"Po humbet ajo që është shqiptare", revolta e Bujar Kapexhiut për festivalin

21 Dhjetor 2022, 09:16Kulturë TEMA

"Po humbet ajo që është shqiptare", revolta e Bujar

Aktori Bujar Kapexhiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se në këngët sot po humbet ajo që është shqiptare.

“Të flasim në mënyrë modeste, të respektojmë edhe ata të cilët kanë punuar,” – u shpreh Kapexhiu.

Në revoltën e tij ai përmendi dhe rrymat muzikore të cilat kanë dalë së fundmi dhe ngriti pyetjen a duhet të jenë prezentë.

Debati në studio i referohej Festivalit të Këngës, sa po e ruan ai autencitetin dhe janë këngët e prodhuara të denja për një përfaqësim ndërkombëtar.

12 Komente

 1. t
  tata lugji

  Se gjete moshen ti besh gojore salit mor bythqire po keshtu e k ngrene gjith jete me llape bythes ku ke interes mor burre kurve

  1. K
   Ky Spiun apo jo. ?

   Thojne qe ka qene Spiun ky. ! Nese ka qene ? Nga nje te beshtyre ne fytyre. ! ose Gelbaze ! Se Spiunat meritojne me teper por ja qe Ligjet e Demokracine e Kane zemren te madhe...

   1. K
    Ky Spiun apo jo. ?

    Thojne qe ka qene Spiun ky. ! Nese ka qene ? Nga nje te beshtyre ne fytyre. ! ose Gelbaze ! Se Spiunat meritojne me teper por ja qe Ligjet e Demokracine e Kane zemren te madhe...

    1. K
     Ky Spiun apo jo. ?

     Thojne qe ka qene Spiun ky. ! Nese ka qene ? Nga nje te beshtyre ne fytyre. ! ose Gelbaze ! Se Spiunat meritojne me teper por ja qe Ligjet e Demokracine e Kane zemren te madhe...

     1. g
      gjergji

      O Bujar: gjithecka ne bote ka ndryshuar,natyrisht edhe muzika .Iken kohet e balladave .....,sot muzika eshte komerciale e njerezit nuk duan me ballada.I shikon kenget shqiptare ne eurovizion se sa te papelqyshme jane?Ajo qe dob ti te jete shqiptare nuk vlen,askush se degjon vecse nje plak tevecel si ti o Bujar.Gomari e muri nuk levizin nga vendi ,bota ka ndryshuar

      1. l
       luli

       O gjergji me te vertete te rren mendja se njeh artin me mire se Kapexhiu ? Ikni or or te mjere se ti apo ky spiuni apo jo e tata luigji e kompani nuk njihni gje tjeter pervec poshtrimit te njerezve. O rrote nuk thote njeri per ju shikoni sa te zgjuar jane keto debilat.

      2. l
       lapsi

       Hera e vetme qe e pelqej Kapexhiun, tani ka shume te drejte.

       1. Y
        Yp xhixhi

        Ky servili doli dje ne festival dhe tha se keto jane genjeshtra portalesh,kur ky paska fol tek ABC tv.. E mër Bujar,”vdiqe” per nje çik ftese dhe ja pas “kritikes” tende festivali te ftoi.. Mor lapangjoz dreqi..!

        1. Z
         Zhaku

         Ketu duket niveli se Bujari eshte artist ,por shahet vetem se eshte opozitar por jo per ate qe shkruan. Megjithate une nuk jam dakort me Bujarin se kenga e Albines me kompozitorin Enis Mullaj (Pedagog ne Insit,Arteve Tirane) ishte nje kenge e mrekullueshme shqiptare me tradite qe do ma perfaqesoje me sukses me EUROVIZION . Albina Kelmendi nje YLL i vertete me gjithe familjen e saj . Jam mahnitur me kengen.

         1. D
          Dajti

          Ka 30 vjet qe punon lepires bythe i Sali mutit,ptuuu rrasat i deformuar.

          1. V
           Viktori

           Ca jane keto kenge me te qara e me vaj si ajo qe fitoj si ajo qe do na perfaqesoje ne Europian shume impegnative si musica vargjet .Nuk ka durim njerzit te degjojn vaj halle njerzit kudo ne bote kane nevoje per Muzik te mire qe te hyj ne vesh qe te jep allegri optimizem qe te zgjon ca muzike eshte kjo.o duhet te qajne Ukrainasit dhe ne muzik e prape se prape bene muzike te bukur e fituan festivalin.Eshte me mire mos te perfaqesohen fare ne europian turp muzik koti.

           1. e
            ee,

            Po Bujari ato role ka luajtur tere jeten: kalores tradhetie!

            Lini një Përgjigje