Këta 10 aktorë paguhen më shumë se 1 milion euro për episod!

2 Gusht 2022, 10:38Lifestyle TEMA

Këta 10 aktorë paguhen më shumë se 1 milion euro për

Mund të ndodhë që yjet e filmit në Hollywood gëzojnë më shumë lavdi shumë herë sesa aktorët e serialeve televizive.

Kjo, megjithatë, ka filluar të ndryshojë si nga preferencat e publikut, ashtu edhe nga shumat e tepruara me të cilat tashmë janë mbyllur marrëveshjet mes aktorëve dhe produksioneve televizive.

Shumë prej yjeve të shfaqjeve hit janë larguar nga studio me 1 milion dollarë për një episod të vetëm. Shikoni disa nga yjet më të paguar të ekranit të vogël më poshtë.

1. Jason Sudeikis
Jason Sudeikis , ylli i serialit ‘Ted Lasso’, paguhet rreth 1 milion dollarë për episod për rolin kryesor.

Ted Lasso lëviz nga Kansas në Angli për të trajnuar një ekip futbolli, edhe pse ai nuk ka asnjë lidhje me këtë sport. Me përfundimin e sezonit të dytë të “Ted Lasso”, i cili deri atëherë kishte fituar 20 nominime për Emmy, si shkrimtarët ashtu edhe aktorët zgjodhën të rinegocionin pagat e tyre. Për Sudeikis kjo marrëveshje do të thoshte shumë miliona në xhepin e tij deri në fund të sezonit.

2. Elisabeth Moss
‘Shining Girls’ Ylli i kanalit të abonimit AppleTV+ dhe i serialit ‘ Shining Girls ‘, Elisabeth Moss, përflitet të jetë një multimilionere pasi të ardhurat e saj rriten me 1.1 milion dollarë për episod. Në thrillerin psikologjik, Moss luan Kirby, një gazetare gazete që i mbijeton një sulmi brutal që e lë atë në një realitet që ndryshon vazhdimisht. Qëllimi i saj është të kapë vrasësin e sulmit, i cili ka vendosur të bëjë të njëjtën gjë me shumë gra të tjera.

3. Helen Mirren – “1923”
Prequel-i i ardhshëm i “Yellowstone” thuhet se do ta bëjë Helen Mirren një multimilionere, pasi sipas revistës Variety, aktorja do të fitojë 1 milion dollarë për episod. Megjithatë, nuk janë dhënë detaje të mëtejshme për personazhin që ajo do të luajë, por seriali do të ketë premierë në Paramount+ dhjetorin e ardhshëm.
Traileri i Yellowstone 1923, data e publikimit + komploti i zbuluar!

4. Paul Rudd – “The Shrink Next Door”
Paul Rudd është një nga aktorët më të paguar televiziv. Ylli i serialit të ri të Apple+ ‘ The Shrink Next Door ‘ thuhet se ka rënë dakord të paguhet 1 milion dollarë për episod. Në fakt, sipas informacioneve të deritanishme, seriali do të ketë tetë episode. Në serialin, i cili bazohet në një histori të vërtetë, Rudd merr rolin e Dr. Isaac Herskopf, një psikolog narcisist dhe manipulues që pret pacientin e tij.

5. Will Ferrell – “The Shrink Next Door”
Në të njëjtin serial, bashkë-ylli i Rudd, Will Ferrell , ishte në gjendje të binte dakord për një pagë të ngjashme, pasi ai duket se do ta mbyllte serialin me rreth 8 milionë dollarë në pagesë. do të luajë Marty Markovich, pacientin e pasur dhe të pambrojtur të Herskopf-it, i cili i drejtohet psikologut për ndihmë në trajtimin e ankthit të tij. Por në vend të ndihmës, ajo përfundon duke rënë nën kontrollin e tij për dekada.

6. Michael Keaton – “Dopesick”
Dr. Samuel Phoenix i Hulu dhe serialit “Dopesick”, gjithashtu paguhej 1 milion dollarë për episod. Michael Keaton luan një mjek në një qytet të vogël të Virxhinias, i cili është i bindur nga një shitës për t’u rekomanduar pacientëve të tij OxyContin. Por Phoenix padashur i varë pacientët e tij dhe veten e tij nga qetësuesi. Përveç miliona dollarëve, ky rol i dha Keaton një Golden Globe dhe një nominim për Emmy.
Trailer zyrtar i Dopesick | Hulu

7. Kevin Costner – ‘Yellowstone’
Kevin Costner u bë një nga aktorët më të paguar në televizion kur nënshkroi për sezonin e katërt të ‘Yellowstone’. Duke marrë 1.3 milionë dollarë për episod, patriarku i shfaqjes ka nënshkruar një nga kontratat më të mira ndonjëherë për një serial televiziv.

Aktori luan patriarkun, John Dutton, i cili përpiqet të mbrojë Yellowstone Ranch me familjen e tij. Që nga premiera e serialit në vitin 2018, Costner ka dyfishuar pagën e tij, e cila niste nga 500 mijë dollarë, derisa seriali filloi të “thyesë” sportelet.

8. Mahershala Ali – ‘The Plot’
‘ The Plot ‘ mund të mos ketë dalë ende premierë, por Mahershala Ali ka bërë tashmë miliona nga seria e kufizuar e Disney ‘Onyx Collective’ . Aktori thuhet se sjell 1.3 milionë dollarë për episod të serialit të ardhshëm, i cili ka të bëjë me një shkrimtar të cilit i jepet mundësia e jetës përmes një akti plagjiaturë. Në vazhdën e krimit të tij, ai duhet të mbrojë veten dhe jetën që ka ndërtuar, ndërsa kërcënohet nga dikush që e di sekretin e tij.

9. Harrison Ford – “1923”
Parathënia e “Yellowstone” me titull “1923” jo vetëm që do ta bëjë Mirren të pasur, por edhe yllin e saj.Harrison Ford , gjithashtu duke u paguar 1 milion dollarë për episod të serialit të ardhshëm.

10. Sylvester Stallone – ‘Tulsa King’
Sylvester Stallone është aktualisht në mes të xhirimeve të dramës së ardhshme ‘Tulsa King’, e cila pritet t’i fitojë atij 1 milion dollarë për episod.

Aktori do të luajë kumbarin e turmës së Nju Jorkut, i cili detyrohet të fillojë nga e para në Tulsa, Oklahoma, pasi ka kaluar 25 vitet e fundit në burg. Seriali do të shfaqet premierë më 13 nëntor 2022 në Paramount+.

Lini një Përgjigje