Ishte zhdukur prej 7 ditësh, gjendet Ersida, nëna e dy fëmijëve: Mbahej peng në një hotel, ku është përdhunuar

2 Gusht 2022, 09:20Kronika TEMA

Ishte zhdukur prej 7 ditësh, gjendet Ersida, nëna e dy

Është gjetur në një banesë Ersida Dyrmishi, e cila rezultonte e zhdukur prej 25 korrikut 2022.

Nëna e dy fëmijëve është gjetur në një hotel në Spitallë të Durrësit.

Policia ka arrestuar shtetasin, Marius Musaku, të cilin e akuzon se e mbante nën kërcënim të mbyllur në hotel.

Ai është arrestuar në flagrancë dhe do të akuzohet për heqje të paligjshme të lirisë.

Kishin qenë familjarët që bënë denoncimin se Ersida ishte larguar prej 25 korrikut nga banesa dhe që nga ajo ditë nuk kishin pasur më kontakte.

Bashkëshorti i saj njoftoi policinë si dhe fotoja e gruas së zhdukur ishte shpërndarë në rrjete sociale për të kërkuar ndihmë për gjetjen e saj.

Policia u vu në kërkim të gruas deri sot kur u mësua se ajo mbahej me forcë në një banesë nga Marius Musaku. 

Musaku nga Lushnja ishte emër i njohur nga policia si person me precedentë të mëparshëm penalë për akuzën e "pengmarrjes".

Detajet

Policia e Durrësit ka dhënë një njoftimin zyrtar lidhur me arrestimin e pengmarrësit të Ersida Dyrmishit.

Nga informacioni i policisë, Marius Musaku e ka mbajtur  me forcë për disa ditë në një hotel, e ka detyruar për të bashkëjetuar dhe ka kryer marrëdhenie seksuale me dhunë me të, nën kërcënimin e një thike, duke e kanosur edhe për jetën e familjarëve të saj.      

“Arrestimi i këtij shtetasi u bë pas kallëzimit të shtetasve T. D., 36 vjeç dhe E. D., 30 vjeç (bashkëshortë), banues në Durrës, të cilët mbrëmjen e djeshme kanë denoncuar se shtetasi M. M. i ka hequr lirinë në mënyrë të paligjshme shtetases Ersida Dyrmishi, duke e mbajtur me forcë për disa ditë në një hotel, e ka detyruar për të bashkëjetuar dhe ka kryer marrëdhenie seksuale me dhunë me të, nën kërcënimin e një thike dhe duke e kanosur për jetën e familjarëve të saj” informoi policia e Durrësit.

 

16 Komente

 1. M
  Maskarenj,Kriminel ,Politikan ka Shqiperia

  Ne Shqiperi ndesh sot Tre Lloj - Deliquentesh te Rrezikshem perball te cileve duhet te jesh i armatosur e pergjigjesh per cdo Rast . - Maskarenje / Kriminel / Politikan !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Qe nji kriminel te rreembeje nga Rruga nji Grua te Martuer dhe fusi ne Hoteldhe asnji mos ta shikoj e regoj kjo do te thote shume per ate se ku ka degjenruar shoqeria shqiptare . Dhe i gjithe ky Kriminalizim i shoqerise Shqiptare e ka frymezimin ne 1 - POLITIKE - 2- Bordellon Spak e Drejtesi !

  1. W
   Wawe

   Një koment shume i goditur

   1. D
    Detari

    ashtu eshte kur shoqeria e ka mendjet tek telenovelat turke dhe pellitjet e hoxhes ne arabisht qe ndyt ambientin me mut

   2. N
    Nipi Aliut

    Po kaq lehte e ka perdhunuar ky Musuku. Marr me dhune, derguar ne hotel me dhune, zhveshur me dhune etj dhe kjo nuk paska patur pak force per ta kundershtuar. Lerini keto peralla. I eshte krujt vete kesaj,dukeshka dhe e kuruar mire ne foto, dhe ka luajt pjesen. Te presim fundin e komedise kur Musuku te dali i pafajshem.

    1. P
     Pensionist pa pension

     E ngaterron me ate historine e mamase tende kur iku nje jave nga shtepia. Mamaja ka histori tjeter, ajo shkonte me 3 veta , pastaj u kthye e kenaqur, dhe babai jot ishte shume i lumtur kur erdhi prape.

     1. N
      Nipi Aliut

      Si duket qenka vajza jote qe te digjka. Hajde se per qejf ka shkuar dhe me nje rruge dy pune. Ne krye te 9 muajve behesh gjysh per se treti me kopilin.

    2. v
     vang

     Emrat e tjere i thoni me iniciale ndersa emrin e gruas se mjere ,nene e dy femijve e reklamoni sikur ajo dhe kriminele te ishte.

     1. A
      Ali Pasha

      Lirojeni sa më shpejt djalin dhe mos i humbisni aspak kohë. Pyeteni nëse eshte mirë me shêndet dhe i jepni noj trajtim suplementar nese mundeni. Burri të mos të merzitet se dhe nusja mirë qënka. Aty ka per të gjithe keshtu që hiqeni xhelozinë. Çifti i ka vais veglat sepse perndryshe edhe ato prishen. Të lumshin loqet djalë se ujë i paske berë tajaret. Nëntë ditë boll ke pasur se dhe burrin në shtepi e zenë uria..

      1. A
       Arvanites

       Hahahaha.

      2. E
       Emiljano

       Ali pasha hahaha????,shkerdhat koment

       1. n
        nazmi

        NUK E KA RREMBYER, AJO KA QENE DASHNORE E TIJ, KA VAJT ME QEF ATY

        1. P
         Psikollogia e Grave _Mamica

         nazo , mundet te jet e vertete kjo qe thua ti , por ama 7 dite brenda gruan e botes , nate e dite duke abuzuar me te drejten e saj ,per ber pak pushim ! Ose ta linte te bente Pushim dreke sa te vizitonte femine e bente burrit te saj Ta Zemra e pyeste ;Te kam munguar un ty zemra ? E pastaj te vinte perseri ne Hotel e knoqej ne car

        2. K
         KK

         Tregonte nje Plak grek nje Histori se Kaliopi kishte humbur dhe pastaj u kthye ne fshat,ku e pyeten se ku ishte se Po shikonin ne cdo vend,,,, ,me kapen disa Cobaner tha dhe me perdhunuan per tre Dite,,Po ti Dy Dite i thane ke qe Ke humbur,,,e di tha Kaliopi Po do shkoj edhe sot!!

         1. P
          Per korrektesë

          Ha ha ha ha Shumë e forte. Per rastin ne fjalë, nuk duhen rrethanat se si e mori peng, si e çoi deri ne hotel, si ka mundesi qe nuk e pa njeri, si ka mundesi qe kjo nuk bertiste per ndihmë kur hyne ne hotel, etj, etj. Ka shumë pikepyetje ky rast. Por, le të mos paragjykojme. Pyetjet jane nje gjë, ndersa hamendesimet dhe tallet me gruan viktime janë tjeter gje. Por ky djali është nje rrotë k*** qe nuk e ka shokun.

         2. P
          Petro

          ore gazetare ndani mendjen eshte gjetur ne nje banese apo nje hotel...

          1. D
           Demotakercita

           Kjo eshte shkerdhatokracia qe ndertuam keto 32-vjet.Folem e bertasim per te drejta te njeriut por shkelen me te dy kembet nga shteti dhe individet.Asnje mendje e sakte nuk mund te imagjinoj keto makabritete.Sido qe kane qene rrethanat marrja e jetes eshte kanibalizem.

           Lini një Përgjigje