FOTO: Qyteti italian pranë detit që ofron €30,000 euro për këdo që do të shpërngulet atje

22 Nëntor 2022, 13:00Lifestyle TEMA

FOTO: Qyteti italian pranë detit që ofron €30,000 euro për

Oferta të tilla ka pasur vazhdimisht por ato e kanë pasur gjithnjë një kleckë, ose qyteti ka qenë shumë larg ose duhej një shumë e madhe parashë me vete. Këtë herë është ndryshe.

Ky qytet piktoresk jo vetëm që nuk është aspak i largët dhe i thellë por ai është vetëm 15 minuta larg disa prej plazheve më të bukur të Italisë së jugut. Dhe nuk ju kërkohen para, por komuna është e gatshme t’ju paguaj për të lëvizur atje!

Qyteti piktoresk italian pranë plazheve të virgjëra do të paguajë 30,000 dollarë për këdo që dëshiron të shpërngulet atje në një përpjekje për t’i dhënë frymë të re komunitetit në rënie të Pulias.

Një qytet piktoresk në Itali po ofron një pagesë prej 25,000 £ për njerëzit që duan të blejnë një shtëpi dhe të lëvizin atje.

Ajo që e bën propozimin edhe më tërheqës është se Presicce është vetëm 15 minuta me makinë nga plazhet e pacenuara të bregdetit juglindor të Italisë, duke përfshirë Santa Maria di Leuca.

Dhe kjo nuk është e gjitha. Ajo që kërkohet nga ju është vetëm të blini një shtëpi atje, dhe shtëpitë në këtë rajon kushtojnë më pak se 21,000 euro!

Sipas njoftimit të komunës, shuma prej 30,000 eurosh mund të përdoret për të blerë shtëpinë si dhe për ta rinovuar apo shpërngulur atje.

Për më shumë informacion klikoni në faqen e komunës.

3 Komente

 1. h
  heu bre !

  Oferta te tilla _________ Nji qytet piktoresk _____________Qyteti Piktoresk ________ e bla bla bla hibrita gazetare qe vetem Gazetare s'mundet te jen . Kto Lajme meren direkt nga Faqet e Medieve te Huaja dhe pasi kalojn direkt e ne zhvshjen brekeve (Translat) para se te hyjne ne halene Tema !!!!! Nji gazetare i vertet e fillon ndryshe Lajmin . PSH _ Qyteti Italian i quajtur (XXX) ne (X) Zone /Region It,,, me kaq e aq banore - afron nji Oferte per kedo etj etje tej . ____________________- Te njejten idiotesi e lexon kudo lajmeve ne kte hale mediatike ( mbush me zvarranike korifillake) edhe ne Lajmet Sportive _ Efillojn Lajmin nga mezi ose fundi duke harruar se ka nji Fillim ! Lajmi i ndeshjes Argjentines e cila ka pesuar humbje _ shkruhet qysh ne krye e nuk perdridhen bythet andej kendej si lavire , psh. Argjentina humb 0 - 2 kundra X Nastradini te Temes ,pastaj vjen pershkrimi i ndjeshjes o na rrufshi topat

  1. T
   Thashethemi

   Ky esht qyteti Karinbythmeros.

   1. B
    Bobi

    Interessante proposta da non crederere

    Lini një Përgjigje