VIDEO/ TCH i hap letrat Luizit: Përdori sëmundjen për të marrë para nga Dhoma e Noterëve

22 Janar 2023, 18:30Lifestyle TEMA

 

VIDEO/ TCH i hap letrat Luizit: Përdori sëmundjen për të

“Fan Club” këtë të diel në Top Channel me moderatore Megi Pojanin ishte me plot dinamizëm dhe rrëfime ekskluzive duke zbuluar detaje të reja për banorët e shtëpisë së “Big Brother Vip 2”.

Deklarata e Luizit, që pranoi se gënjeu për sëmundjen në “BBV”, duket se ka ngjallur pakënaqësi në komunitetin e noterëve.

Dy noterë shumë të njohur, Artan Treska, ish-kryetar i Dhomës së Noterëve të Tiranës dhe Fatmir Laçej, nënkryetar i Dhomës Kombëtare të Noterëve, kanë reaguar ekskluzivisht për “Fan Club”, duke treguar arsyen se pse Luiz Ejllit i është hequr licenca e noterit në vitin 2021 dhe hedhin dritë për herë të parë për mënyrën se si Luizi e ka përdorur kartën e sëmundjes edhe më herët.

Sipas avokatëve, përmes një kërkese zyrtare, Luizi ka kërkuar lekë nga Dhoma e noterisë dhe ka përfituar një fond prej 2 milion lekësh të vjetra.46 Komente

 1. N
  Noci

  Me sa duket Keta mashtruesit e Topit qe njihen si shpikesin e gjobave me emisionin Fix Fare qe ne kohe te Saimirit ,ja kane dhene fjalen dikujt brenda per çmimin dhe nuk e priten qe Luisin do t'a simpatizojne te gjithe tani duket po mundohen t'a demtojne dhe po gabuan do demtojne emisionin ndoshta per nje kohe te gjatë.Shqiptareve nuk u behet vone per llafe se jane ngopur me venat e politikes

  1. B
   Bato

   Koqe kanari si puna jote qe jane me shumice mbeshtesin kesi lloj monstrash. Epidemi gripi qe eshte bere virale ne mediat sociale. Turp

   1. !
    !!!!!!

    o noc ai merr ate te nocit pis lojtar!!!!!!

    1. !
     !!!

     Loja ne big brother eshte loje e piste prandaj nese nuk luan me pisllek kot qe hyn. Kuptoje gjerat me mire vellacko. Big brodher nuk eshte akademi.

    2. Z
     Zagali

     Ky Lizi,nga surrati dhe floket duket si gjysh.

     1. L
      Landi

      Noc katunari, robt si ty duhen vrare me buke ne goje. Qenie primitive

      1. M
       MeLuizin ......

       E vertet ajo qe thua ! Luizi ju doli me.i fort se produksioni !! Ata duan ta demtojn me qellim qe mos ti japin fitoren. Te bej gjueti shtrigash ne kanalin e vet per nji vanor te perzgjedhur nga vet ata asht turp. Aq sa dalin vet haptas kunder tij. Tek.e fundit ata nuk noter ja kan dhan vet ata 2 miljon lek ..nuk ua mori me.zor. Po noterettek ne njifen..kan fut ne sherr deri vllavrasje familjet shqiptate tu shkel ligjin kok kemb. Luizin e duan se ben loj dhe humor..intiligjent ..i vjen gjithca natyrshem ..dhe kta dojn me.ndy me.mllefin qe.kan ! Produksioni e ka nda çmimin me koh..por nuk llogariten Djalin shkodran. Kjo.asht shkelje e te jetes private te tjetrit. Sa per mashtrim.. shqiptaret po vidhen ..po.mashtrohen po vriten per dit nga politika ! Respekti Noci.

      2. G
       Grey

       Vazhdon dhe do te vaazhdojne manifestimet per mbeshtetjen e "Rebelit" simpatik Luizi Ejell. Kot e ke TCH!

