Moderatorja shqiptare: Kam abortuar foshnjën. Partneri e donte, por se pyeta fare...

2 Prill 2024, 10:52Lifestyle TEMA
Moderatorja shqiptare: Kam abortuar foshnjën. Partneri e donte, por se

Moderatorja Roza Lati ka zbuluar se ka abortuar një fëmijë me ish-partnerin e saj.

Ajo ka treguar se disa vite më parë ka abortuar foshnjën pa dëshirën e ish-partnerit.

“Ai më tha çfarë karroce do të marrim. Po, as se pyeta fare! Se pyes unë atë për krijesën dhe fëmijën tim”, u shpreh Roza Lati.

Mes lotësh prezantuesja u shpreh se nuk ishte e gati të bëhet mami, ndësa tha se kur e ka marrë vendimin për mos ta mbajtur fëmijën, e ka rrahur veten me grushta.

A e din Rita?

Roza: Jo mbrapa e mori vesh, se po ta dinte që do bëja fëmijë do më kishte zënë derën e klinikës.

Në momentin që unë bëra testin dhe dola pozitiv jam habitur shumë, thashë është i skaduar. Nga shtëpia te farmacia nuk e kam ndjerë tokën, po më rrihte zemra në atë nivel sa nuk e ndjeja tokën fare. Mora të gjitha llojet e testeve dhe i porvova në shtëpi, të gjitha më dolën pozitive. I kam dëgjuar rrahjet e zemrës dhe aty unë jam thyer. Kur kam shkuar në shtëpi kam marrë vendimin…. Prandaj them që nuk e lë veten të vuaj. Bëra një analizë të ardhmes time dhe thashë që nuk është momenti. Momentin që vendosa ta ndërpres aty kam rrahur veten me grushta. Kam kaluar një vit shumë të vështirë, prandaj jam këtu

Po ai a e dinte?

Roza: Po

Ishe me të kur e more vesh?

Roza: Jo nuk ishte në Shqipëri

Çfarë të tha?

Roza: Çfarë karroce do të marrim

Ai ishte dakord?

Roza: Po as se pyeta fare

Uaa!

Roza: Se pyes unë atë për krijesën dhe fëmijën tim

35 Komente

 1. S
  Sqepari

  O Zot, sa te degjeneruara jane? Mjere ata burra qe kane qene bere pjese e jetes se tyre!

  1. P
   Perëndia mos i bekoftë këta lloj mostra

   Në moshën 40 vjeçare , në kohën që fillon bukuria e femrës kjo do të jetë e vyshkur, e pa martuar dhe duke bredhur nëpër kazanet e plehrave sepse do jetë e dënuar nha perëndia për vrasjen e një njeriu

  2. A
   Anri

   ahahahahahahahahahahhahaha sa te paafte, te mjere e te varfer qe jeni ju qe quheni shkruesa se gazetare nuk ju them dot...

   1. n
    na myten buçet

    ca ka ketu per paaftesi o “Anri” buçja ?

    1. 1
     123

     Asgje ska per paaftesi. Roza nuk asht as e para as e fundit por ajo qe te vret asht mungesa e empatise ne menyren si shprehet.

     1. b
      bucima

      Ti je buce rruge

    2. A
     Arbëresh

     Eshte edhe femija i partnerit tend, jo vetem i joti. Nuk Ke ngel shtatzene me vetveten, apo me shpirtinne shenjte.

     1. D
      Doku

      Po genjen kjo... Ku ngel shtatzan kjo mo! E ka bo mitren si trung peme.

     2. A
      Ari

      Ore, kjo puna e FAMES se femres eshte bere..."pune bythesh plus sa me shume brockulla nxjerr nga goja..""!!!!???? Edhe ju e TEMES qe i botoni po bini ne batakun e tyre... Pse e pashe une? ndoshta per te marre vesh sa IDJOTE eshte kjo gjeja, dhe sa budall jam vete qe harxhoj kohen me info te tilla

      1. K
       Kliki

       Tema kur publikon artikuj mbeshtetes per ramen e veliaj, qe nuk ka batak me te madh se te mbrosh keta perbindesha te korrupsionit dhe abuzimeve, nuk e ka problem fare te publikoje ceshtje bythe

      2. V
       VISI

       NUK NA I NUMEROI SA DOBIÇA KA HEDHUR PROTITUTA E QELBUR

       1. v
        vezhguesi

        E cuditeshme eshte qe shpesh gazeta TEMA boton shkrime te tilla pa vlere . Vezhguesi

        1. K
         Komunisti skandinav

         Shenja që bota po shkon drejt gremines. Çfarë interesi publik ka që ky lajm sillet në media? Shoqëria ka rënë në në batak që zor se del më.

         1. G
          Gazeta

          Ka nevoj per ndihme psikologjike. Turp per median qe i shfrytezoni keta te semure.

          1. P
           Po

           Po kush eshte ai mashkull qe ben femij me ty mi shterpe.

