Reperi shqiptar rrëfen të shkuarën e errët: Në Angli kam shitur drogë, kam bërë sherre për para

6 Shkurt 2024, 13:49Lifestyle TEMA
Reperi shqiptar rrëfen të shkuarën e errët: Në Angli

Reperi Rigels Rajku i cili njihet me emrin artistik Noizy ka rrëfyer sfidat dhe vështirësitë që është përballur në jetë.

Në një intervistë për revistën italiane “Esse Magazine” me titull “Në Shqipëri me Noizy-n”, reperi ka treguar edhe për periudhën në Angli, ku thotë se dikur ka shitur drogë dhe është përplasur fizikisht për të fituar para.

Ai shprehet se çdo njeri mund të fitojë para dhe të arrijë majat në rrugë të tjera, por duhet të jetë një shembull.

“Nuk do gënjej, në Angli kam shitur drogë, kam bërë sherre për para… dhe këto probleme bënë që të më largonin nga Angli. Por, kam hequr dorë nga jeta e çmendur.

Tani çdo gjë e përqëndroj te zgjuarsia dhe si të bëj para. Isha një “street fighter”, shisja drogë, diçka për të cilën nuk jam krenar. Por, tani nuk e bëj më këtë gjë.

Nuk do i thoja askujt ta bënte këtë. Ka gjithmonë mënyra të tjera për të bërë para dhe sukses”, rrëfen Noizy.

 

 

8 Komente

 1. D
  Detari

  cfare fytyre ngjitje arapi dhe mushke, nga kane erdhur keto rraca ne albaniston?

  1. S
   Spiro Terbufi

   Dhe shartuar me orangutang

   1. V
    Vetem Zotit nuk mund ti dalim kundra !

    Detari si shpeshte ofendon njerezit shqiptare...Keshtu i ka bere ztoi more Detari.. mund te beshe cdo kritike eshte mese normale ...por cfare paraqitje kane nga natyra dhe nga Zoti Sorry me duket pake e tepert.... ose nuk je shqiptare dhe je vetem shqipfoles ! Nese beson en Zote , mire eshte qe mos ti ofendoshe njerezit nga paraqitja...por nga veset ...flm.. shpresoje qe te mos me keqekuptohesh...

   2. G
    Gjëra normale rrugësh

    Thonë që Noizy ka vjedhur edhe një bankë bashkë me bandën e vet. S'ka problem, në fund të fundit, reperët nga rruga vijnë dhe ose janë marrë me drogë, ose me vrasje apo grabitje. Kur bëhesh "Vip" pastaj, bëhesh "shembull" për rininë që tenton të të imitojë.

    1. T
     Treni

     Pirxhu pirxhu. Kështu u thoshte edhe për 2Pacun dikur. Doli që ishte shtresë e mesme (disi e pasur) që shkonte në kurse baleti dhe letërsie. Gangsta-leshit.

     1. l
      llazi usa

      Z.Mero Baze, jam lexus i rregullt i gazetes Tema,pse na i nxine qejfin per lexim me keta monstera,me keta plehera qe degjeneruan rinin!

      1. S
       SW9

       Nuk ka gje me te Ulet se te imitosh Zezakun ….veshtire te ket kaluar per Race e Bardhe ne Angli ky se ketu jemi kemi 30 vite..Keta jane qynefi i shqiperise,inteligjence duket nga veshja dhe Zinxhiri si Jevg ..per pamjen lere fare No Comment

       1. P
        Paramount

        po ky lloshi me çfar merret?

        Lini një Përgjigje