       1. M
        Mandi

        O zot ca injorance. Ku jetojme ne

       2. T
        T

        Televizor i ndyre e keni mbush me kurva ai eshte lojtar i shkelqyer aty dhe eshte bob .u be nami se mori aq lek .dhe ju tani e nxirni per inat se ja keni premtu asaj kurves se teatrit qe ska ngel njeri pa e shkerdhy

        1. T
         Tironsi

         Prandaj duhet ikur nga shqipria, popull bageti pelqen antivlera dhe ngreh mite qe bejne jete parazite ne nje reality show

         1. M
          M

          Ik mer rrot ari , popull debil

          1. J
           Juventin

           pupupuuuu ca populli primitiv. Skane faj bota kur na thone popull me bisht

          2. l
           lesh e li

           Luizi eshte mesuar me perkrahje, pa bere asnje pune. Pyeteni, cfare pune ka bere ne jete. Iku ne france, ne ambasaden tone atje, si dhenderri xhozit. Bridhte neper paris pa asnje pune, si dhe shume te tjere, te gjithe me miq.

           1. @
            @lesh e li

            @lesh e Li .... po qe se njeh ndonjerin ne ambasadat tona neper bote qe ben ndonje pune na e thuaj... me kujtohet para shum vitesh ne nje mbledhje me ambasadoret Tos Nano ju drejtohet: ...Kush nga ju me tregon se si i kaloni 8 ore pune ne dite????? patjeter heshtje. Kta te perendimit punojne ne te zeze... te azize si perkthyes biznesesh etj etj... keshtu qe Luizi ka qene si gjith te tjeret

            1. i
             igli

             Tipiku sharlatanit. Llaxor

            2. P
             Per komentuesit e zellshem dhe te paduruar.

             Edhe Salehu e vleresoi shumime....i kujtoj vetvehten.

             1. A
              Arrnauti

              Si ka mundesi që një vend të ketë kaq shumë idiotë duke kaluar thuajse në histeri për një krye idiot dhe njeri vulgar si ky Ejlli Luiz..Pika që njk u bie

              1. Z
               Zagali

               Opo kushe eshte ky keshtu.? Me mire i therrisni Luiz Kukudhi.

               1. Z
                Zagali

                Opo kushe eshte ky keshtu.? Me mire i therrisni Luiz Kukudhi.

                1. V
                 Vlora

                 Qe kur e moren ne dore motrat Hoxha e katandisen Top_in qe nuk shifet me sy., bejne pazare te ndyra dhe paracaktojne fituesin sic bene me Ilirin, Sara Hoxhen dhe tani me Luizin Bigbrodher ndiqet vetem prej Luizit.Olta llapaqenja vetem me thashetheme merret se si tja u punoj banoreve qe nuk mbeshtesin ate.Po nuk fitoj Luizi I hiqet viza e kuqe Topit

                 1. A
                  Ana

                  Hahaha e pune e modhe se fitoi apo nuk fitoj dikushi. Ore jeni bere te gjithe budallenje. Megjithese keshtu keni qene, por rjetet sociale thjesht ua evidentojne.

                  1. R
                   Rajmond vlonjati

                   Na rruafsh trapin ti bashke me Luisin Olten Efin Amosin dhe gjithe ata qe jane aty brenda.Nuk shikon ti Topin po nuk fitoi idhulli tend dhe kujt i rruhet.Trap.

                   1. S
                    Shkodra MeLuizin

                    Respekte Vlora . The nje te vertet te pashmangshme !!

                   2. t
                    tonini

                    Loqe luisi, kurve olta, buallice kurve arbana, rrote kurve buallica vjollca e hajdut e kurvar tantopja; kjo eshte panorama e topit te halekanalit.

                    1. P
                     Patrioti

                     Top Qenefi, TV më i ndyre në Shqipëri. Mashtrues pronarët kalamaqër të tij, mashtrues moderatorët që për para të fëlliqura janë gati të shesin shpirtin e tyre. Larg nga ky TV shkërdhatë, i degjeneruar që për të mbajtur veten vë gjoba ku të mundet. Ashtu si lanë kokrrën e namit në Dancing with the stars që i dhanë çmimin e pamerituar fitueses ashtu po përgatisin terrenin dhe për çmimn e radhës në Big Brother. Turpi qoftë me ju TV i shpifur.

                     1. A
                      Ana

                      Hahaha qe te mos nevrikosesh mos e shiko. Ke me mijra gjera te tjera per te bere o kastravec.

