja me duar ne xhepa per t'u sqaruar, por me shkop bejsbolli dhe e beja daulle. Pastaj lagjia duke pare kete skene, nuk do bente me ze kur t'ju ngrija une zerin. Se me shqiptaret ne inat e siper nuk sqarohesh dot si njeri, duan hurin.

                    1. .
                     .n

                     Pastaj do vije ti ne burg o rrot kari, prandaj ja hodhe fajin viktimes se spaske ndryshim nga ky.

                    2. T
                     Taulant

                     Keta duhen vrare me vdekje ne litar! kjo lloj race keto lloj trajtimi do. Perndryshe, privimi i jetes kot per se koti do te jete galopant. Kush vret ne rrethana sulmuese duhet te vritet nga shteti.

                     1. W
                      WTF was that ?

                      Policia ka funksion reaktiv dmth te kape fajtorin pasi eshte kryer krimi .ne kete rast e ka kryer detyren .pse eshte tjetri psikopate e zigjidh problemet me dhune kete nuk ka shtet ne bote ta parandaloje .shkoni kudo ne bote edhe ne vende me qeveri me te forta se jona e do gjeni individe qe kryejne vepra te tilla .

                      1. .
                       .

                       cfare detyre ka bere policia personi kishte precedent, kjo ishte ngjarje e perseritur. Po mire e ke ti duhet te vdesesh pastaj te merren masa. Te uroj te njejten gje meqe se paske problem.

                      2. B
                       Balo

                       Vetëm për lehtësinë me të cilën ky Menderi mendoi t'a " sqaronte" të shkretin mësues,ai duhet të vdesë në burg( të dënohet përjetë)! Kurajoja për të marrë jetë duhet dënuar me VDEKJE! Ore që do vijë,do vijë shpejt ajo punë...

                       1. A
                        Alban

                        Ne litar shtazen..

                        1. M
                         Mon kukaleshi

                         Uroj te paguaje ca pàre e te mos beje burg qe pastaj ta rrjepe familja e atij te shkretit qe iku, vetem pse u tregua qytetar!

                         1. G
                          Genti

                          Me vjen shume keq per personin qe mbeti viktime e nje sherri banal por nuk ka pse qytetaret te nderhyjne ne sherre mes te tjereve. Kemi nje cel, ne dore dhe duhet te njoftojme Forcat e Policise qe e kane kete detyre. Keshtu menjanohen viktimat. Ketu qytetaria mungon dhe shteti pothuaj ka dhene frymen e fundit. Rendi eshte pertoke ne te gjitha drejtimet duke filluar nga qarkullimi rrugor.Qeveritaret kane vetem nje obiektiv PASURIMIN dhe nuk e cajne koken per qytetaret dhe problemet e tyre.Ka 30 vjet qe Shqiperia eshte kthyer ne mall pa zot dhe qytetaret kane mbetur jetim ne nje vend ku institucionet publike nuk funksionojne por thjesht marrin rrogat dhe mbledhin taksat dhe rryshfetet. Kjo kaste politike e papergjegjshme dhe hajdute duhet qerruar perfundimisht dhe duhet te kaloje ne siten e drejtesise dhe tu konfiskohen gjithe pasurite e vena permes vjedhjes. Kemi 30 vjet qe ushqejme e mbajme ne qafe KLEPTOKRACINE. Duhet te mbushim rruget e me hunj e zjarr te shkojme e ti djegim si minjte keta kleptokrate ne vilat e tyre pa meshire. Vetem keshtu te tjeret qe do vijne ne pushtet do vene mend dhe do ju ngjethet mishi para se te fusin duart ne xhepat tona.

                          1. s
                           sapa

                           Mire e ke ti Genti se telefonon policine dhe vete policia njofton te arestuarin se kush ka treguar dhe pastja fillon perseri vrasja!Ti vete po e thua qe institucjonet publike nuk funksjonojne.Pastaj ku ti gjesh revolucjonaret ?a e di ti se nuk i intereson me kujt berja e shtetit ne shqiperine e dhjere?cdo politikan e di tani se cfare populli ka dhe sa i manipuluar eshte ky popull!

                           Lini një Përgjigje