U përmend nga opozita në listën e aktivistëve të PS, reagon kreu i KLP

8 Shkurt 2023, 21:01Kronika TEMA

U përmend nga opozita në listën e aktivistëve të PS,

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Alfred Balla ka reaguar lidhur me citimin e emrit të tij në në ashtuquajturën listë të aktivistëve të Partisë Socialiste.

Në reagimin zyrtar, kreu i KLP-së shprehet se nuk e ka shkarkuar, parë dhe përdorur asnjëherë një aplikacionin për të cilin nuk e ka idenë se çfarë përfaqëson.

Balla shton se anëtarët e KLP-së, gëzojnë statusin e magjistratit dhe janë të depolitizuar e të departizuar dhe nuk ka sesi të shkelin ligjin të bëhen anëtarë apo aktivistë të një partie politike e kujtdo krahu qoftë, apo të merren me aktivitet politik gjatë mandatit.

1 Komente

  1. L
    Liria

    Mos u provokoni nga sulmet e tipit sovjetik te kreut te Agjentures serbo-ruse ne Shqiperi, kryekriminelit dhe kryehajdutit Sali Sheqere Vuk Berisha. Qente le te lehin karvani i DREJTESISE SE RE DEMOKRATIKE shkon perpara!

    Lini një Përgjigje