Habit gjenerali izraelit: SHBA ka kontakt me UFO-t, alienët ndaluan Donald Trump të thoshte të vërtetën

1 Gusht 2022, 20:37Lifestyle TEMA

Habit gjenerali izraelit: SHBA ka kontakt me UFO-t, alienët ndaluan Donald

Një gjeneral izraelit në pension ka folur sërish për jetën jashtëtokësore. Ish-gjenerali Haim Eshed në një intervistë të fundit ka theksuar se Izraeli dhe SHBA kanë qenë prej kohësh në kontakt me alienët ose me të ashtuquajturën “Federatë Galaktikësh”.

87-vjeçari ka theksuar se tashmë është e kotë të mbajë më sekrete, duke shtuar se SHBA-të dhe Izraeli kanë patur vazhdimisht kontakte me jashtëtokësorët të cilët po monitorojnë jetën në tokë, por nuk kanë folur asgjë pasi njerëzimi nuk është ende gati.

Ai theksoi se në një moment ish-Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ishte gati të tregonte gjithçka për takimet me alienët, por u ndal pas “urdhrave” të ardhura nga “Federata Galaktike”.

“Ka një marrëveshje mes qeverisë së SHBA dhe alienëve. Ata kanë nënshkruar një kontratë për të bërë eksperimentet e tyre këtu. Ashtu si ne edhe ata po përpiqen të zbulojnë si, dhe nga se është i përbërë universi, dhe duan që ne të jemi ndihmësat e tyre”, shpjegon Eshed.

12 Komente

 1. Z
  Zeqo Pilafi

  E bukur kjo! Me sa duket çdo vënd paska nga një "Sazan Guri".

  1. ?
   ????????????????????????

   Zazanit i haksh mutin ti,,,, se zazani eshte krenari kombetare

   1. A
    Alieni

    Sazani mund të jetë krenari e satëme por jo krenari kombëtare.

  2. Z
   Zeqo Pilafi

   E bukur kjo! Me sa duket çdo vënd paska nga një "Sazan Guri".

   1. G
    Genti

    Ky gjenerali në moshën që është do takohet shumë shpejtë me "alienët" e botës tjetër dhe do u japë edhe adresën e Trampit që ta marrin edhr atë që ti bëjë shoqëri aty ku do shkojë. Kjo puna e alienëve është një idiotësi që mund të gënjejë kalamajtë dhe debilat. Nëse alienët paskan kaq teknologji të zhvilluar që tejkalojnë limitet e kohës dhe largësive yjore ç'frikë paskan nga një shoqëri që dyshohet se ka çuar astronautë deri në Hënë.

    1. D
     Degelisi

     Kushdo qe e ka perkethyer kete pleher kazani eshte pa dyshim qenie jashte toksore (jo alien apo hale)

     1. J
      Jani

      Po izrealitet per perkthyse i ka marr Trumpi?

      1. A
       Arianiti

       kane frike nga petlla e gjeneralit ...

       1. a
        anti25642654censurë

        mëndja është gjë e madhe!! dikë e lë në rini dikë në pleqëri!!ndoshta dhe këtë të shkretin e ka lënë që në rini dhe tashti po e shpreh!!

        1. l
         lexuesi

         Po ky qe e a pergatitur kete shkrim eshte vete Sazan H(G)uri

         1. A
          Anonim

          Ishalla vin marin keta alienet tan qe kemi ne politik do ishte nder i madh .

          1. T
           Taulant

           Egzistenca e alieneve apo e jetes jashte tokesore eshte nje normalitet. A kane ardhur aliene ne Toke? Besoj se po.

           Lini një Përgjigje