Gazetari shqiptar caktohet menaxher i Associated Press në Washington

3 Shkurt 2023, 16:30Kulturë TEMA

Gazetari shqiptar caktohet menaxher i Associated Press në Washington

Gazetari i njohur nga Kosova, Nebi Qena është caktuar menaxheri i ri i detyrave kombëtare të fundjavës në Associated Press me seli në Washington.

Këtë e kanë bërë të ditur vetë “AP” ku së bashku me Nebiun, kanë prezantuar edhe disa menaxherë të tjerë.

“Nebi Qena është menaxheri i ri i detyrave kombëtare të fundjavës. Nebi ka qenë një producent i lartë për Izraelin, Bregun Perëndimor dhe Gazën që nga viti 2015 dhe ka koordinuar mbulimin e një historie të madhe duke përfshirë pushtimin e Rusisë së vitit të kaluar”, shkruhet në njoftimin e AP.

Kujtojmë se përvec konflikteve në Izrael e Rusi, ai ka ndjekur nga afër edhe konfliktet në Kosovë dhe Siri.

“Ai ka konfliktet në Siri dhe Kosovë gjithashtu njihet për qetësinë e tij nën presion në këto ambiente me stres të lartë. Nebi është një menaxher i mrekullueshëm i videove, çështje në situatat e fundit të lajmeve dhe ne jemi të ngazëllyer që ai t’i bashkohet operacionit të SHBA. Ai do të jetë i vendosur në Washington DC”.

2 Komente

 1. D
  Dardan

  Gazetari Nebi Qena duhet te jete caktuar menaxher i detyrave kombëtare të fundjavës në Associated Press me seli në Washington i stervitur dhe i rekomanduar nga legjendari i Vicidolit, kreu i agjentures serbo-ruse ne Shqiperi, kryekrimineli dhe kryehaduti i famshem Sali Sheqere Vuk Berisha. Shpallja e Doktor Mortjes "Persona Nongrata" eshte bere per te maskuar bashkepunim e tij me Departamenti e Shtetoi Amerikan, qe te mos i nderpriten sponsorizimet per demonstrata nga Putini.

  1. T
   Teuta

   Ça flet pa lidhje me temën? Nebi Qena është gazetar i shkëlqyer. Nuk është zgjedhur kot.

  Lini një Përgjigje