Robert Aliaj: Edi Rama më ka propozuar për një post, por e kam refuzuar

28 Tetor 2022, 09:24Kulturë TEMA

Robert Aliaj: Edi Rama më ka propozuar për një post, por e kam

Artisti Robert Aliaj është shprehur se ka marrë propozime për të drejtuar institucione shtetërore, por ka refuzuar.

Edhe pse nuk e tha konkretisht me emër, Aliaj nuk mohoi se ka marrë propozime për drejtues edhe nga kryeministri Edi Rama.

“Mua më është propozuar një pozicion për drejtues institucional por kam refuzuar. Më kanë propozuar njerëz që kam bindje të përbashkëta me ta. Mund të jetë dhe Rama.

Një artist është shumë i fokusuar te jeta e vet. Nuk është mirë që një artist të bëhet drejtor”- u shpreh ai në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania.

8 Komente

 1. D
  DAP

  Posti I propozuar quhej. Drejtor I llaposjes se testikujve te fishkur.

  1. H
   Hasan Spahiu.

   Edi paska bere offerte per kete Trap? Sa poste e ka ulur steken, deri te koqet e veta.

   1. a
    alphazeta

    Nuk është aspak çudi. Ramës duhet t'i pëlqejnê këta tipa bosh, flluska sapuni të të ashtuquajturit shoubiznes. Aq tru ka edhe ai sa ky Aliaj. Mjerimi i artit.

    1. N
     Noe

     Po genjen o njerez.Kush e di kete vetem ky trapi per tu dukur me hajvan modern se ceshte.Sot cdo njeri mund shpik dhe te shes historia nga me te pabesueshme dhe ky milet i prirur per thashetheme e ha sapunin per djathe.

     1. L
      Landi

      nuk merret Rama me nje pervers si ky Roberto

      1. D
       Drago Stena

       Që kur polla m'u tha zorra i kish pas thënë Lili Dhoni Mitres . S'ka kapistër për të sertë . Ky osht musklë rrace , e tjek osh pajtonIn me fre . Po që ju ka tek e i kullon ferneçka beke bordhës me bo qef . S'po i myll qepenat se ka dal'ona *(

       1. l
        lexuesi21

        Prandaj ky vend ecen ne rruge me gropa se jane njerez te nje kallepi me kete idiot.

        1. P
         Pergenjeshtrimi vlen!

         Robert halea drejtues institucioni?! S'e besoj. Si ka mundesi, qe te propozohen nga kryeministri Rama njerez si ky karagjozi i shpifur, per te drejtuar nje institucion? Me duket se ky eshte nje shpifës! Pres te ketë ndonje pergenjeshtrim nga zyra e KM, ndryshe do te mbetem i zhgenjyer!

         Lini një Përgjigje

         Blog Tema