Këngëtarja e njohur shqiptare: Jugorët janë kurnacë, në Veri më mbushin plot me lekë. Atyre iu zien gjaku

21 Nëntor 2022, 12:31Lifestyle TEMA

Këngëtarja e njohur shqiptare: Jugorët janë kurnacë,

Këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri, ka thënë gjatë një emisioni, se më shumë në dasma e ftojnë në Veri, se në Jug, edhe pse ajo vetë është jugore.

Po kush hedh më shumë lekë për dasma, Veriu apo Jugut?

Anxhela thotë se jugorët janë më kurancë, në raport me veriorët.

“Zakonisht ne funskionojmë me një pagesë fikse, jo me para të hedhura. Por Veriu është më i gëzueshëm dhe më bujar.

Sigurisht që edhe Jugu ka dasma shumë të bukura, por Veriut i zien pak më shumë gjaku sesa neve nga jugu”, tha ajo.

 

72 Komente

 1. A
  ALEXANDER FRANGAJ E TALL KEQ YMERIN

  YMER TANI ME KETO FOTO OK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CYPIT DHE MUT VELIUT HAHAHHHAHA

  1. K
   Korcare e pjerdhur

   Ku ka jetuar, kjo sharabajke?

  2. H
   Himarioti

   Veriorët janë injorantë, prandaj kanë mbetur bythëgrisur, në çdo kohë dhe regjim.

   1. G
    Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

    Qenke idiot fare.

    1. U
     Unë

     Ashtu të intereson ty, që të të mbulojnë me lekë. Po pa më thuaj, kush në Perëndim ka kaq pak respekt për lekun se Shqiptarët, që për t'u dukur, i hedhin pa fund lekë këngëtarit apo orkestrës në dasëm, e pastaj marrin borxh për të kaluar muajin me bukë?! Ai që e nxjerr me djersë e mund lekun, ka më shumë respekt për të, dhe nuk e hedh paranë për tu dukur para të tjerëve! Plus që kjo punë ka pak lidhje edhe me mençurinë!!!????????????‍♂️

     1. J
      Jeton

      Arrixhinjte tu bëfsha, tu keqen!

      1. L
       Largo Tabore se te skuq te bej me boje

       Tamam e ke sepse Vehbi Alimuca , Kamberi (Firma)dhe Rrapush Xhaferri kishin shume respekt per lekun dhe nuk e hidhnin parane per dukje, por vetem e merrnin dhe e vidhnin dhe keta kane qene njerez te mencur sipas teje jo si "Verioret injorante) Ik ore rrot kari se nuk gjykohet keshtu se jeni bastarde

      2. K
       Kosova eshte Shqipni

       O Himariotiqis! Po kush ka ngelur bythegrisur intelektuali Mihalis Kokedhjeri (Kokedhima) apo njerezit me te fuqishem qe po bejne Rrugen e Arberit si Ram Gec, biznesmenet Tom Doshi, Pronaret e agjensive me te medha te sigurimit Eurosig ,Sigal,Morina apo Avni Ponari , Kastrati e tjere qe nuk po l them per te mbusgur mendjen nje muti si ty qe quan injorante verioret. Per ty o debil qe ke ngelur prapa njerez te mencur jane Vehbi,Alimuca,WEFA , Kamberi, Leka, Rrapush Xhaferri,Sudja Maksute Kadena ( e ke nga Berati) keta te mencurit jugore qe xhvaten popullin. Qenke loqe fare o himariot por mos u fut ta kruash bithen me verioret se e shikon se del i dhjere dhe i shurruar ne breke. Gege e Toske,kosovare apo cam jemi nje shqiptare ore mut percares kombi

       1. Çyyypppp se te qi rrobt

        Hem,te qifshin rracen gabele Verioret

       2. V
        Vin

        then me shkoqur jan me budallenj se ata te jugut.

