Vlorë: Teatri "Petro Marko" ka zhvilluar mbrëmje kushtuar regjisorëve të njohur

4 Mars 2024, 08:20Kulturë TEMA
Vlorë: Teatri "Petro Marko" ka zhvilluar mbrëmje kushtuar

Në teatrin “Petro Marko” në Vlorë, mbrëmjen e 3 Marsit është zhvilluar një event kushtuar regjisorëve të njohur Ibrahim Muçaj dhe Kristaq Mitro si mirënjohje për veprimtarinë dhe punën e tyre.

Në këtë event morën pjesë aktorët Rajmonda Bulku, Timo Flloko, Ndriçim Xhepa dhe Kristaq Skrami.

Mbrëmja u organizua nga Bashkia Vlorë me mbështetjen e Arkivit Qendror të Filmit dhe kontributin e veçantë të zotit Sinan Idrizi. A.K./TemA

Lini një Përgjigje