Nga murgeshë në kamariere, historia e pazakontë e 34 vjeçares që fitoi “The Voice of Italy”

22 Nëntor 2022, 09:44Lifestyle TEMA


Një murgeshë që fitoi vëmendje të madhe pasi fitoi “The Voice of Italy” ka befasuar sërish pasi njoftoi se është bërë kamariere në Spanjë. Motra Cristina Scuccia, nga Siçilia, tronditi gjyqtarët, duke përfshirë të ndjerën Raffaella Carrà, gjatë audicionit të saj për shfaqjen në vitin 2014.

Ajo dha një performancë të shkëlqyer të këngës hit të Alicia Keys, No One. Pasi kuptoi se zëri i jashtëzakonshëm i përkiste një murgeshe, Carrà, e cila vdiq vitin e kaluar, tha: “Nuk mund të flisja për disa minuta”. Në atë kohë, Scuccia ishte pjesë e një manastiri në Milano.

Scuccia fitoi spektaklin me “What a Feeling”. Ajo më vonë publikoi një album, të cilin ia dha Papa Françeskut, që përfshinte një cover të këngës së Madonna-s, Like a Virgin. Megjithatë, tetë vite më vonë, 34 vjeçarja njoftoi në emisionin Verissimo se nuk ishte më një murgeshë.

E veshur me taka dhe një kostum të kuq, ajo tha për programin Verissimo: “Besoj se duhet të dëgjoni zemrën tuaj me guxim. Ndryshimi është një shenjë e evolucionit, por është gjithmonë e frikshme, sepse është më e lehtë të ankorohet në siguritë e dikujt sesa të pyesësh veten. A ka të drejtë apo gabim?”

Scuccia tha se vendimin për të mos qenë më një murgeshë, e kishte marrë me ndihmën e një psikologu. Ajo thotë se ky vendim nuk do të thotë se ka hequr dorë nga besimi i saj.

Lini një Përgjigje