U gjet i ekzekutuar me plumb në kokë, detaje nga vrasja e shqiptarit në Gjermani! Media: Autorët janë turq

21 Prill 2024, 16:00Kronika TEMA

U gjet i ekzekutuar me plumb në kokë, detaje nga vrasja e shqiptarit

Detaje të reja kanë në dritë në lidhje me vrasjen e 27-vjeçarit Reols Hysneli, i cili u gjet i vdekur me një plumb në kokë në afërsi të banjave termale Holstentherme në Kaltenkirchen, një zonë rreth 40 km larg Hamburgut, të shtunën e 25 nëntorit 2023.


Fillimisht, autorësinë e vrasjes e mori përsipër një 17-vjeçar nga Kukësi, por dëshmia e tij jo e plotë bëri që policia të vazhdonte hetimet.

Tashmë policia dyshon se i riu është vrarë nga 2 shtetas turq, të cilët janë vënë nën hetimet për lidhjen e tyre me ngjarjen.

Viktima shqiptare u gjet i pajetë dhe i mbështjellë me letër alumini. Sipas medive të huaja, autoritetet gjermane zbuluan 2 turqit të identifikuar si Selami C. dhe Ferhat K., duke gjurmuar se ku ishte blerë letra e aluminit, më të cilën ishte mbështjellë shqiptari.

Policia turke ka shpallur në kërkim të dyshuarin Selami C.

Sipas BILD, një nga pistat kryesore të hetimit është një përplasje për tregtinë e drogës.

 

11 Komente

 1. S
  Spiro Avduli

  Kjo eshte poshtersi, byrazeri vret byrazerin.......lol

  1. L
   Lani

   E pëe çfarë gjëje tjetër mund të vritemi ne?!

   1. .
    .

    Nga pamja duket si sirian por tur-qit jane me kriminela, ky eshte perfundimi kush merret me droge.

    1. D
     Detari

     Raols lol pamje 100% arabe vk pune sunitesh

     1. S
      Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

      Pune birazeresh,vari kkkkkkk..... allah uakbar

      1. L
       Lajm

       Dy turq vran nje turkoshqiptar per drog .....

       1. R
        Rroftë SPAK-u se na griu Rilindja

        Vëllezërit tanë osmanlj kemi dhe keqkuptime ndonjëherë

        1. S
         Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

         Nje zoom bazurretit te turkoshqipfolesit "autochthonous"..... pasardhes i dobiceve te nizameve te sullton Muratit!

         1. H
          Haka Tekizoti

          Larje hesapesh midis Turqish dhe Turq-Shqipfoles! Gjell qensh!

          1. M
           Messerschmitt

           nje gerrrko arabi arrixhiu fshihet si mi kanalesh sic e kan zakon gjakdhjeret ...por harron se ate po e kerkon gjermeni qe i ngrejti zgupshi per 24 ore arrichinjte luftaraki serbi gerrrrkiiiiiii gjakdhjere arabi hesapi vk.....

           1. N
            Niku

            Raca e bukur ariane, lol. I duheshin leket per operacion plastik?

            Lini një Përgjigje