“Këtu bëhej orgji e prostitucion”, këngëtarja: Ja pse u largova nga Shqipëria, në Amerikë i flaka diplomat por jam mirë

14 Nëntor 2023, 11:15Lifestyle TEMA
“Këtu bëhej orgji e prostitucion”, këngëtarja:

Valbona Peraj, këngëtarja dhe autorja e shumë këngëve të njohura ishte e ftuar në News 24, ku tregoi për jetën e saj në Amerikë dhe planet e saj për të ardhmen.

Këngëtarja tregoi me tone zhgënjyese arsyen e vendimit të largimit nga Shqipëria.

“Para se të largohesha për në SHBA unë punoja në “Minitrinë e Transporteve” në Drejtorinë e Përgjithshme, pas ndryshimit të qeverive filluan ndryshimet politike, ti je e PD, ose ti je e PS, ma ngushtuan litarin në fyt.

Vinin pastrueset bënin shefen, u bë një orgji, një prostitucion në zyrat shtetërore. Këtu të shohin për atë që shohin jo për atë që je. Në Amerikë i kam hedhur diplomat në kosh por jam shumë mirë”, tha Peraj.

55 Komente

 1. L
  LSIja

  EdhePDja për të shkërllyer të ka marrë në pun!

  1. P
   Paske shpetuar

   Mos e rit mendjen se ashtu vazhdon madje me fort, me shpesh, me shume dhe me ndyre.

  2. N
   Nari

   Ja cila ka qene administrata e qeverise se PD.Imagjinoni qe kjo medemek kengetarja, qe edhe tani mbas 15 vjetesh pozon gjysem e zhveshur,paska qene shefe ne ministrine e transporteve !!Sa vajta ne Amerike dipllomat i hodha ne kosh thote !!! Me nje fjale ne shumes dipllomat,sepse paska patur disa diplloma baxhella.Ne fakt ne kohen e Sales nuk ishte fare problem,sepse mund te blije 2-3 apo dhe 4 diplloma tek Kristali,Vitrina etj

   1. A
    Albina

    Po kush të pjerdh për diplomat jashtë....... . Atje të thonë, ja puna, bëje......

    1. P
     Prec Ulaj

     Cfare pune bente kjo kur.va? Cfare transportonte ne Ministrine e Transporteve...

     1. p
      prec shkulaj

      Kjo transportonte dije ndersa vajzat e tua,gruaja dhe motrat e tua,ulin breket dhe shkerdhehen me shefat e pushtetit.Do kisha pasur deshire qe dhe une ti shkerdheja foooortttt o preq ulaj bythpalari-zagar pushteti

      1. A
       Adi

       Kjo ka qene nje brekpalare qe se Njihte njeri. Shurruthell

     2. .
      .

      Po po ne USA te shofin per ate qe je, nje karakurve e qelbet e PD-se qe se donin drejtoret e PS as per ti pastruar karin. Se e ke ofruar veten edhe si urinore po ste kane dash se ishe kerme e qelbet e Kolit qe te solli si nje nga prostit e veta bashke me shume te tjera si ty.

      1. A
       Askushi

       Kur ishe e punesuar ne kohen e PD, ishe me merite?

       1. T
        Tirona

        Sa shumë kurva paskemi pas

        1. T
         Tropoja

         Vetem kengetare nuk je,te tjerat dhe mundet.

         1. J
          Juristi

          Gocat e partisë thoshte dhe tigri që kishte një repart me pjeshka në ministri

          1. T
           Tironci

           Ne piceri ose rrozbif ste hyn ne pun diplloma , mir ke ber qe i ke flakur brravo, besoj jeton mir me gjen e vjedhur ne ministri , mir apo keq me orgji pa orgji paren e vjedhur ne ministri e ke çu ne shpi , me ato pare shet pordh neper Amerik , se ndryshe do ngordhje per buk , mo na trego ate amerik se e kemi par , na perziet , pun gjum pun gjum asgje tjeter.

           1. t
            tetovari2

            Nuk besoj se je koprace!

            1. O
             Orgjit e Shpellareve PD ishin nom fare hej !

             as qe krahasheshin me kto te pastruesev te PS -s ,festohet e kercehej bel danc Nudo mbi Tabvolna e shkerdhefheshin Ministret para gjth staft te putaneve e derrave qe mbushnn Mnisterite e Shpellarve dikur .Kta te PS jane pffffffffff s'ja vlen ,s'te behet fare me ja rras

             1. P
              Pike

              Paska qene e ndershme.... Por diplomat perse I ka hedhur ne kosh... Mbase mos mahniteshin amerikanet...! Por moj tyryfycke...kulture,diplomat vleresohen kudo,..vecanerisht ne Amerike. Pike

              1. A
               Aua

               Te verteten po thote , ashtu punesohen femrat ne shqiperi dhe ska ligj qe i mbron . Kjo qe paska qene e punesuar ne shtet , imagjino ne privat . Shtet pa ligje , rrumpallhane , bjeri i forti te ligut , po qi robi robin ???? NE USA per ngacmim seksual denohesh me 250 moje $ xhobe. Prandaj ju qe keni motra e grate te punesuara mos reagoni kaq keq per kete artikull .

