"Ornela puthi të birin dhe i tha mirupafshim para se të hidhej nga dritarja", flet i afërmi i Florind Belliut: Djali i madh tregoi në Polici

12 Gusht 2022, 11:08Kronika TEMA

"Ornela puthi të birin dhe i tha mirupafshim para se të hidhej

Adem Belliu, i afërmi i aktorit shqiptar Florind Belliu i cili humbi jetën në SHBA bashkë me bashkëshorten e tij Ornelën disa ditë më parë, ka treguar detaje të reja në lidhje me ngjarjen e rëndë.

Në një intervistë për “Euronews Albania”, Ademi, i cili do shoqërojë trupat e tyre për në Shqipëri, u shpreh se sipas ekpertizës, Florindi dhe Ornela janë hedhur nga dritarja dhe kanë mbetur të vdekur në vend.

Ai theksoi se policia mori në pyetje një nga fëmijët që e pa ngjarjen dhe u tha autoriteteve se e ëma e kishte puthur, i kishte dhënë lamtumirën dhe më pas ishte hedhur.

“E vërteta sipas ekspertizave është që të dy janë hedhur nga dritarja dhe kanë vdekur në vend. 

Ekspertiza thotë që nuk ka pasur dhunë që të shtyjnë njëri-tjetrin. 

Është edhe fakti tjetër që fëmija 3 vjeç, pas 5 minutash që policia kishte mbërritur në katin e gjashtë, kishte pyetur fëmijë se fëmija po shikonte nga dritarja.

Fëmija kishte thënë që e ëma e kishte puthur, i kishte thënë mirupafshim dhe ishte hedhur nga dritarja.

Policia ka nxjerrë ekspertizën dhe në dokument thotë, nuk ka shenjë që është përdorur forcë”, deklaroi Adem Balliu.

Në mediat amerikane, në fakt është shkruar se Florind Belliu, që ka pasur probleme me shëndetin mendor, e ka hedhur të shoqen, e cila ishte shtatzënë, nga dritarja, dhe më pas u hodh dhe vetë.

Ndërkohë, familjarët e Florind Belliut, kanë nisur mbledhjen e fondeve për marrjen e kujdestarisë së 2 fëmijëve të vegjël.

Anisela Zhupani, është personi që po ogranizon një GOFUNDME, i cili synon të grumbullojë një total prej 50 mijë dollarësh.

15 Komente

 1. A
  AX

  Poshtersi e familjes se « aktorit ». Ai e ka hedhur te shoqen dhe pastaj eshte hedhur vete. Mediat amerikane marin informacion te konfirmuar nga policia. Asnje media nuk e ka raportuar puth j’en dhe lamtumiren. Perkundrazi. Familja e vrasesit xheloz islamik, nuk mund te kete asnje te drejte mbi femijet e mbetur jetime. Familja e nenes se vrare brutalisht e gezon kete te drejte qe duhet ta ndaje gjykata. Deri atehere mbledhja e fondeve me stilin e islamikut imam Elvis Naci, eshte krim.

  1. B
   Boll me kete seri horrori

   Nuk ka grua me barre qe te hidhet vete nga ballkoni. Po kjo medie e shpifur po na e ben si serial horrorr kete ngharje duke servir vetem ca sajesa makabre pa asnje konfirmim

   1. t
    taras bulba

    Ekziston mundesia te shkaktoje vetvrasje gruaja edhe para edhe pas lindjes ,ritet perqindja e madhe vetvrasjes kur eshte gruaja leona ..... Gjithsesi nuk perjashtohes asgje , varet nga depresionet e atij casti dhe jo hstoriku dhe justifikimi se sic beri me dy femijet e tjere mund te beje dhe me te tretin ....te tjera kushte , te tjera momente ...gjendja psiqike , hallet e castit jane shume arsye te nderlikuara ....

  2. D
   Detari

   flet i afermi i islamikut, rrac a keqe... ne te vertet ky xhihadisti e hodhi vet nga dritarja per allahi se nuk shkonin me.

   1. a
    amerikani

    adem mashtruesi po don me na bo per budallenj ,gruaja ishte normale dhe smund ti linte femijet jetim,por gabimi i saj ishte se qendroi me shum se cduhej me nje te semur mendor

    1. p
     ppa

     Variant i pabesueshem....ky rezultat mund te vij vetem pas nje krize te cmendur moskuptimi - shkaktar duhet te jete vetem aktori....islamik.

     1. D
      Daku

      Turp! I shoqi ishte psikopat islamik por ajo e shkreta qenka hedhur qetesisht, bashke me hekurin e perdes e perden nderkohe qe ishte shtatzene!? Tani kuptohet se nga paska ngjare skizofren ai aktori i famshem - nga rraca e te atit…

      1. T
       Tit Vasili

       Une dyshoi shume dhe len te kuptohet se keta te dy i ka mashtruar feja e Jahovait dhe me e se e vërtete

       1. p
        petriti

        As qe mund te vetevritet nje nene me 2 femije te vegjel dhe per me teper shtatzene. Keqardhje te madhe per familjen e kesaj nene , qe pervec humbjes se vajzes po detyrohet qe te degjoje gjera te tilla. Por mesa po shihet familja e ketij vrasesi nuk qenka fare ne terezi.

        1. S
         Sita

         Se e puthi femijen nuk do te thote se u hidh me deshire… nena e puth femijen dhe per ta qetesuar ne raste situatash nga me te ndryshme qe mund te kete patur ne ate moment… ajo mund te ishte puthje e nje lamtumire te detyruar … asnje nene nuk e ben ate gjest makaber me dashje ne sy te femijeve… nuk iu besoj familjareve te burrit.. me vjen keq per familajret e gruas qe tani duhet te degjojne edhe variante nga me acarueset…

         1. V
          Visi

          AKTORI I LESHIT KA QEN PER TU ÇUAR TE PESA

          1. S
           ShkelXeni bythqir islamik bin Brrisha

           Belliu, Balliu nje rrace e ndyre nji fis psikopatesh e mashtruesish ordiner. Po Ku ka grua shtatzene or Adem bytha or ndyresire te vrase veten. Moterqire islamik

           1. A
            Alberikoni

            Genjeshter e madhe. Keta njerez nuk duhet te kujdesen per femijet. E para, eshte e qarte qe zonja ka rene disa sekonda para, e dyta nuk ka pasur asnje leter ose deshire vetevrasje, e trata dhe me e rendesishmja nuk ka nene me trute ne rrgull ne bote qe le femijet ne kat te 6shte me penxhere hapur dhe hidhet me bashkeshortin dhe te pakten nuk i merr femijet me vete kur hidhet. Pike!!

            1. t
             tironci

             shikohet qarte se nena shtatezene eshte hedhur me "deshire" perderisa ka shkulur me rrenje nga muret perdet me gjithe hekura, rasti i pare qe degjojme kete makrabitet, shpresojme te jete i fundit

             1. S
              Selina- Ura Vajgurore

              Ky islamiku do jete nga Kuçova nga familja e nje idioti te lindur me emrin Petrit Belliu i cili thote se ka pare ender Fanolin që ishte martuar me mamin e tij dhe kishte lindur kete koroziun shkurtabiq, qe si nje gomar i kenaqur thote se paska ballin e Nolit qe iku nga Shqiperia qe ne vitin 1924.

              Lini një Përgjigje