        1. P
         Pukjan KATOLIK

         Mos tento te fusesh percarje pa lidhje shqiptaret jane nje kudo qe jane, nese je kengetar/e qe di te kendosh e te krijosh atmosfere artistike do kesh leke dhe njohje me te gjere

         1. A
          Andoni

          Hahaha e si kan msu kto njerëz i merr per kengtar ne dasëm kto jo që sta din për faleminderit por ja nisin e te shajn se su hell lek ????????

         2. s
          sa tru i mencur kjo Pi.

          dhe nji thenje e tille e ksaj femre duhet te perbej lajm ! - mua me vjen mir qe s'bej pjes ne stanin e idioteve primitive e kengtareve tallavas

          1. K
           Kënah

           .....Unë t'i du thinjat . E le të plasin , e të pëlcasin e hëna mos daltë e..nuk e di më si vazhdon

          2. S
           Spak

           Shkoni ne shtepite e verioreve! Thyen kokën miu! Ashtu sic i bejne parate me droge ashtu dhe i lene! Tradhetia bashkeshortore eshte 100%. Jane troke flene akoma me nje cope dru te koka! Dru me pre!

           1. I
            Ilir

            Po kush qenkan keta jugoret e pasur mo ju qi..sha racen se barkthate greqie si greket mbetet ! Injorante qe vini ere te keqe as laheni as keni , se jeni dembel e jo me te jepni mend dhe opinion ju per veriun qe ju dha kufinj se per ju gay do ishit duke u qi nga greket akoma !

            1. T
             T.Shukran

             Se mos të ngelet proteza në llomkë pas janarit bëj një kontroll te dental Shqupni .

             1. F
              Fierak

              Ilir maloku, ik lahu pstaj ec e fol ketu. Cecen

              1. A
               Anonim

               O rrot kari po kaq trap te jesh vetem gjuha juaj qy e qi nuk do me fjal , po i kemi afer komshinj dhe i shohim se cfar behet, nuk jan te gjith malesoret apo jugoret e keqinj se jan ber nje tani , por per jugor me taban dhe jo per malokar kurvar imoral dhe baxhella kurva, meso te artikulosh fjalet injorant i lind ,sa per grek qe ven jugoret ta garantoj me 1000 / nga veriu i kam afer ne greqi burrave ju lerohet nena dhe dy kunatat burrat vellezer dalin ne mengjes dhe vin 1 or para se tju vin burrat nga puna se dalin e shkerdhehen ne athin i kemi i njohin te gjith nga nje katund i veriut jan more vesh trap , e sa per b.q te jugut kur te duash me foto po prap nga veriu martuar me djalin e nje te pasuri burr veriu esht kur te duash te dergojm dhe foto idjot.

               1. s
                shpellar , Jugoret s'kan nevoj per Gojoret e tua i

                ilir Shpellari ,ti zorraxhi shpelle ke tru sa kari jugorit e pasurin mos e ngatarro memorrat qe ke , duket qarte se qeke pallu me serb e grek T'paska bo Motra te Pasur mer zhuls e njeri Primitive .Kjo s'eshte zotesi e pidhit temotres tende ,por e Jugoreve qe ta kan cu ne Itali me levru talentin . Mbylle halene o pjella incesti shpelle se dukesh qarte cfar pederasti je

                1. L
                 Lezhjani

                 Ne Itali gjithe kurvat dhe prostitutat shqiptare i ke nga jug , por ti o Tirons qe dukesh nga shkrimi se je injorant se Zhuls e zorraxhi jane fjale qe perdorni ju cfare inati ke me verioret kur jugu te shkerdheu mbi 50 vjet e te la me baben e gjyshin ne qerpic. Flet edhe Tironce btha jote e palame qe 2 metra e kishit shkollen dhe nuk shkojshit.Pall Kari se po te flas edhe une si puna jote si ordiner .Hajt tashti ik pirdhu dhe respekt Anxhelas dhe Verioreve trima e bujare

                 1. a
                  alidems

                  Juve lezhjanve kurva duhet tja u shkerdhesh ato baxhellat qe keni ne shtepi. Race e keqe