               1. T
                Tironsi i Vorrit Bomit

                Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                1. T
                 Tironsi i Vorrit Bomit

                 Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                 1. T
                  Tironsi i Vorrit Bomit

                  Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                  1. T
                   Tironsi i Vorrit Bomit

                   Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                   1. T
                    Tironsi i Vorrit Bomit

                    Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                    1. T
                     Tironsi i Vorrit Bomit

                     Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                     1. T
                      Tironsi i Vorrit Bomit

                      Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                      1. T
                       Tironsi i Vorrit Bomit

                       Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                       1. T
                        Tironsi i Vorrit Bomit

                        Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                        1. T
                         Tironsi i Vorrit Bomit

                         Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                         1. T
                          Tironsi i Vorrit Bomit

                          Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                          1. T
                           Tironsi i Vorrit Bomit

                           Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                           1. T
                            Tironsi i Vorrit Bomit

                            Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                            1. T
                             Tironsi i Vorrit Bomit

                             Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                             1. T
                              Tironsi i Vorrit Bomit

                              Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                              1. T
                               Tironsi i Vorrit Bomit

                               Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                               1. T
                                Tironsi i Vorrit Bomit

                                Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                                1. l
                                 lame Lumi

                                 nga varri. flasin të vdekurit . Me lloj fyerjesh pa ngurim siduket ,kur ishin të gjallë , nuk patën guxim !

                                2. T
                                 Tironsi i Vorrit Bomit

                                 Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                                 1. T
                                  Tironsi i Vorrit Bomit

                                  Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                                  1. T
                                   Tironsi i Vorrit Bomit

                                   Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                                   1. T
                                    Tironsi i Vorrit Bomit

                                    Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                                    1. T
                                     Tironsi i Vorrit Bomit

                                     Partia e Sali Vicidolit ndryshe i thonin Lidhja Demokratike e Kurvave me Kryetare Super Kurven Albana Vokshi....te gjitha kurvat e Shqiperise rreth e rreth Saliut te NonGrates...

                                     1. A
                                      AiQeTaNguli

                                      Po ti ça doje tek Ministrija?! Se ata per ata per ate pune te kishin marre!

                                      1. D
                                       Daullxhiu

                                       Flake ato diplomat qe more te naim cili?

                                       1. z
                                        zhigolo

                                        Nuk tregon si dhe sa diploma ka patur.Poashtu nuk tregon se i ka fituar me dije apo duke ndenjur me këmbët përpjet!

                                       2. 6
                                        600 vjet nuk u poqe, o shqiptar o kokloqe

                                        cfare pune beje sekrekare? paske hedhur dhe diplomat . ti ke lindur me patente , je ne rregull.

                                        1. G
                                         Grida Bumsja

                                         hik mej katunare u bone ene surrati jot ,me na fol per Orgjite neve. S'ka pas e sdo ket si Orgjit tona te PD-s ku jo qi ngopeshin femnat kur ja rraqsnin koks murit nga drogat qi merrnin tuj u shkerdhy ne Ministrit tona te PD ,n'kohn e Trazanit tone Plak ,por ja rraste ene burri - burrit ,Aty filloj kareren e ene Bardha ,qi me pas u ldh me bashen e palloheshin ne zyre para sekretares .Hajt pirdhu tani se pot 'qi rropsi .Paske hudh Doplomat e blera ke Henri Katunari elbasonit ti mej lavire rrugsh

                                         1. z
                                          zeni

                                          Kjo esbte e famshme vetem si baxhelle.

                                           1. E
                                            Erdogan

                                            Ke te drejte zeni.

                                            1. M
                                             Mulla Omar

                                             Diploma qe ka pas, kjo e ndershmja kengetare pa ze, nuk kishin lidhje me punen qe thote se bente, jo ne Ministri por ne DPSHTRR. E vetmja pune ishte marrja e rroges.

                                             1. P
                                              Pasi lexova komentet

                                              Po i fut një të ????????????????????????

                                              1. T
                                               Turpi eshte pak...

                                               "Ketu te shohin per ate qe shohin, jo per ate qe je "... ju lutem, i jepni pergjigje kesaj shprehje ose ma zbertheni çfare do te thote se zonja paska punuar ne ministri te transporteve dhe atje behej prostitucion. Perendia, apo natyra na ka dhene disa shqisa qe te dallojme ne menyre vizuale se çfare ndodhet para neve ose çfare ndodh rreth nesh si: sy, veshe, hund, me te cilat shikojme, degjojme dhe nuhasim. Une me sy shikoj kete femren dhe e dalloj si femer, çfare eshte kjo femer apo mashkull apo deledash, duhet ti heq breket ta dalloj. Paska hedhe dhe dipllomat posht ! Pikaaaa po dipllomen e femres e ke hedhe poshte, o idjote? Ulurime Shqiperia me keta njerez te ketij brezi qe shikojne vetem çfare ka midis kembeve dhe jo çfare ka mbi shpatulla; paska dhe dipllome kjo gjallese e seksit femer si pohon !

                                               1. P
                                                Poseidon

                                                O qija robt, u ngriten kembet ti bien kokes. Ja arritem dites te marim leksione nga kurvat.

                                                1. T
                                                 Te tille jini sa here qe hapni gojen

                                                 Nuk thote kot populli : Gjuha vete atje ku dhemb dhjembi . Ja , shikojeni se kush na flet per orgjira qe i ka jetuar vete kur ishte ne ato zyra , se. . . pastaj kur rane nga froni , filluan te flasin te gjithe , bile edhe pastruesja . Per cfar orgjira e ka fjalen kjo gjoksorja , se vetem sa e ka shqiptuar kete fjale , per ato dite qe shtrengohej ne karriken e zyres pas rrezimit te bajlozit mesjetar te Tropojes ?? !

                                                 1. B
                                                  Bravooooo te qofte o bish

                                                  Wwawwww sa komentuesa bythqire qe po shoh,te gjith me pseudo emra .Ju qe ju shkerllehenn grate e motrat e nenat tuaja me qent e rrugeve per nje kore buk po beni dhe moral qe kesaj si rruhet pilli me karlliqet tuaja o kurva e byth shkerllyer.Me komentet tuaja negative kjo jeton si mbreteresh.Popull mut

                                                  Lini një Përgjigje