FOTOT: Atlete, çanta me bukë dhe një grumbull hekurash! Çfarë ka mbetur nga aksidenti tragjik me 8 viktima në Këlcyrë

2 Prill 2024, 15:38Kronika TEMA

FOTOT: Atlete, çanta me bukë dhe një grumbull hekurash!

Një grumbull hekurash është gjithçka që ka mbetur nga aksidenti me 8 viktima në Këlcyrë. Ngjarja e rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm, teksa shoferi i makinës tip “Benz”, Edison Bregaj po transportonte 7 emigrantë të paligjshëm.

Në momentin që ka parë dy policë që patrullonin zonën ai është larguar me shpejtësi, ka humbur kontrollin dhe pas një fluturimi në ajër për rreth 200 metra ka përfuduar në anë të lumit të Vjosës.

Shtatë personat e tjerë, për shkak të dëmtimeve të rënda ende nuk janë identifikuar. Siç shihet edhe në pamje, pranë makinës ndodhet një çantë me bukë, një atlete dhe sende personale të viktimave.

Policia bëri me dije se shoferi, Edison Bregaj 24-vjeç, kishte marrë automjetin tip “Benz” me qira në qytetin e Shkodrës, nga shtetasi Agustin Gjepa, 26 vjeç.

“Në vijim të informacionit paraparak të dhënë për aksidentin e ndodhur në aksin rrugor “Këlcyrë-Përmet”, në afërsi të fshatit Kuqar, si pasojë e të cilit humbën jetën 8 shtetas (drejtuesi i automjetit dhe 7 shtetas që dyshohet se janë nga Vendet e Treta), ju informojmë se nga verifikimet e kryera dyshohet se drejtuesi i këtij automjeti është shtetasi E. B., 24 vjeç, banues në Shkodër.

Gjithashtu, nga verifikimet e kryera rezulton se automjeti tip “Benz” që drejtonte shtetasi E. B. është marrë me qira në qytetin e Shkodrës, nga shtetasi A. Gj., 26 vjeç.

Policia e Shkodrës ka shoqëruar në Komisariat, shtetasin A. Gj., për ta marrë në pyetje për rastin.

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, vijon punën për dokumentimin e plotë të ngjarjes”, informon policia. 

2 Komente

 1. s
  servet

  Nje vend qe gjysmen e popullsise e ka ne emigrim i ndjek keta fukarenj sikur jane kriminel.....turp i madh,a nuk e beni dot nje sy qor dhe nje vesh shurdh per keta te shkrete.....me pune operative meruni me trafikantet e ndyre qe i presin dhe i percjellin jo me viketimat.....

  1. l
   lani

   o ZOT sa gjynah,,u prefshi ne paqe

   Lini një Përgjigje