               2. F
                FRENK

                Spak o rrot k--r-t po me ditur se kush je ti kisha dhane disa grushta ne koke more idiot ne cdo krahin ka te mire dhe te kqije ku din di se ne veri tradhtia eshte 100% ik more dick head

                1. E
                 Egla @yahoo.com

                 Fiks fare e ke thene

                2. L
                 Lymi

                 Po lejeni gocen rehat se paska mbet pa pune ...spo don me sha njeri thjesht ka hap ankand per sumen

                 1. A
                  Adi

                  Injoranti hedh lek. Torollake ngeli ter jeten kjo

                  1. D
                   Durrsaku

                   Jane gomere te pa pare te pa ditur , kurse jugoret jane te ditur e dine ku te shpenzojne ,ti funderine qe pasi deshtove ne Greqi edhe ketu e gjete keta budallenjte idiota qe te hudhkan para sipas teje

                   1. T
                    Tironci

                    Jugoret nuk jan budallej ti shkosh ti ne dasem me ca keng muti dhe te hedhin ty para , ata te japin kaparin kaq , ai esht rracioni jot , kur je e merzitur dhe nuk do te kendosh , ata kendojn vet nuk kan nevoj per ty , prandaj ti i quan kernac , ti nuk kerkon xhymert por budallenj qe rrin pa buk gjith muajin se ti japin ty leket me nje tralala ne dasem , si kta gjen ne shqipri te mesme e ne veri , ktyre kur vjen vera i bjen pika nga ftesat e dasmes kta nuk i gezon kur i çon ftes per dasem po i ofendon se i le pa buk me stilin qe ti hedhin leket ty me ate muzik leshi , krahinat nuk vlersohen mas interesit sumes tende debile pa tru , kerkon ta fitosh jeten qyl kudo, ske tru per shkoll dhe gjykon ter boten .

                    1. C
                     Cubi

                     Jugoret jan te mencur prandaj i shesin grat e tire ne Itali dhe Greqi

                     1. A
                      Askushi

                      Ou pse te jan mar nonje nga shtepia ty , po kaq kara te jeni ore, po ka pyll pa dera si nga jugu dhe veriu lat nam me nje budallck , sa per grat dihet historikisht pak si kurva i ka , jo per gje po nen e bij nga veriu shkerdheheshin me djalin e xhaxhait tim .

                      1. S
                       Shqiptar

                       Cubi mos flet per gruan tende anonimi me siper,pse ju te veriut ku i shisni grate ne serbi e angli??hajde motren ne goje ku ta kesh!

                      2. F
                       Fanatiksi Forca Tirona

                       Cfare TIRONci qeke ti mor plak po nuk te ka thone baba se cte kane bo keta jugoret komuniste per 50 vjet ore hale muti por po mi lavdero me konget e tyre te shpifura me iso qe te bejne me vjelle.Mire ja ka bo Enveri ketyre tironcave si puna jote qe jepi dajak se te lavderojne INJORANT Respekt maximal per bujarine e verioreve dhe turizmi e tregon kete se ky muti Tirons as nuk ka dale deri ne Kosove dhe jo te njohe traditen shqiptare veriore apo kugore. Ik or pall kari

                      3. P
                       Pjeter mustaku

                       Jo kurnac Jo, me mend ne koke!

                       1. S
                        Schopenhauer

                        Deklarata pa pikë përgjegjesie dhe mungesë kulture. Dinjiteti përtokë!

                        1. P
                         Pickaxhiu

                         Ka te drejte Anxhela ...jugoret te japin karin

                          1. i
                           i pelqekan traditat tallava sepse Fiton para

                           Cfar hipokrizie e pafytyresie prej femre ! Per para kto bjen gjithcka . Ja pra se me cfar kengetaresh ke te besh sot . Tru mute , qe i fryn asaj Kulture injorante . Veriori do ishte mire qe ato para ti ruaj per femijet e tij e jo japi ktyre fyckave inteligjente . Un i dhjes ne koke ktyre kengetareve e jo me i marr ne dasem . Nji orkester ose nji D.J do mjaftonte .Zakonishte te tiulla femra kengetare i marrin Perverset qe vec kenges i afrojne edhe noj Shume per te kalu Naten me kengtaret mbas dasme .Ke kto lloj kengtaresh gjithcka eshte e lejueshme - para parase ulen breket ke gjunjt