                     2. J
                      Jari

                      Ky Luizi ëshë kokrra e GEIT, më bythqirë burrë se bë Nëna, vetëm mashtron, O njerëz ka dokumentarë, ka NEFLIKS, e shumë e shumë gjëra për tu parë në TV tona e të huaja, por të shikosh një maskaradë që trasmenton Top CH, është kohë e humbur. Aty janë grumbulluar çifti i Luizit ish Dhëndërri, ( ish i fejuari ), i Xhozi Topallit e soj e Sorrollopi, lloj lloj mbeturine Semafori e Ju ALBANEZË kënaqeni kur ju thot Albana Osmani " .O YJE ", turpi i atyre që i ndjekin se ata të kafazit janë të përdalë si i 12 në përrua. Jazëk ju qoftë ju të Produksionit.

                      1. T
                       Tironc

                       Ky Luizi eshte nje rrot kari qe se bo nona Tipik katunar

                       1. R
                        Riku

                        Nxireni Luisin dhe do shikoni sa do shiet BB juaj dhe ata noter mashtrusa qe i sillnisi burra te mire

                        1. F
                         Fshatari prej Bubqi

                         Ky eshte nje fshatar nga kopliku ,nje rrot cari ,idiot , shikoj ne komente qe vetem fshataret e katundaret e mbeshtesin

                         1. l
                          lapraks

                          Ja kjo eshte shqiperia e shek 21. Del nje gagarel dhe ordiner, mashtron dhe robt e besojne si bagetia. Nga ky vend duhet ikur naten. Jo nga varferia. As nga rrogat e ulta. Duhet ikur vrap nga keto qeniet me bisht qe na rrethojne kudo ketu.

                          1. E
                           Emigranti

                           Asnje vajze nuk do donte ta kishte per burre kte shkodran llafazan qe po i del boja dita dites.Per mendimin tim ai po i ben nder Kiares duke treguar karakterin e saj te forte dhe çdo vajze duhet te mesoj prej saje qe ti dalin per zot vetes perpara ketyre mashtruseve si Luisi

                           1. V
                            Victoria Au

                            Sa me shume shoh keto lloj mostrash aq me shume mendoj qe kam bere shume mire qe jam larguar nga nje vend, qe te mashtrosh eshte zotesi dhe te adhurojne, te shash femrat eshte te ndjehesh i forte. PRA JEMI POPULL PELLAZG DHE TE DHJERE NE MENDJE. TURP per ju qe jepni fame nje njeriu te ulet moralisht dhe etikisht! PRANDAJ JENI NE KETE DEREXHE QE JU KANE MASHTRUAR VJET POLITIKA, sepse keto meritoni! Big Brother ka kudo, po jo kaq sa e beni ju ne vendin tim Pellazgian. JENI MJERANE PERFUNDIMISHT, Ju ka mbyt injoranca ne palce dhe keshtu do hani sallamin dhe ca vite te tjera sepse e meritoni!

                            1. C
                             Cirku me pagesë

                             Po pse mo ç'prisni ju? Që në Big brother të venë njerëz normal me parime dhe principe? Ata që hyjnë aty janë ose trapa, ose mashtruesa, ose dallaverexhinj, drogaxhinj (si psh Stresi

                             1. M
                              Mero pse çensuron o bastard?

                              Po pse mo ç'prisni ju? Që në Big brother të venë njerëz normal me parime dhe principe? Ata që hyjnë aty janë ose trapa, ose mashtruesa, ose dallaverexhinj, drogaxhinj (si psh Stresi

                             2. C
                              Cirku me pagesë

                              Po pse mo ç'prisni ju? Që në Big brother të venë njerëz normal me parime dhe principe? Ata që hyjnë aty janë ose trapa, ose mashtruesa, ose dallaverexhinj, drogaxhinj (si psh Stresi

                              1. M
                               Mero pse çensuron o bastard?

                               Po pse mo ç'prisni ju? Që në Big brother të venë njerëz normal me parime dhe principe? Ata që hyjnë aty janë ose trapa, ose mashtruesa, ose dallaverexhinj, drogaxhinj (si psh Stresi

                               1. O
                                O Mero o pidhropsh i kastruar

                                Pse çensuron komentet o bastard servil i Ramës. Surratbythë!

