FOTOT/ “Këtë radhë fitojnë anglo-sanksonët” – Futboll dhe humor në Shqipëri

21 Nëntor 2022, 10:47Lifestyle TEMA

FOTOT/ “Këtë radhë fitojnë anglo-sanksonët”

Dje ka nisur zyrtarisht Botërori i Katarit.

Si gjithmonë, shqiptarët do e shohin nga shtëpia edhe këtë Botëror, duke qenë se ekipi ynë Kombëtar nuk është kualifikuar asnjëherë në kompeticion.

Dhe kur je në shtëpi, ke kohë dhe për humor.

 

6 Komente

 1. P
  Partia Demokratike anglo - Saksone e vertete.

  Po ku jane Sh.B.A - te kane 32 vjet qe e kane lene Poopullin me pro Amirikan ne bote ta Qeverrisin Komunistet bijte e tyre dhe Agjentet e Sigurimit te Shtetit. Turp per Amiriken pse ndonodh kjo Trgjekomedi e Tmerrshme nje zot e di.???@@@!

  1. M
   Mara emigrante ne Itali

   E çfar pune kane amerikanet me komentin qe ben moj partia fashiste ?

   1. D
    Dakord

    Mara hahaha jo vetem partia fashiste por banda terroriste

   2. T
    TIRANA

    "Futbollin e kane shpikur Anglezet, por fitojne Gjermanet..." thenie e nje anglo-saksoni real si Gary Lineker jo anglo-saksoni karnaval si Takja .

    1. F
     Fatmiri

     Suksesi i Katarit ishte 1-0 ndaj kombetares sone,ne nje ndeshje pa shikues dhe trajner Reja,e kryetare i jadhteligjshem te kryetarit te federate don Duka.Zevendesi i tij,qe deklaroi solemnisht se futbolli nuk eshte per te varferit aktualishtt eshte ne parabyrgiim.Futbolli eshte loja me madive r te varferve.Nje terren me kater gur,shkopij,… lija behet me shume agresivitet per fitore. vetem futboll nuk luante perballe kundershtarit te djeshem.Politika mbrapshte edhe futbollin na e rrembeu!?Reja me 3-5-2 makaber shpreson ende te jete trajner!?,mbi moshen 77 vjec!?

     1. F
      Fatmiri

      Bukur thenia e mesiperme.E verteta eshte se ne titujt e fituesve te kupes se botes ngaterrohen Braziljanet Italjanet ,,kolumbezet, argjentinasit, spanjollet, ,francezet,..

      Lini një Përgjigje