                           1. A
                            Antonio

                            Duhet te jemi krenare me Anxhela nje kengetare e shkelqyer qe na perfaqesoi edhe ne Eurosong. Une nuk e kam ndjekur shume ne interviste por qenka me te vertete inteligjente dhe ju qe shani duhet te reflektoni se Anxhela eshte nga Korca e Kultures dhe ne thenien e saj pasqyroi nje te vertete nga eksperienca e saj. Po cfare ndodh versulet llumi,inorantet,lloj lloj muterish qe nuk dine te shkruajne sic e shifni dhe shajne kot fare si puna e ketij mutit qe po i pergjigjem. Respekt per Anxhelan dhe me ka pelqyer shume bashkepunimi i saj me kengetari e mrekullueshem kosovar Gold Ag.Nje bashkepunim i mrekullueshem i Korces me Prishtines Sa bukur

                           2. J
                            Joni

                            A jumt o tema, mbusheni sa me shume lajme kur-velliqesh se keshtu duan shqipot, por mos harro se nuk mulohet mu-ti me shi, Durresi i mbushur me uje, Shkodra me keq, se kur u permbyt jugu para ca viteshdolet keta te rilindurit na thane ja e erregulluam Shkodren, PO TANI! bravoooo vazhdoni me llumin e shoqerise, jo ja dha jo ja hapi, ja kush e palloi se mendoni mos ja llumosni me shume shqipove neper kafe.

                            1. Me thene te drejten nuk i njoh verioret per kaq doreleshuar.

                             1. C
                              Cobani-Kubetci

                              @@Anxhela(Shkerdhata)..do te thoja pa deshire, por po na nxite te themi Shkerdhate, sepse ..ne se dikush eshte "dore lire, apo dore shtrenduar"..kjo nuk ka te beje me Zonat Krahinore, apo Gjinore si Person..apo si Kombe..jane thjeshte Gjera INDIVIDUALE..shkurt varet se sa i mbane Xhepi ..secilit... na Anxhela:Leket me djerese nuk jepen Kollaj,,,mabase "Qeflinjte" qe i kane bere Leket me "Para-Mjelli"...jane me "Bujare"..lol

                              1. T
                               Tropoja

                               Ju hengshi mutin ju gjith qe shani veriun,te duash muziken qefin artin nuk eshte padije dhe verioret jane njerez qeflinj e bujar keshtu qe mos ofendoni kot.Nuk ka verior qe ofendon jugun ama ju hapeni bythsh kot a thua se jeni popull i zgjedhur si hebrenjt qe moti.Anxhelen andej nga ju e keni keshtu qe mbajeni ate qe thot ajo.Kjo femer e bukur kendon mire tani demokracia keto ka me zgjedhje te lire.

                               1. L
                                Lapraks

                                O cecen ti duhet te futesh ne tirane me Vize. Malok shpellar

                               2. H
                                Hypesi I cmendur

                                kur gjen tru gomari mer para me thase dhe kenaq pidhin tat.

                                1. M
                                 Momqirsi grekofoneve

                                 Keshtu eshte kur te japin leket per shalet dhe gjoksin qe nxjerr. Jugu ka kulture muzikore, ndersa veriu ka zhurme daillesh. Beju zhurme dhe je ne rregull. Atje ku kuptojne muziken, nuk ta fishkellen njeri zilken ty Peristero-Laraska.

