Habia, gazetarja që bën "formacionin" e Kosovës. Trajneri: Ajo është mamaja e futbollit tonë

20 Nëntor 2023, 10:44Lifestyle TEMA
Habia, gazetarja që bën "formacionin" e Kosovës.

Kosova arriti një tjetër barazim përballë Zvicrës, me golin e Hysenit në Bazel që i hoqi mundësinë Xhakës me shokë që të merrnin tri pikët.

Ai që i habiti të gjithë pas sfidës ishte trajneri i “Dardanëve”, Primozh Gliha, i cili falënderoi gazetaren e seksi, Qeqa Krelani, pasi ishte ajo që kishte sugjeruar disa lojtarë që të grumbulloheshin me Kosovës.

Kjo ndeshje u barazua nga Qeqa Krelani, sepse ajo, me gazetarinë e saj, na vuri në presion çdo ditë: ‘Ftoni lojtarë nga Superliga, ftoni lojtarë nga Superliga’.

Ajo na sugjeroi Muhamet Hysenin dhe na thoshte shpesh se nëse e aktivizojmë ai do të shënojë. ‘Trajner, fute Hysenin në lojë dhe Kosova do të fitojë një lojtar të madh’. rezultati?

Hyseni shënoi në debutimin e tij kundër Zvicrës. Qeqa Krelani është mamaja e futbollit kosovar”, u shpreh tekniku Gliha.

14 Komente

 1. P
  Parodisti

  Nuk e vej ne dyshim, qe Krelani esht mjeshtre ne xhunglimin e topeve. Urime .

  1. A
   Afrikani udhetues

   Ja ishalla na sajdis e ne hallexhinjte qe vijme nga pranvera kjo sudja

   1. F
    Futbollisti

    Qeqa Qeqi, lene ma

  2. M
   Meraklija

   Me gjithe respektin , une me shume anoje nga motra e saj - Flaka :)

   1. k
    karderri

    hahahahahaaa ne cfare nivelesh ka vajtur kurvlliku hahahahaa

    1. T
     Tropoja

     Pidhi saj pjell flori diamant jo ma nji yop leshi futbolli

     1. A
      Alban

      Cfare mungese serioziteti ne futbollin e kosoves.

      1. P
       Pickaxhiu

       Kerkoja se ta nep

       1. P
        Pjeshka

        Prandaj fiton perfaqesuesja e Kosoves… se i ben punet me “ bythe” si thone fjales (ose me shoqen e saj ????me keq akoma ). Mire serbet por nuk na lene rehat edhe keto p…jeshkat ????

        1. F
         Ftjkt

         Nese kj eshte 'mama' ky i bie te jete 'çuni i k@rves'

         1. K
          Kineze e flakte per Argetim.

          Ka zghjedhur prefesionin me te lehte : nxire gjoksin-nxire-pjeshken-nxire nxire nxire deri sa te dali lakuriq = si ato Serbet.. Kineze e flakte .

          1. S
           Shqiptari

           Nuk luhet me dafllak futbolli o trajner idjot , kur ta ben ajo formacionin kush esht ai gomar qe ta jep ty rrogen , i ka errsu syt pjeshka tjetrit .

           1. P
            Populli

            E ka thene me shaka, o loqe katundi qe merrni flake nga bytha. Bini si peshk nga shkrimet e kalamajve te Meros.

            1. n
             një danoç shqipfolës

             Prandaj shkoi për LESH Kombëtarja e Kosovës, sepse K... e super K... brenda e jashtë Kosovës japin receta e bombardojnë Mediat. Haj për hajër o Kurva e super Kurva.

             Lini një Përgjigje