Beleri mbetet në burg, Apeli i GJKKO nuk ndryshon masën e sigurisë

18 Shtator 2023, 10:30Kronika TEMA

Beleri mbetet në burg, Apeli i GJKKO nuk ndryshon masën e

Apeli i GJKKO ka lënë sërish në burg kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës Fredi Belerin.

Beleri për disatën herë ka kërkuar në Apel lirimin ose ndryshimin e masës së tij të sigurisë, por duket se kërkesa sërish nuk është marrë parasysh dhe vendimi ''arrest me burg'' për kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës mbetet në fuqi.

Në seancën e kësaj të hëne në Apel e pranishme ka qenë edhe ambasadorja greke, e cila nuk është lejuar që të futet në seancë, pasi vendimi jepet vetëm para mbrojtësve dhe të pandehurit.


Ndër të tjera, raportohet se pas daljes së ambasadores greke dhe mbrojtësve të Belerit një qytetar ka kundërshtuar qëndrimin e tyre, duke u thënë se po mbrojnë një kriminel.

Ndërkaq kujtojmë se Beleri është arrestuar vetëm dy ditë para zgjedhjeve të 14 majit për shitblerje votash.

 

19 Komente

 1. G
  Gjeli

  Stin filaki o shkilos tis elladas, o bastardos

  1. L
   Li

   Lane nam nuk shikojn hallet e popullit të thjeshte grek qe ngelen ç do vere duke u shkrumbuar dhe permbytur po merren me nje cope idioti qe i eshte mbushur mendja qe eshte grek e pik e zeze.

   1. e
    edmond( koder rreshen)

    Li ! Po ne burg perse e mbajn,per ti mbushur mendjen se esht Shqiptar ?! Po si Bejleri jan qindra dhe mijra Tosk,te konvertuar ne ime Vorioipiriotis ( jam minoritar) ! edhe Camet qe jan molla e sherrit Greqi -Shqiperi,votuan kunder arrestimit te Bejlerit ne Parlamentin Shqiptar ! Bejleri perdoret nga Rama per dy arsye : per te larguar mendjen e Shqiptarve nga skandalet e vjedhjeve te ministrave,dhe e dyta ( Rama si vegel e Grekut) per ti ardhur ne ndihm ekstremistave Grek,per te shtuar radhet e tyre ( sepse keto vitet e fundit ekstremi Grek,esht pergjumur per vorio epirin ). Rama po pati b.le,ti ngrej akuzen,per te cilat ka fakte,nga vet shtypi Grek,dhe Shqiptarve ju vlon gjaku per dy deshmoret e vrare,per tradhti ndaj Atdheut,dhe ndihm per paraushtaraket e Greqis.Me nje akuz te till qesharake,Bejleri del shum shpejt,dhe me i fort politikisht.

    1. I
     Ik o trap.....

     ,,,,,,te konvertuar ne virioepiriotis,,,,,cfare shkruan more debil....kur na qenkan kaq shume tosk te "konvertuar" ne vorioepiriote......sipas asaj radakes tende (qe ma ke bosh).....si shpjegohet qe Partia minoritare ajo e Dule bjondit sybojqiell....nuk merr as dhe 1% te votave por merret zvarre ketu e 30 vjet nga Partite shqiptare per ta futur ne Parlament...per shkak te presionit te Athines (te pakten deri tani)......neqoftese do te qendronte vizioni jot i qindra e mijra toskeve te konvertuar ne vorioepiriote...atehere do te kishim ne Parlamentin shqiptare shume me teper "minoritare" dhe jo vetem Dule suedezin....te gjithe ata toks we mendon ti te "konvertuar" jane thjeshte "filma"shqiptaresh per .....pensione.....se per voriop.....nuk i rruhet njeriut....pervec disa analfabeteve ne Greqi....qei ka "ngecur" disku tek bizanti....

     1. $
      $$$$

      Ne burg mbahet per shkak te krimit elektoral (blerje votash) si dhe akuzave te tjera qe do ti shtohen ketij krimi elektoral.....vrasje me paramendim....perdhunosje re simboleve kombetare.....arratisje per moszbazimin e urdherave te Gjykates (denim me burg 2 here 3 vjet) kaq....mjafton....edhe ato came qe kane votuar (neqoftese) kunder arrestimit te turkut te Progonatit jane po aq bastarde sa ata qe o mbajn "iso".....Edi Rama nuk ka pse te mbaj turkun e Progonatit burg pa arsye....sepse nuk e ka ate "lluks"....edhe populli nuk ka nevoje per cedhtjen e turkut te Progonatit qe te harroj ministrat e arrestuar...sepse kemi Saliun dhe banden e tij qe na i permend....cdo dite nga mengjezi e deri ne darke....keshtu qe pikat e vizionit tend nuk kane baze.....

    2. U
     Undefined

     Hahahahaha.....po "shkumezojn" nga goja,,,,,,,bjondet sybojqiell te Athines,,,,,,,,kete rradhe do t'ju c'pohet "pipthi" po keq fare......

     1. g
      goxha kar ben@ Yahoo.com

      ????????????????????

      1. g
       goxha kar ben@ Yahoo.com

       ????????????????????

