Blendi Fevziu: Mirë që erdhi demokracia, se sot do isha mësues në Pukë

24 Janar 2023, 22:25Lifestyle TEMA

Blendi Fevziu: Mirë që erdhi demokracia, se sot do isha mësues

Blendi Fevziu thotë se po të ishte akoma komunizëm, sot do ishte mësues në Pukë.

Blendi Fevziu: Në atë sistem nuk vendosje ti, të vendosnin ata. Unë kisha pasion letërsinë, më pëlqente letërsia.

Rudina Magjistari: Nëse sistemet nuk do kishin ndryshuar, çfarë do bëje ti?

Blendi Fevziu: Do isha mësues letërsie në Iballë të Pukës, aty më hodhën ditën e fundit.

Rudina Magjistari: Po mirë, do ishe përpjekur me miqësi, me njohje, me një gjë diku do kishe dalë.

Blendi Fevziu: Po nuk e di tani me çfarë, atëherë çfarë duhet të isha? Normalisht duhet të isha mësues letërsie në Iballë të Pukës, mund të isha në burg, nuk e di.

Rudina Magjistari: Do synoje Tiranën, s’besoj që do rrije atje.

Blendi Fevziu: Kjo nuk varej nga unë, prapë kjo varej nga shteti.

Rudina Magjistari: Do synoje një transferim në Tiranë.

Blendi Fevziu: Kjo nuk varej fare nga aftësia personale, kishte gjëra që ai sistem i kishte të ndara.

35 Komente

 1. B
  Beni

  Mire qe erdhi demokracia per ca si ju qe e kuptuat vrit dhe vidh

  1. T
   Tirana

   Po ata qe jane mesues ne Puke, nuk jane njerz? Ndyresire!

   1. D
    Demokracia ishte mire qe erdhi per te gjithe ...

    Demokracia eshte mire qe erdhi per te gjithe Popullin...Ore Tuc jo vetem per ty ..Po te kishte qene disa vite ne Puke sic thua. ! do ishte bere njeri dhe jo kafshe individ....

    1. D
     Demokracia ishte mire qe erdhi per te gjithe ...

     Demokracia eshte mire qe erdhi per te gjithe Popullin...Ore Tuc jo vetem per ty ..Po te kishte qene disa vite ne Puke sic thua. ! do ishte bere njeri dhe jo kafshe individ....

     1. T
      Tata luigji

      Nese te kishta pranuar puka mor hajdut!!!!

      1. C
       Coli

       Po me ate lepirje bythe qe di te besh ti Fantomac do ishe bere antar i byrose politIke bashke me Saliun

       1. D
        Davidi

        S'do beje pune as atje.

        1. n
         nari

         Njerez i puna jote do beje hajer edhe ne ate kohe se je nje bythelepires mjeshter.

         1. V
          Vlora.Vlora

          qe do te thote o kokloqe qe te pa aftet si puna jote bejne karriere ,se ai ti kepuste koqet

          1. H
           Himarioti

           Fevzo, për një njeri të kafshëruar si ti, Iballja e Pukës, ka qënë vendi më i përshtatshëm.

           1. V
            Vini

            Shkoje 5 vjet per te ndihmuar rrethet dhe me pas ktheheshe ne Tirane, ky ishte sistemi. Arsimin e kishe falas, te arsimoheshe ishte nje fare privilegji, pra ti ktheje nje pjese te kontibutit duke arsimuar te rijte e fshatrave nuk ishte denim! Je pjese e rinise sone shkuan ne lufte per te kontribuar ne çlirimin e vendit, pra nuk ishe te pjesa e popullsise qe cuajti

            1. S
             Shkelqesia e tij, Magjari i Surrelit

             E more Fantomas! Sistem kemi ngritur keto 30 vite, jo Shaka. Te kemi ty, te Qimin e Pekajve, Bao Baon! Shpetoi Puka dhe Kruma!

             1. D
              Deglisi

              Budalleqe Ku eshte lajmi apo repotazhi

              1. P
               Pas mullarit

               Edukimin e more me një kushte, kur te mbaroje të shkojë te punojë atje ku kishte nevojë atdheu. Bledo, jo të bjerë shi në bacën time, por të bërë në bacët e të gjithëve. Ata që vajtën dhe ndihmuan në zhvillimin e edukimit në zonat verilindore janë të respektuar dhe jo të persekutuar

               1. D
                Dajti

                Sipas pergjigjeve te Fev ziut ai sistem paska qene i drejte,sepse dhe ne fshatrat me te thella dergoheshin kuadro nga Qeveria si infermiere doktore, mesues,ekonomiste etj. per ti sherbyer atij fshati.

