FOTO: Njeriu i dytë që shkeli në Hënë martohet në moshën 93-vjeçare për herë të katërt

22 Janar 2023, 16:08Lifestyle TEMA

FOTO: Njeriu i dytë që shkeli në Hënë martohet në

Dashuria nuk njeh moshë dhe këtë gjë e vërtetoi së fundi dhe ish-astronauti amerikan, Buzz Aldrin i cili vendosi të martohet sërish në moshën 93 vjeçare.


Pjesëtar i misionit “Apollo 11”, Buzz konsiderohet si personi i dytë që shkeli në satelitin e Tokës në 1969 pas komandantit të tij Neil Armstrong.


93 vjeçari lidhi kurorë me partneren e tij Anca Faur, e cila është 63 vjeç, në një ceremoni tërësisht private.


“Në ditëlindjen time të 93, e cila përkon dhe me nderimin që më bënë Legjendat e Aviacionit, jam i lumtur t’iu njoftoj se unë dhe dashuria ime e jetës Anca Four jemi martuar.

Ne jemi shumë të gëzuar për këtë gjë dhe ndihemi si adoleshentë”, shkruan Aldrin në rrjetet sociale.

5 Komente

 1. K
  Kiki

  Ka qen ne enderr ne ben e ka shkel ne studio filmi para kameres. Po tish ken ne hene para 60viteve sot do ishte me shkue ne hene si me dal ne kafe ne qender te tiranes. Kjo pjeshka do ndrroj pelena plakut per pagesen mujore 3mij euro nga ky pordha qe e shijoj henen ne enderr.

  1. K
   Ky plaku te q. Hmmm Me cfare?

   Kyptohet se cdo ti beje ky kafsha kesaj vajzes se re. Do ta haje per dreke dhe do ta pije per darke. Duket si nje ujk i vertete! Hmmm me te vertete! Nuk arrijn t'a kuptoj nese ketij i ka ngel ndonje nanogram testosteron ne gjakun e tij, ose nese e kupton se cdo te thote te kesh nje femer ne krah dhe ne krevat. Teper i rrezikshem, pa thene pastaj qe ky ka qene edhe ne Hene. Keta edhe sot pa dekadash te tera nuk jane ne gjendje te shkojne ne Hene, jo 60 vjet me pare qe as qe mund ti afroheshin me ato mjete primitive elektronike qe kishin. Edhe sot nuk jane ne gjendje te zhvillojne nje mjet fluturimi qe te jete ne gjendje te ulet pa thyer qafen dhe te ngrihetgv prape nga Hena dhe ti bashkohet anijes meme. Rrena me xhufka te Hollivudit dhe te atyre qe i paguan, duke patur ne mendje ti thonin botes qe ne jemi me te miret dhe me te fortet. Nderkohe i mundi Afganistani dhe i beri te iknin si minj arash me bisht ne shale.

  2. P
   Perse jo ?

   shpresoj te Martohem para se te arrij ate moshe, kur gishtrinjt s'ndjejn me ,cfar prekin ,_as te ngohten e as te ftohten .

   1. T
    TML

    Ky eshte astronauti qe mbarti flamurin shqiptar ne hene.

    1. T
     Tir Vasili

     Ky eshte astronamuti i dyte si arriti ne hene , dhe ishte nje nate vere duke mere mutin mbas kodres dhe kujtoi se hena kishte takuar token dhe tha se isha ne hene

     Lini një Përgjigje