Goditi me grusht Berishën, dëshmia e 31-vjeçarit: Mu kujtua Gërdeci dhe ’97-ta

7 Dhjetor 2022, 11:48Kronika TEMA

Goditi me grusht Berishën, dëshmia e 31-vjeçarit: Mu kujtua

31-vjeçari Gert Shehu ka dhënë dëshminë e tij në polici, por nuk ka qenë e plotë.

Shehu ka dhënë vetëm disa deklarime të shkurtra dhe ka thënë se dëshminë e plotë do ta japë në një moment të dytë.

"Report Tv" ka mësuar se Shehu ka deklaruar se në momentin që ka goditur me grusht Sali Berishën ka pasur një kakofoni mendimesh në kokë, ku për një moment i janë kujtuar edhe ngjarja e Gërdecit dhe ajo e vitit 1997.

Por, dëshmia e tij për momentin nuk do të merret parasysh nga policia, pasi sipas tyre është kontradiktore.

Për të zbardhur dinamikën e plotë të ngjarjes, policia dhe prokuroria do t’i bazohen dëshmisë që 31-vjeçari pritet të japë në një moment të dytë.

5 Komente

 1. k
  kot

  Gerdeci dhe 97 - a ? Sa vjec eshte ky djale qe i paska ndrydh emocionet deri dje ?

  1. T
   Tanxi

   Po ti ne 97 ke qene 5 vjec mer pall kari ku di ti ca eshte bere ne 97 te flasi edi rama po ka te drejt sepse e kan pas thy sistematikisht ne dajak por jo ti

   1. T
    Tata luigji

    Palla u hyfte ne bythe, djali eshte herro na dha nje spektakel ne kete fund viti

   2. a
    arqile

    Djali eshte njeri me vlera eshte patriot njelloj si Avni Rustemi keta njerez i sjell ne kohen e duhur perendia se krimineli sali nongrata shkateroi ne kete vend cdo gje e pergjigjen do e japi perballe perendise se kraja eshte vene kryetar spaku e do te jete aty si prokuror edhe 9 vjet te tjera per te mbrojtur saline lirin familjet e tyre gjithe kriminelet ky eshte kompromisi .Pra vetem perendia do vendosi drejtesine sikurse beri dje.Djali eshte misioner i derguar nga perendia.Gjithe te tjeret jane e jemi vetem llafazane .

    1. T
     Tirons (Te Rruga Shebegve)

     Ha Ha Ha Djali na qenka "misionar i derguar nga perendia". O Arqile soj me te keq se keta tepelensit nuk ka te cilet na turperojne si shqiptare. Ne Tirane kur thone se jam nga Tepelena te shikojne me percmim dhe neveri o Arqile Kari

     Lini një Përgjigje