      2. s
       shqiptar

       Jugu shqiptar ka nje thenie labidare.Grekun ta kesh mik te prish pune,ta kesh armik te ha mune

       1. T
        Taulant, Katana 138

        Harrove edhe ate fjalen tjeter popullore jugore 'qenin sado qe ta lash era qen vjen' edhe grekqiret nuk ndryshojn jane armiq te betuar te Shqiptareve.

       2. P
        Pensionisti

        Jam dakort me atë me emrin e bukur SHQIPTARpor më duket një për tu ngopur të marrin borxhë dhe atë italian.

        1. E
         Edramses III

         Ngelet me Belerin ju te Temes! Ju djeg bytha shume!!! Asnje fjale per djain e primares se administrates, asnje fjale per udhetimet e presidentit me nje shpurre qe permban edhe parukieren e gruas se Baromit!!! Asnje fjale per karin qe udheton me Ismailin ne dispozicion te tij, a thua se ky qelbesire nuk mund te marre nje business apo qofte edhe first calss flight!!! A thua se ky qelbesire qe vjen era perc dhe pordh ku te mundet meriton kete lluks te shfrenuar kur eshte KM i popullit me fukara te Evropes

         1. X
          XHOI

          PUNA E BEJLERIT ESHTE SI GOZHDA E NASTRADINIT. NGULI NJE GOZHDE NE MUR E THA MURI ESHTE I IMI. NGULEN NE 1991 NJE GREK NE KISHEN ORTODOKSE SHQIPTARE DHE TANI KISHA ESHTE KTHYER NE GREKE, DUAN TE NGULIN NJE BEJLER NE HIMARE E PASTAJ HIMARA ESHTE GREKE. KA NJE OFENSIVE TE PAPARE TE GREQISE PER TE MUNDESUAR BEJLERIN SI KRYETAR BASHKIE DHE VETE KY FAKT TREGON SE NUK BEHET FJALE PER NJE CIGAN,VLLAH APO TURK BEJLER POR PER INTERESA ANTISHQIPTARE GREKE PER TE GREQIZUAR JO TRE FSHATRA POR GJITHE ZONEN E HIMARES, PER TE AVANCUAR DREJT CLIRIMIT TE VORIOEPIRIT ,PER TI HEQUR SHQIPERISE ZEMREN E TURIZMIT NGA KARABURUNI DERI NE SARANDE SE KETU SHTRIHET BASHKIA HIMARE. TE DASHUR SHQIPTARE PATRIOTE E JO ATA TE SHITUR APO NAIVE QE NESE LEJOHET TE FIYOJE BEJLERI SHQIPERIA DHE PROGRESI I SAJ JANE NE RREZIK TE MADH.

          1. e
           edmond( koder rreshen)

           O Xhoi ti te drjet ke,po kujt ja thua Toskeve qe e duan tepsin per vete por nuk din te gatuajn,po vec te mbllaqisin,dhe te bardhen ta bejn te zez,sy per sy ! Sa kishim Tosket ne pushtet ne kohen e monizmit,te leksosur dhe barkun bosh e kishim,por thonin se Shqiperia ishte "kopesht me Lule" (thuaj te verteten po deshe) dhe bota kapitaliste vuan per buken e gojes ! Sot qe kemi Tosket ne Greqi,te gjith pa perjashtim feje,kan nderruar emrat,dhe po te lexosh komentet te kundervihen se nuk esht e vertet ! Sot per fushat elektorale Tosket,vijn per votime me autobuz te paguar falas nga greku,prap ta mohojn ...nuk esht e vertet ! Ju hapen varret e te parve...cimudhja (pa fjal,ose heshtni ne greqisht) ishte reagimi i Toskeve ! Kur jetoja ne Greqi ne vitet 90 Greket me ironi me thonin: PO ne e dinim se minoriteti Grek esht pakic,por ketu ne Greqi kedo Shqiptar te pyesesh te thot se jam vorio Ipiriotis ! mos jeni ju Shqiptaret Minoritet dhe Greket shumic ? Lexo komentin idiotesk me siper :Ne ju marrim pensionet por per vorio epir as qe na rruhet !!! Kujtojn Tosket se "Kali i Trojes" i hedhen eurot pa te drejt kthimi ! Si perfundim Xhoi teoria e Toskeve esht te jetojm te somten se per te ardhmen q.j Temen,se nuk i dihet,te mbushim valixhet me bekimin e Lartmadheris se keshtu e kemi ne Tosket,vjedhja,krimi dhe korrupsioni esht "merit" dhe nuk behet nga njerez dosido por nga njerez "me zemer qe e shikojn rrezikun ne Sy" .

          2. j
           janko

           Burgun e ka pak ky ndyresire....

           1. K
            Kenge Dukaqote

            Ka nje kenge ne Dukat e Radhime : Ne Gerqi mos vafsha kurre , se qihet burri me burre .

            1. E
             Edi25252

             Gargamel në burg

             1. K
              Koli

              Ha,Ha.Te pata thene or Mi Halesh,5 vjetshin pak e ke.Vrases,Agjent i Asfalise,Digje Flamurin tani,Kurve.

              1. P
               Pirdhni se liroheni

               Jo Apeli, por Ramuti nuk e ndryshon masen e Sigurie’s. I duhet denimi se Himara ka 75 % te vijes bregderare te detit Jon.

               Lini një Përgjigje