                              2. S
                               Semi

                               Luisi 24 vjec shkon atashe kulturor ne France me gocen e Jozit...me pas merr license avokati rrezik ka mbushur 30 vjec...o zot....normal sot eshte vip.....merita zero

                               1. E
                                Eni

                                Perse i thirri topi noteret pa qene i zoti i punes prezent turp te kete nje program i tille pa seriozitet

                                1. S
                                 Samiu

                                 Bërr bërr mos bëni, në ka fakte se ka mashtruar, për bythe e përjasht dhe ka një nen për mashtrim. Ju të topit mbasi i mbarsni gratë ary në top chenëll, ja kaloni njëri tjetrit për gruan e dytë apo burrin e tretë, pastaj i bëni moderatore dhe pastaj vipe, vipa. TV më posaqi nuk bëhet, derisa ra në dorë të dy të vejave të tanit, fillojnë e bëjnë moderatore mjelsen e lopës, ku mer pozat e Marie de Filipit, vetëm se burri dytë na qënka regjizor, hajde kuku për na, ça po dim e ça po i bajm vedit. Mir keka njena, po i kta të dyja drejtuset e topit e pin të bardhën. Degjenerim në çdo program, deri aty ku nji dit ta po ja mbyllin krejt, e manej fajin e ka Rama.

                                 1. S
                                  Shqiptari

                                  Me sa duket Luizet e ketij vendi jane fatkeqesia jone qe vazhdojne te pelqehen nga publiku. Kjo tregon se i meritojme .

                                  1. D
                                   Durrsaku

                                   ...fatkeqsisht dhe te na udheheqin.

                                  2. B
                                   Berberi

                                   Me mire Luizi me te mirat e te keqiat e tij ,sepse eshte nje “liber i hapur”,se sa Olta thashethemexhija,manipulusja dhe intrigantja e ketij programi. Kjo Olta,eshte manipulusja dhe intrigantja me e madhe ne kete Big Brother.Akuzon Luizin per cdo gje,se keshtu se ashtu,por Luizi i paralajmeron dhe e ben “luften” perballe ,ndersa kjo “hedh gurin e fsheh doren “ mbas shpine me thashethemet e pafund te saj dhe duket shume e cpifur.Ajo shkon deri aty kur transformon duke manipuluar edhe vidio qe kane treguar fytyren e saj,duke kerkuar ti mbush mendjen vehtes dhe te tjereve me versionin e saj ,qe -“e pe ,une nuk e kam thene keshtu,por ashtu”,kur vidio ne fakt tregon te kunderten..Kjo na e mban vehten dhe si per aktore te Hollivudit,se kur “perplaset” thote ,-“a e di kush jam une”..!? Dhe kete ia beri shemtut Luizit (i cili u tregu i durueshem duke mos rene pre e bulizmit te saj),nje dite duke iu “kercenuar” tek turinjte dhe duke i thene fjale shume poshteruese dhe provovokuese,te cilen nuk e transmetuan ne programin e radhes. Sulmon Kiaren ,qe eshte nje vajze model per nga sjellja e bukuria dhe vlerat pozitive qe percjell me karakterin e saj si femer( qe cdo mashkull do t’i deshironte t’i gjente tek femrat),vetem sepse eshte “pika e dobet” e Luizit.Dhe ne rastin e futjes se Luizit dhe Efit ne “izolim”,eshte qarte e dukshme perkrahja e “vllait te madh” ndaj Oltes dhe “presionin” qe i ben Kiares ,per “te vendosur” se cfar do beje me jeten e saj. A e kuptoni sa e ulet eshte “loja” e Big-ut..dhe si i zgjedh “viktimat” e radhes ,ne sherbim te Oltes.!? Kjo pra,Olta,i futi te gjithe ne lojen e saj te cpifur,duke iu versulur Kiares si hienat,ndersa Luizi qendronte “i privilegjuar” ne nje dhome te mbyllur me Efin. Dhe u be “ze i fuqishem” bashke me Amosin(qe thote se s’eshte grup me te por bejne plane bashke per cdo gje ),kunder daljes se Luizit dhe Efit nga “izolimi”,te cilin “vllai madh” ia ofroi banoreve te zgjidhnin ne shkembim te 10 mij eurove.Vetem Big Brother i ka trofet me “ndeshkim”,por nejse ky eshte tjeter problem. Cfar nuk beri Olta me Amosin,por sidomos Olta,qe Luizi te mos dilte,aq sa kur votuan shumica pro daljes ,ajo u cakerdis dhe u cperfytyrua “duke i kercenuar” te gjithe banoret,se keshtu ,se ashtu,se ajo do boj namin dhe ska per te bere kete e ate,dmth fliste percart dhe futja kot… Kjo eshte Olta ne Big Brother,ku askush nuk i shpeton kamerave dhe askush nuk ben dot aktorin duke u fshehur pas gishtit. Aty dalin ne pah karakteret e verteta dhe per ate qe ato jane ne jete,sepse edhe nese po themi po luan,atehere loja e tyre padashje tregon se si “luftojne” ne jeten e perditshme per te arritur dicka,pra dhe nje trofe,ne kete rast parate. Dhe Olta kete e ben ne menyren me te shemtuar ,kur Luizi e thote troc,- “qe ne momentin qe gjeta Kiaren,une e kam marre trofeun tim”.Nga ana tjeter,kam pershtypjen se Big-u e ka bere nje “pazar” per trofeun ne kete edicion,po “perdor”per audience energjine dhe protagonizmin e Luizit ,lojen me humor te tij dhe ne fakt mbeshtet Olten,qe mesa duket ajo do te jete fituese.Kjo edhe per nje arsye,sepse ata qe kane dale deri tani,jane ata te cilet nuk shkonin mire me Olten,qe nga Zhaklina,qe e zuri inat me bukurine e klasin e saj,Gentin,qe i thoshte nje te vertete me nerv,Mikela,qe sia pertonte me reagimet e saj,Ronaldo,qe ia thoshte me “ze te larte” shpesh ,”manipuluese”,por edhe Kievina ,packa se i rrinte “prane” asaj,se e shihte si nje “mashe te nxehte kunder Luizit”,se u nxit ,u perkrah nga Olta ne momentin kur ajo “shfryu” kur u ndje keq nga “ofendimi” Luizit. Tash ky “lajm” po nga Top-i ,se Luizi qenka keshtu dhe ashtu,eshte si te mbulosh “mu*in me shu*e”,se ne te dy versionet e Top-it .digjet vete Top-i,se eshte kaq tallava ne qendrime sa nuk e kupton se me injorancen dhe trashesine e vet,po tregon “imoralitetin” e vet. Ky eshte Big Brother,nje program ku ambienti i saj jashte e brenda ,tregon qarte realitetin toksik ku jeton shoqeria shqiptare.