           1. E
            Eda

            Ja kush jane sivjei banore VIP ne BB njerez qe ta shpifin shikoni cfare perla qe nxjerin per rinine

            1. W
             Whistesnake

             O Mero! Mos e qelb me kete se une vec gazeten tend lexoj. Ose me thuaj dhe gjej vendparkim tjeter pastaj.

             1. D
              Daullxhiu

              Ah moj kolere e mamit baxhelle, kur te japin hapsire media e qelbur dhe na tregon si ke hequr dobiçat.

              1. g
               gjinekologu

               Te besoj qe tek i pari ke pa pak dhembshuri ama tek rreshti mbrapa se ke rrujt fare

               1. t
                totololi

                Sa me shume hapin gojen kto kurvat aq me debile duken. Ne fakt, e hapin gojen se jane debile. Po te kishin 5 pare mend nuk do flisnin per keto gjera.

                1. s
                 shaban shaba

                 Humbja e nje femije eshte nje goditje e rende psikologjike qe do te ndjeke deri sa te jesh gjalle. Ai femije do te dale ne enderr dhe do te thote: Pse me vrave? Zoti ta dergoi ate femije. Ai do kishte nje fytyre sot , do kishte 2 duar, dy kembe te vogla dhe nje ze te bukur. Si mund te vrasesh nje femije te vogel ? Kush je ti qe vendos qe nje femije duhet te vdese? Mund ta kishe lindur dhe ta kishe dhuruar te ndonje familje pa femije, sic kane bere shumica e grave ... e kishe nje zgjidhje ..

                 1. R
                  Ronaldo

                  Nuk i heq asnjë presje!

                 2. T
                  Titvasili

                  O Mero djali prap me kete baxhellen ju ,

                  1. J
                   Jona

                   Roza qenka me defiçenc mendore, me argumentin që ka dhën vërteton ato që ka thën për të jatin,t’i marësh jetën një krijese të pafajshme kot se ashtu ta thotë truri qenke kriminele ja ke kaluar babait

                   1. V
                    Vito i Orneles se Varuzhanit

                    Ja pse dardha bie nen dardhe.

                    1. M
                     Maloku

                     Qante per qenin kjo e pavlera dhe vrasjen e femijes se saj e tjote me nje lehtesi qe te vjen per te vjelle. Se pyeti partnerin kjo e papergjeshme, se e kishte femijen e saj, po ai kush ishte druri apo babai i femijes. Sju vjen turp per mesazhin qe i jepni vajzave shqiptare. Po keshtu sic ka vepruar kjo, zoti do marre hak per ate krijese te pafajshme dhe kete mostren do e lere si nje e mjere pa femije.

                     1. E
                      Elvis

                      A ka ndonje VIP leshi normal ne ate shtepi? Cfare lesh modelesh jane keto? Pjesa me e madhe e shkerdhyer para e pas, pjesa tjeter e divorcuar, pjesa tjeter ka vetem Rrypin e Pyken... Une them ta fusim edhe njehere ate bjonden qe doli dhe ta mbyllim javen tjeter.

                      1. G
                       Gruaja

                       Big Brotheri duhet ta largojë urgjentisht nga shpia e big brotherit këtë kriminele, si dhe të gjitha dyert e televizioneve dhe te mediave qe janë në kontakt cdo orë me publikun nuk duhet ta pranojnë dhe ti mbyllin dyert kësaj kriminele

                       1. P
                        Prostituta Roza,vajze kurve

                        Shkolla e kurvave big Hajdari duhet te mbyllet urgjentisht. Vepra per te cilen ajo mburret eshte krim.

                        1. V
                         Vetem duro renkimet qe nuk ndahen !

                         Vetem duro se do te kujtoesh kure shpirti jote do te lengoje keqe e me keqe... Haroje qe nuk do ta perjetoshe " Ferrin " ne kete jete ...jo ne ate tjetren jete...

                         1. V
                          Vetem duro renkimet qe nuk ndahen !

                          Vetem duro se do te kujtoesh kure shpirti jote do te lengoje keqe e me keqe... Haroje qe nuk do ta perjetoshe " Ferrin " ne kete jete ...jo ne ate tjetren jete...

                          1. T
                           Tani

                           Po si do pyesi ku.... dashnorin.?

                           1. V
                            Vk

                            Ke bere gjene me te mire! Jo cdo kurve duhet te behet nene!

                            1. s
                             sam

                             Edhe ne boten e egersirave I mbrojne te vegjelit e tyre deri ne sakrifice, por kjo nuk tregon asnjë lloj ndjeset per aktin e saj kriminal dhe ju I mbani aty ne tv dhe I quani persona te rëndësishëm, kjo eshte e kalbur moralisht sebashku me te gjithë media shqiptare qe keto lloj pletrash te shoqërisë I afron si shembull për te tjeret

                             1. T
                              Tmerr

                              Keto jane modelet qe i serviren shoqerise shqipetare, Big Brother duhet te mbyllet urgjentisht si emision.

                              Lini një Përgjigje