                                 1. J
                                  Javer Lafsha

                                  O idiot po ku ka si kanga shkodrane dhe melodite e bukura veriore.I kendojne luleve dashnise ,bukurise , kurse ISO dhe OI,OI,OI e tuaja qenka kulture muzikore . Hajde hajde o MOMQIRS kur diskuton nje shurran e mut si Momqirsi per kulturen muzikore mos ngelte qen e jevgjit pa shkolle te diskutoje si ky . Haj nut te dha tashti qe na dheleksion muzike

                                 2. S
                                  Shqiptari

                                  Rendesi ka dybeku dhe leku.Pastaj tepeleku

                                  1. L
                                   Labi

                                   Imagjinoni te jesh nga jugu e te marri leket kjo idiote,per andej nga veriu eshte normale,nuk jan mesuar,jan si puna jevgut,kur bien ne leke e lyn bythen me kos.Keto gomarlleqe qe veriu ben sot,jugu i ka bo para 90.

                                   1. J
                                    Jug-Veri

                                    Lexon komentet dhe e kupton se cfare ka bere Saliu ne keto 30 vjet! Urrejtjen Veri-jug! Gege dhe Toske! Jemi Shqiptare qe ju qifte Saliu me Alfred Lelen dhe gazmend Bardhin! Ishalla ngelni me Barre!

                                    1. F
                                     FAKTE !

                                     Ne fakt ne komente pash vetem JUGORE qe shanin me liber shtepie kete kengetaren dhe te gjithe veriun vete pse kjo ka thene qe nga veriu hedhin me shume leke. Imagjino deri me cfare piket e keni urrejtjen o Ku*va dhe percarjen e keni fut vetem ju e askush tjeter, as Sali krimineli nuk e ka fut, thjesht e ka konstatu. 50 vite diktatur peshqesh i Jugut ishte.

                                    2. D
                                     Daku

                                     Atje ku ka injorance ,derdhet dhe parja lume,keshtuqe je mire aty c’te duhet te shkosh nga jugu, ku s’te japin gje ty,ata vetem te marrin duan sidomos cave si ty,se nuk jane budallenj.Po ti pse s’e provon te shkkosh njeher ne perendim,se atje ty sdo te te hedh njeri as qurrrat moj ahengxhije e tallavase..

                                     1. M
                                      Matilda Matilda

                                      Ti moj gojace se te rregulloi Kenga Magjike ty Qorre Muti Shufre ,po ku ka me mire se Kenget Jugore qe Tundin Sallen dhe Sheshet ne Sezon Veriore ,Maloket qe ciftelise dhe tekstet pa kuptime ,Injorante e fyse e Muzikes Popullore qe Jugu pjesa me e madhe Jane e sfitojme para ,Veriu nga kush kopjone tekste e muzike Popullore Gjokse Madhe Idjote se ske ze per muzike Popullore dhe kujte krahine ka me shume degjushmeri Jugu Anxhela ,vazhdo me muziken e lehte e mos bej muabet per Muzike degjushmerie Popullore

                                      1. G
                                       Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

                                       Si s'te vie turp ore idiote. Po kenge te mira ka si ne Jug si ne Veri. Perse kjo meri ndaj pjeses tjeter te shqiptareve. Cfare muti je ti qe ofendon keshtu. Anxhela e dha nje mendim dhe nuk beri asnje mekat. Mekat ben ti dhe soji yt qe jeni teper urryes dhe fyes ndaj saj pa asnje aresye.

                                      2. K
                                       Kurvave ne jugoret u japim vetem rocken

                                       Dhe verioret cifteline

                                       1. S
                                        Spiridhoni nga Greqia

                                        Po c merreni me kete vajze me falni me kete… , ti moj Anxhela paske kenduar për injorantet se vetem ata hedhin para qe ti shkelesh me kembe. Parate me djerrse perdoren për shkollim te femijeve , mireritje , komoditet.. pra per shpenzime per familjen. Po ju nuk e dini kuptimin e fjales familje dini vetem kuptimin e fjales para. Dhe qe te sqaroj esh ti qe paske arritur ne konkluzionin tend idiot, jugoret nuk jane injorant dhe nuk jane kurnacer, jane njerez me mend ne koke.

                                        1. l
                                         lesh e li

                                         Nuk di cfare thote goca eshte e vertete. Po shqiptaret kane kulture te dobet ne perdorimin e lekut. Kini parasysh kush te paguaj kafet. E perdorin dhe per tu dukur.