                                   1. J
                                    Jeta

                                    Top Chanel, si çdo produksion në vendet ku organizohet kjo shfaqje televizive, është plotësisht i vetëdijshëm për shtrirjen masive të shfaqjes. Duke shfrytëzuar popullaritetin e shfaqjes bëhet edhe një reklamë për produkte dhe shërbime të ndryshme për një audiencë më të gjerë se ajo që ato kanë në periudhën tjetër të aktivitetit të tyre tregtar, pra në periudhën jashtë kohës së shfaqjes së Big Brother. Çuditërisht, sezon pas sezoni shfaqja nuk dështon kurrë të tërheqë markat kryesore si sponsorët e saj kryesorë. Vendosja e produktit në shfaqje e shoqëruar me pushime të rregullta reklamash rrit vlerën e reklamës për sponsorët. BigBrother është një minierë ari për të gjithë të përfshirë në të nga prodhimi, marketingu dhe reklamimi. Konkurretët e shtëpisë janë thuajse gjithmonë në një gjendje më të mirë financiare në fund të spektaklit në krahasim me kohën kur hynë për herë të parë në Shtëpinë e Big Brother. Aty banorët e shtëpisë janë në një lojë spikologjike që në thelb është një eksperiment social gjigant. Në këtë lojë nuk ke nevojë domosdoshmërisht të fitosh asgjë për të shkuar larg, para së gjithash duhet të jesh në gjendje të vendosësh veten në një situatë të favorshme nga ana sociale dhe strategjike. Pra mbetet një lojë që në një periudhë shumë të shkurtër kohe prej 3 muajsh je në gjendje të fitosh 100,000 euro, një e ardhur e konsiderueshme, të cilat një familje normale në vendin tonë, nuk është në gjendje t'i fitojë tërë jetën. Këto para pa dyshim do t'i fitojë lojtari më i mirë aty brenda, i pa ndikuar nga personi që është jashtë, në rastin konkret Luizi, që po e preznton veten si super lojtar. Fundja jashtë shtëpisë së Big Brother, as nuk ka vrarë e as nuk prerë njeri! Paska kërkuar borxh, si pjesa më e madhe e të gjithëve ne, me sa duket me proçedurë korrekte. Luizit i uroj fitore, super lojtar!

                                    Lini një Përgjigje