Plagosi me armë zjarri një 30-vjeçar dhe tentoi të largohej nga vendi i ngjarjes, arrestohet 55-vjeçari në Malësi të Madhe

18 Shtator 2023, 16:14Kronika TEMA

Plagosi me armë zjarri një 30-vjeçar dhe tentoi të

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur këtë të hënë në Malësinë e Madhe.

Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur “Qafa e Bardelecit”, në fshatin Vermosh, Malësi e Madhe, ku është plagosur me armë zjarri një 30 vjeçar.

Ndër të tjera, falë veprimit të shpejtë të policisë është bërë i mundur ndalimi i autorit të kësaj ngjarje një 55 veçar, i cili gjatë largimit kishte përplasur një automjet dhe kishte kanosur me fjalë drejtuesin e tij që kishte ndihmuar të plagosurin.

Njoftimi i policisë: 

Plagosi me armë zjarri një shtetas dhe tentoi të largohej nga vendi i ngjarjes, falë reagimit në kohë të shërbimeve të Policisë, kapet dhe vihet në pranga 55-vjeçari.

Shërbimet e Policisë, pas njoftimit se në vendin e quajtur “Qafa e Bardelecit”, në fshatin Vermosh, Malësi e Madhe, ishte plagosur me armë zjarri një shtetas, kanë shkuar menjëherë në këtë adresë. Nga veprimet e para hetimore rezultoi se pas një konflikti për motive të dobëta, shtetasi Gj. M. kishte plagosur me armë zjarri pistoletë, në dorë, shtetasin M. P., 30 vjeç, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Gjithashtu, shtetasi Gj. M. ka dëmtuar automjetin e shtetasit D. Q. dhe e ka kanosur atë, pasi i ka ofruar ndihmë shtetasit të plagosur.

Falë veprimeve të shpejta operacionale, pas disa minutash ndjekjeje, shërbimet e Policisë kanë kapur dhe vënë në pranga autorin e dyshuar, shtetasin Gj. M., 55 vjeç.

Në vijim të veprimeve, nisi procedimi në gjendje të lirë për bashkëshorten e shtetasit Gj. M., shtetasen E. M., pasi ka qenë prezente gjatë konfliktit dhe ka kanosur shtetasin D. Q.

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

 

 

 

 

 

Lini një Përgjigje