Përgjimet e reja nga rrjeti i kokainës në Tiranë: Kam një shtëpi me qira, rri dashnorja aty

11 Shkurt 2024, 22:30Kronika TEMA

Përgjimet e reja nga rrjeti i kokainës në Tiranë: Kam

Të tjera përgjime publikohen nga dosja e të arrestuarve gjatë operacionit “Tempulli” në Tiranë, ku një grup të rinjsh shpërndanin lëndë narkotike, kanabis, heroinë dhe kokainë në zonat më të frekuentuara të kryeqytetit.

Në dosjen e siguruar ekskluzivisht nga gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha janë zbardhur përgjimet, ku persona të autorizuar nga prokurori i çështjes, kontaktonin me shpërndarësit dhe siguronin lehtësisht kokainë.

Në këtë pjesë të dosjes tregohet se si personi me emrin e koduar “Miri” blinte kokainë tek personi i identifikuar si Et’hem Llani.

Më datë 17.11,2023, rreth orës 21 :25, në rrugën e Dibrës, “Miri” Et’hem Llani.

A-Ajd se do iki se e kam këtu se e kam këtu mbrapa i shpi me qira.

A-Ça thu ti re, po sa ke ….budalla

B-Jo m mduet mu me fol anej m ça thu a keq me fol anej …..

B-Rri te lagjja se skam ça me bo …. me shku ne shpi.

A-Tre pik pesçe, tre pik pesë.

B-Tre pik pesë në lek se kshu janë katër e pak.

A-Na tridhjet kom për të dhon tashi se s’kom e kom i pesçe me mor paketa.

A-Se di a kshu kur çohesh prej gjumi,

A- Kam pi i note më qerasi i shok.

B-Kur çohesh nga gjumi i ka dhemb koka.

A-Eh ai që njeh by**ën e dreqit.

A-P’o i shitna takohena pim kare

A-..T’u prit letrat, maroj pun me letrat e t’ iki tek familja.

A-Kam çunin 10 vjeç o shok, ika të rujt Zoti.

1 Komente

  1. S
    Sara

    po numrin e sytjenave te dashnores do t'a nxjerrin keta prokuroret apo jo? Dava bastardesh qe kujtojne se jane mbi ligjin....

    Lini një Përgjigje