Nxitoi për të arritur në emision, këngëtarit shqiptar i marin patentën dhe lejen e qarkullimit

21 Nëntor 2022, 14:40Lifestyle TEMA
Nxitoi për të arritur në emision, këngëtarit shqiptar i

I ftuar sot në “Aldo Morning Show”, këngëtari i mirënjohur Bujar Qamili ka treguar se ndërsa ishte nisur për në emision i ndodhi një e papritur. Duke qenë se ishte me shpejtësi për të arritur në kohë atë e ndaloi policia dhe pavarësisht se u tha se ishte nisur për në emision e ndaj po nxitonte, i morën lejen e qarkullimit, të cilën do duhet të shkoj ta marrë në polici.

Biseda:

Aldo: Si është puna? Ta shikonit Bujarin pak më përpara ishte pak i mërzitur. O Bujar çfarë ka ndodhur kur erdhe?

Bujar Qamili: Për të ardhur shpejtë te emisioni juaj, kalova pak shpejtësinë dhe më doli policia rrugore, dy djem të rinj me një makinë. Më thanë letrat i thash po shkoj te Aldo. Nuk e njohim më thanë.

Aldo: S’e njohim thanë? Mos kanë kujtuar se ke qenë për të Aldo Bumçi.

Bujar Qamili: I thash jam në emision te Klani, prandaj eca dhe shumë shpejtë. Jo më thanë patentën dhe letrat e qarkullimit.

Aldo: Si përfundim?

Bujar Qamili: Ia dhashë të dyja. Dhe më thanë hajde merri te policia meqë nuk do të presësh.

Aldo: Në përgjithësi si i ke marrëdhëniet me policët Bujar?

Bujar Qamili: Po shumë mirë, në përgjithësi më falin, shumë herë. Shumë herë më falin, por kësaj radhe më duket, ata dy djemtë e rinj mbase s’më kanë njohur.

 

8 Komente

 1. M
  Magjypi

  Po pse, ç’të duket vetja ty o gallof I dhjamosur? Një herë e aksidentove njërin për vdekje, tani bën prapë pordhë. Ty duhet të ta heqin patentën për jetë. Madje edhe ata që të ftojnë nëpër televizione e kanë shumë gabim, mbushin kohën dhe mërzisin teleshikuesit.

  1. t
   tata luigji

   Shume mire,ne asnje vend te botes nuk ka diferencime kundrejt ligjit ky kengetari i tallavas qe po i rjepin njerezit neper dasma te marre nje ndershkim qe mos te vrapoj here tjeter ne ata emjsjone te dhjera Bile gjoba te jete aq e madhe qe ti dalin zorra e bythes per ti nxjerre,

   1. L
    Loku

    Shif cfar mentaliteti kann jevgu i Shkodres dhe Agai i Shenkollasit te Devollit.

    1. @
     @Dajti.Malit

     Ke shkelur rregullat duke rrezikuara jetën e qytetarëve si s'të vjen zor t'a thuash publikisht ah po në Shqipëri është normalë. Nga ana tjetër shtetit primitiv ku polici të sekuestron patentën dhe lejen e qarkullimit vazhdon akoma po veri gjobë, hiqi pikët në patentë apo kjo është mënyra e duhur për korrupsionin.

     1. x
      xhoxhi

      Shumë herë edhe më falin.....këta të rinjtë si duket nuk më njohën...E kuptoni këngëtarin e njohur se çështë?Një asgjë.Pse nuk u nis në kohë dhe me shpejtësi sipas tabelës?Pra në vënd që të kërkojë falje thotë nuk ma falën.Do shkoj ne Aldo?Tek një leshko që flet budallaiqe dhe të tjerët zgërdhihen...Kështu duhet policia ai që shkel ligjin vetëm me gjobë.Gjthë bota e mban regullin duke gjobitur ata që e shkelin...

      1. L
       Labi

       Pse ka patente ky?

       1. X
        Xoni

        Mund te jete kengetar I mire...por si qytetar qenka zero.Ne vend te kerkoje falje kerkon leshime , gazetari gjithashtu. Ju duket vetja qytetare te nje niveli super.Turp

        1. P
         Plaku Shkoder

         Po car mut kengetari eshte ky, ky eshte nje Mut Muti, shifni si bie me kembet e veta, qe tregon se kete pune ben gjithmon,shume here me falin,po kete radhe ata djemt e rinj, sme kan njohur, a thua se kush eshte ky plera. Po ti aldo, kush je qe te te njohin,apo te duket vetja se kush je, ben nje emision e a thua se car po ben,pika bythes thuaj.

         Lini një Përgjigje