                1. B
                 Berti

                 Një bythqim me shume ne Pukë.

                 1. E
                  Eli

                  Po shqiptarët po shkojnë drejt ferrit, halaba kët e volën dhe ja shkatërruan të ardhmen.

                  1. a
                   anti25642654censurë

                   a thu se ata që janë mësues në pukë janë të dënuar nga demokracia si mund të ishe ti i "dënuar" nga diktatura??fevzo,o gjeniu i katunit,në kohën e diktarurës,mund të ishe në PS,në burg a internim! bëra shaka fevzo!e pamundur të ishe në P të Satëme(i pushkatuar)burg a internim!!ti do haje dhe mutin tënd vetëm e vetëm të mos pësoje gjë!!as në kamëz nuk kishin për të të çuar mësues!!do lëpije bythë sa do shqyeshe!e ke treguar tashti sa nuk ka ku të shkojë!prandaj mo na u trego pishkar demokracie në të thatë!!mo na u bë disident si mol kadarja!!

                   1. M
                    Maks

                    Shiko shiko fejzua antikomunist deklaron qe po te ish akoma komunizmi di ish komisar i drites ne malsi Bravo fejzi tani na tregove qe paske qene i persekutum

                    1. A
                     Andi bushati kryetar i te persekutuarve te bllokut

                     Mire qe erdhi dhjerokracija qe njerez pa vlere po behen sheike duke vjedhur e duke na car trapin cdo nate. Po te ishe ti mesues ne puke andi bushati do ishte kryetar dege si i jati dhe ty do ta kishte q.. nenen dhe saliu do ishte antar biroje me poshtersit e tij

                     1. K
                      Komunisti skandinav.

                      Fevzo, ta siguroj une qe do vije shume shpejt ne Tirane. Pasi te merrje ne qafe ca pukjane me spiunlluqe do te sillnin ne Tirane qe te vazhdoje punen. Dhe do te thonin e ke si shperblim. Dhe ti do ishe njeriu me i lumtur ne bote me ate system.

                      1. C
                       Canon

                       Apo nuk i shkon edhe me fizionomine, fiks!

                       1. p
                        po gojeShpella e ktij cfar thot

                        gjynah per goje kalen se do kishte gelltit disa koqe pukjanesh ne gojen e saj si shpell

                        1. S
                         Shqiptari

                         Kaq idjot sa je ti as ne puk nuk te pranonin , erdhi koha maskarenjve injoranteve dhe mashtrusve ben qef dhe ti me sandrin qe erdhi ne tiran ne 90 ten me kepuc te lidhura me spango , se as lidhse kepucedh nuk kish , erdhen kafshet e veriut moren pushtetin bet prokopi ju injorant e mashtrus , prandaj esht katandisur ne kte derexhe ky vend , njerzit prej jush ikin nga syt kembet se nuk ju durojn dot ju saliun meten e kompani , mashtrusa injorant.

                         1. T
                          Tironci

                          Nuk e meritoje dhe ate vend pune ne puk se kish msus njemij her me te ditur e te pregatitur se ty ne at koh , iken te mençurit ngelen budallenjt perfiton dhe ti kokrra idjotit.

                          1. Q
                           QYTETARI

                           O ndyresi e pluralizmit!!!! O lepires i pashoq!!!! O pabuks i kompleksuar deri ne vdekje, si ti dhe gjithe rraca e atyre qe sot kane pozita, por QE VIJNE NGA FSHTI SI CA MALOKE AMBASADOR qe jane sulur si spiune dhe mashtrues Ti Fevzi si edhe ata duhet te ishit atje, ne malsi , se e qelbet qytetin e diplomacine

