“Fëmijët e zgjuan nga gjumi për ta vrarë, donin që babai t’i shikonte…"

27 Shkurt 2024, 09:56Kronika TEMA
“Fëmijët e zgjuan nga gjumi për ta vrarë, donin

Gazetari Eni Ferhati ka folur për ngjarjen e rëndë ku tre fëmijë, Hygerta, Hysen dhe Amarildo Meta, kanë bashkëpunuar në vrasjen dhe groposjen e të atit të tyre Pëllumb Meta.

Eni tha se sipas dëshmisë së parë të vajzës, babai ka qenë në gjumë, kur ata e kanë zgjuar dhe ka qenë Hyseni, djali 25-vjeçari ai i cili e ka qëlluar 4 herë me pistoletë të atin.

“Për shkak se ka kaluar shumë kohë, megjithëse fëmijëve u është marrë eksperimenti i faktorit plotësues, kush ka gjurmë baruti në duar për shkak se kanë kaluar shumë ditë, është e pamundur të gjendet.

Po punohet me gjurmët, por mund ta kenë prekur disa persona dhe është e vështirë. Hygerta në deklarimin e saj ka thënë se ka qëlluar vëllai i saj Hyseni.

Ajo ka thënë se pas konfliktit babain e ka zënë gjumi, por ata e kanë zgjuar sepse donin që ai ta shikonte kur ta qëllonin”,-tha Eni Ferhati.

3 Komente

 1. S
  Shqiptari

  Denoini te tre me burg te perjeçem kta mostra qe vrasin baban dhe qeshin me aktin , kta jan kriminela te lindur te edukuar nga nena nenes dhe e joma , gjyshja ka vrar vjerren ka plagosur burrin , kta jan mostra te tre bashk me te jemen , perfitojn nga sensibilizimi kunder dhunes , jan mashtrus genjeshtar njeri drogmen tjetri pa pun tjetra ne shkoll gruaja pa pun , i mbante vetem i jati , punonte nat e dit dhe kta mostra konsumator ushqimi dhe ashashi nuk duan qe ai i gjori ti kerkonte dhe llogari pun shkerdhatash , arrestoni ate pleren gruan ajo e ka ber vrasjen ka rrezik , fmit jan te ushqyer me urrejtien kunder te jatit , si gruaja viktimes dhe e jema ksaj moster jan kriminele burrash kafsh qe duan te pjellin dhe si duan me burrat si kafsh , xhins mostrash , te ter me burg perjet futini kur nuk kan shprehur kurrfar pendese per kte krim makaber kunder njeriut qe i solli ne jet dhe i rriti me punen e tij , jan ktiminel te lindur .

  1. L
   Lala i Lushnjes

   Pjella kriminelë të një monstre kriminele.

   1. M
    Moni

    O zot na ruaj mendte e kokes. Ca jane keto skenare monstruoze? Rrit femije qe nje dite te vrasin. Po te ishit larguar o te uruar nese jua nxinte jeten i ndjeri. Apo tani qe s'eshte me hajde shpikim se nuk mbrohet dot. Femije felliqesira qe inskenojne nje krim dhe plasin te jatin ne stalle lopesh si te ishte fije kashte, nene felliqesire qe i perdor per te shpetuar veten.... tmerr ca po na shohin syte e degjojne veshet

    Lini një Përgjigje