Plagoset me thikë i riu shqiptar në Itali, u gjet i dehur në rrugë

18 Shtator 2023, 11:58Kronika TEMA

Plagoset me thikë i riu shqiptar në Itali, u gjet i dehur në

Një 35-vjeçar shqiptar është plagosur me thikë mbrëmjen e djeshme në Itali.

I riu u gjet i i plagosur në Strada Nuova per Suzzara, në Codisotto di Luzzara dhe u dërgua në spital për ndihmë mjekësore.

Ka qenë një banor i zonës i cili rreth orës 20:00 ka parë shqiptarin teksa kërkonte ndihmë.  Ai kishte marrë plagë në shpatull, ndërsa ndodhej në gjendje të dehur.

Autoritetet thanë se i riu mund të jetë plagosur gjatë një sherri me dikë, por ende nuk dihen shkaqet e rrethanat e  ngjarjes. 35 vjeçari tashmë ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Policia po heton për identifikimin e autorit të ngjarjes.

Lini një Përgjigje