                           1. p
                            pukjani qet'dhjet ne surrat

                            paska humb rastin me i hudh noj cop muti surratit ne puke

                            1. O
                             Ohh, sa e mir ishte demokracia per mua...!!

                             O të shkerdhefsha rracen e pederit o kokë synet, sepse si Puka, si Iballja janë Shqiperi. Dmth, ardhja e demokracisë, qënka e mirë veç per ty, sepse ndryshe do ishe "internuar" në Pukë....!! O kelysh kurve, o prostituta e tradhetarit Sali Berisha, indirekt ti thua, kjo demokraci ishte e mirë për mue dhe në kar populli i Shqiperisë. Moter dhe vajzë qiri kokë-synet, çdo psik-analist të dikton në pamjen e parë që ti je një prostitutë pa kollonë vertebrale, ti je një servil, ti je një mut. Kokë synet, mqnse nuk të eci tentativa për ta korrupsionuar ambasadoren Yuri Kim për llogari të tradhetarit Sali shkerdhata dhe të Rusisë, me ato 2 sumbulla që doje t'ja bëje dhuratë, sikur të ishit shok e shoqe të ngushtë, apo sikur ti kishit ruajtur dhitë sëbashku në Pukë apo Iballë, tani provoje një sistem tjeter me ambasadorin e ri që po vjen. Qelbësira kok-synet, kur të marrin detyren ambasadori i ri Amerikan, çoja një tubet vazelinë bio, se mqnse ti je një "demokrat" peder, ndoshta ambasadori e perdorë ketë vazelinë kur ti do ti lutesh që ta shqyej biren e bythës. Moter, vajzë dhe rracë kurva Blendi i Fevziut, krejt malsorët e Pukës, Iballës, Fush-Arrsit dhe të Lekbibajve, ta shkerdhefshin rracen ty e Sali tradhetar hajdut surrat-shpullë Berishës.

                             1. P
                              Preshi I lushnjes

                              bere dhe ca pare te vogla xhepi

                              1. "
                               "BOHOTINA"

                               Ti nuk e meritoje ate vend burrash malesore te vertete dhe jo minj, spiune e lepires si ti...

                               1. K
                                Ktij surratBoles duhet me e ngrit Vettingu

                                Vetting-u duhet te ndjek gjithe ate Bande te Korruptuar te Shtetit Shqiptare ku ben pjes edhe Media Hale e Shqiperise . Imagjinoni se ne cfar menyre ka ven ky Funderine ate pasuri qe flitet te ket ,me njio emision Shkerdhate qe te jep pershtypjen e nji WC-je ku mblidhen e brockullojne ca Madioker e njerez paidentitet e Personalitet qe i ngjajne morrave te shpellarit . Kush e ka financuar kte Maskara dhe kush eshte qellimi i atij Emisioni qe shtreson e ka i sjelll Depresion shqiptareve ! Kte surrat te qelbet nuk e shikon dot me sy sepse te vjen me vjell e jome ta degjosh si sforcohet te duket dikush qe ky s'eshte ,qe ne te vertete duket akoma me i peshtire me ate te folur si nji Histerik qe mezi pret t'a marri ne goje ,me ni ze te ndyr e te folur aq te peshtire qe vetem psikopaten njerez jo normal mundet ta suportojne e ndjekin ne tv. Ne TV Klan kemi dy Kopje qe kan adoptuar nji stil te foluri Te neveritshem _jane e njejta Kopjo ky kerma dhe Cakallozja vejsiu .

                                1. e
                                 emigranti1991

                                 Nuk e besoj se do ta meritoje emrin e arsimtarit. Ke lindur per "emision" jo per MISION.

                                 1. M
                                  Mirditori

                                  Pse ca ka Puka mer hajdut?

                                  1. P
                                   Poseidon

                                   SHPETOO PUKA THUAJ ................POR MARROSI SHQIPERINE ME HAJVANLLEQET TUAJA.............. ..........MOS E BEFSH PIKEN E HAJRIT TI DHE AI QE TE MBAN NE PUNE .......NJE COPE GOMAR.......KRIMINEL ..................JE POROSITES I VRASJES SE GJYQTARIT NE VLORE. .......

                                   1. E
                                    ED TIRONCI

                                    un kom jetu n puke 84/88...trasferun plakun ,oficer.nga ai qytet kom kujtimet mo t mira.njeres t qee,t mire.ene mas ndryshimeve ,mbas 90 kane ngele rob t mire.kom rujt shoqnine me to.ne krahasim me kuksiant apo tropojanet..pukiani eshte i beses.dhe si kane shku mrapa saliut .po ti o hibrid i mbas 90,si kupoto kto gjona..se je dhe vet i pabese.koha punoi per ty o fare e keqe.te kishe ardhe n puke do ishe bo njeri.respekte pukes dhe pukianve...nga i tirons den baba den.

                                    Lini një Përgjigje