Me pesë armë, fishekë dhe municione të tjera në shtëpi! Arrestohet "Zoto" i Vlorës

12 Shkurt 2024, 18:20Kronika TEMA

Me pesë armë, fishekë dhe municione të tjera në

Një 31-vjeçar u vu në pranga në Vlorë, pasi u kap me municion luftarak në banesë.

Gjergji Dervishaj, i njohur me nofkën “Zoto” jetonte në lagjen “Isa Boletini”. Në shtëpi, policia gjeti 1 minë me telekomandë, 4 armë zjarri automatik (njëri prej tyre me silenciator), 1 armë zjarri pistoletë, një armë zjarri imituese, 12 krehra armësh, rreth 800 fishekë, 1 jelek antiplumb, 1 peshore elektronike dhe 1 palë targa automjeti.

Ndaj 31-vjeçarit pritet të nisë hetimi nga Prokuroria e Vlorës.

1 Komente

  1. S
    Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

    Dervish dhe "gjergji"!? Ptuuuuu vrromiari tourkalvane qe qelb nje emer kristian....

    Lini një Përgjigje