Vdes bosi i Cosa Nostra-s, Matteo Messina Denaro

25 Shtator 2023, 07:52Kronika TEMA
Vdes bosi i Cosa Nostra-s, Matteo Messina Denaro

Pas një agonie disa ditore vdes në spitalin e L’Aquila, bosi i Cosa Nostra-s, Matteo Messina Denaro, i cili u arrestua pak kohë më parë pas më shumë se 30 vitesh arrati.

Bosi mafioz 62-vjeçar vuante nga një formë e rëndë e kancerit të zorrës së trashë, e cila u diagnostikua ndërsa ishte ende në kërkim.


Pas kapjes së tij, Messina Denaro iu nënshtrua kimioterapisë.

Në 9 muajt e paraburgimit, ai iu nënshtrua dy operacioneve kirurgjikale të lidhura me ndërlikimet e kancerit.

Para se të vdiste ai takoi disa anëtarë të familjes dhe i dha mbiemrin vajzës së tij Lorenza Alagna, të cilën e kishte fshehur dhe nuk e kishte njohur kurrë.

Vajza, e cila e kishte takuar për herë të parë të atin në burg në prill, së bashku me një nga motrat e bosit mafioz dhe mbesën e saj Lorenza Guttadauro, kane qenë prane tij ne momentet e fundit te jetes.

5 Komente

 1. N
  Nje dopje Raki Rrushi .

  Ja si vdesin Cubat Kriminele...te marin shembull ata qe meren me Krime apo me Droge qe te gjithe keshtu do ta kene fundin.. Duhet festuar me nje dopje Raki per keto qe vdesin si mijte e kanaleve..

  1. p
   pilo Lala

   Familja duhet te bej feste qe kryemafiozi vdiq nga zoti, jo nga plumbat. Aq veta sa kishte vrare ai, ka thyer rekord moshe, se duhej te ishte ne varreza qe 30 vjec.

  2. N
   Nje dopje Raki Rrushi .

   Ja si vdesin Cubat Kriminele...te marin shembull ata qe meren me Krime apo me Droge qe te gjithe keshtu do ta kene fundin.. Duhet festuar me nje dopje Raki per keto qe vdesin si mijte e kanaleve..

   1. N
    Nje dopje Raki Rrushi .

    Ja si vdesin Cubat Kriminele...te marin shembull ata qe meren me Krime apo me Droge qe te gjithe keshtu do ta kene fundin.. Duhet festuar me nje dopje Raki per keto qe vdesin si mijte e kanaleve..

    1. N
     Nje dopje Raki Rrushi .

     Ja si vdesin Cubat Kriminele...te marin shembull ata qe meren me Krime apo me Droge qe te gjithe keshtu do ta kene fundin.. Duhet festuar me nje dopje Raki per keto qe vdesin si mijte e kanaleve..

     Lini një Përgjigje