                                         1. P
                                          Partizani Velo

                                          Do isha kurioz të dija sa taksa paguan kjo në vit. Ka faj Rami Çoraçekuqi që nuk miraton ligjin për deklarim pasurie për të gjithë shtetasit 16 , pastaj ta shikojmë se si i mban mikrofonin kjo...Pale ka vjedhur dhe emrin dhe mbiemrin e këngëtares greke zarba..ftuu

                                          1. Q
                                           Qefliu

                                           Bej nje xhiro tek mjeku ngushtoje pak mi goce se si duket te eshte zgjeruar si duket qe nuk gjen karar dhe i nderron kaq shpesh

                                           1. K
                                            Kucke pe peristeri

                                            Kush te jep me shume para kur qihesh, verioret APO jugoret.

                                            1. S
                                             Shqipetare

                                             Po lexoj komentet she me vjen keq,kemi arritur te ndaje shqiperine ne 2 pjese .arti eshte I bukur ne te gjitha trevat shqipfolese ,te ruajt traditat ,jo percarje.

                                             1. V
                                              Vlonjatja

                                              Veriorë e jugorë janë shqiptarë... mos bini preh e një tarallakeje që lufton për para dhe jo për të transmetuar në popull muzikë, art e kulturë...kultura e kësaj është për të ardhur keq, se s' ka fare.

                                              1. S
                                               Sali Legeni

                                               Anxhela hajde Ma rruaj njehere loqet!

                                               1. A
                                                Adria

                                                Falenderoi shqiptaret qe dhe te kane marre ndonjehere, besoj kur ka Flux dasmash se kengetaret e dasmave jane te njohur tashme dhe ti nuk je ne ato lista. Shume keq te paragjykosh e pergojosh.

                                                1. M
                                                 Mirditori plak

                                                 Kengetare shume e mire, .me repertor muzikor te gjere. Kudo ne bote arti vleresohet e paguhet jo pak. Problemi eshte qe katundaret e jugut njohin vetem kenget me " eeeeeee" si delet dhe " Koka ne Stamboll, trupi ne Janine", prandaj cdo lloj muzike tjeter thjesht i jep dhimbje koke.

                                                  1. f
                                                   fred papadhima

                                                   a te qifsha kurven te maj men kur erdhe ne fillim nga greqia bije era djath kackavall tani tall karin me ne

                                                   1. T
                                                    Tironci vjeter

                                                    Ska faj Mandi nishtulles kur thot per nje nat ne dasem fitova 60 mij euro , ka rrjepur nje fis te ter , kan shitur bagtit njerzia per tja hudh mandit ne dasem , kokrra budallenjsh , dhe te nesmen vrasin njeri tjetrin per 200 euro. Kto lloj speciesh i mungojn shum ne jug ksaj shurruflles .

                                                    1. H
                                                     Hajdari

                                                     Jugoret nuk jane vetem kurnace , por edhe pederaste .

                                                     1. B
                                                      Bepate

                                                      Hajde o e në ploti . Nikoqirë thuhet . Por ti je përmbledhës , e un njësi . Karpë .si ndiesh në shportë .Në siklet besoj .Bë me të .

                                                     2. U
                                                      Une

                                                      Dhe racizmi Veri - Jug na duhet. Tju vi turp.

                                                      1. N
                                                       Ne

                                                       Dhe racizem Veri - Jug na duhet! Tju vije turp.

                                                       1. S
                                                        Shqiperi ste kuptova as nje here

                                                        Hajde hajde, fshati digjet, plaka krihet I thone ketij muhabeti. Po pse kaq banalizem o Shqiptare. Jemi vellezer o te uruar. Per nje koment me interesa personale te shahemi e te ndahemi. Te gjithe ne kemi pjestar familje si nga jugu po ashtu dhe nga veriu. Po duhet te jemi nje e jo te percale, boll na percau politika dhe interesat tradhtare te fqinjeve perreth.

                                                        Lini një Përgjigje