Doktori i 31-vjeçarit që goditi me grusht Berishën: Raportin e kam lëshuar unë, ka sjellje agresive

6 Dhjetor 2022, 16:30Kronika TEMA

Doktori i 31-vjeçarit që goditi me grusht Berishën: Raportin e

Doktori i Gert Shehut, 31-vjeçarit që sulmoi Sali Berishën gjatë protestës së opozitës më 6 dhjetor, ka konfirmuar për Euronews Albania se ai është i sëmurë.

Ndërsa, Sali Berisha ka akuzuar se raporti nuk është i vërtetë dhe sulmi është i organizuar nga Edi Rama, mjeku Sadik Lala pohoi se Gerti kurohej te ai dhe kishte rreth 2-3 muaj që nuk shkonte për vizitë.


Mjeku tha se Gert Shehu shfaqte vazhdimisht sjellje agresive.

''Po raporti mjekësor është autentik, është lëshuar nga unë. Gert Shehu është trajtuar nga unë.

Nuk ka qenë i rregullt në marrjen e mjekimeve dhe bënte sjellje agresive. Tek unë ka gati 2-3 muaj që s’ka ardhur për vizitë'', deklaroi mjeku. 

 

 

 

5 Komente

 1. F
  Fahri spiuni

  O Sadiko! tani dote sulen tya keto maskarejt e PDse pse tregove nje te vertete.

  1. H
   Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

   Sadikun e kam patur ne fakultet. Ka mbaruar me mua. E njoh shumë mire. Është shumë i rregullt me pacientet. E kemi njohur edhe Berishen qe atehere, edhe unë edhe Sadiku. Sadiku nuk i del per zot nje raporti we nuk e ka leshuar vete. Natyrisht, ata do t'i leshojne atij, por Sadiku e njeh mire Berishen se çfare psikopati është. Diçitura e grushtit kunder Saliut është: "Kur popullit i vjen ne maje të hundes".

  2. R
   Realisti

   Lëre Gertin e merr Salën tani... të gjeti kjo punë e me mbarësi.

   1. M
    MALRUX

    E kane gatuar vete kete skenar. Dukej qarte qe nga moslevzjet ne fillim te truprojave, tek buzeqeshja e Metes kur po kryhej akti i goditjes e shume te tjera qe po dalin ne drite. Gjeten nje njeri qe ka kartele dhe ne kete menyre nuk do merret seriozisht edhe para gjyqit cfare do te thote. Sipas Gazetes Dita, nusja e djes se ketij punonte si pastruese per familjen Berisha. Duken qarte, lidhjet si edhe levizjet.

    1. R
     Rrumpallat serbe

     Malrux, Ka shumë mundesi të jetë si thua ti - skenar i pergatitur. Operacioni Babale 3

    Lini një Përgjigje