A do e pranoni drejtimin e PD? Ja si përgjigjet Jorida Tabaku

24 Maj 2023, 15:00Politika TEMA

A do e pranoni drejtimin e PD? Ja si përgjigjet Jorida Tabaku

Një humbje nga më të thellat, kështu e ka konsideruar Jorida Tabaku humbjen e PD në zgjedhjet e 14 majit.

Në një prononcim për mediat në përfundim të mbledhjes së grupit të PD, Tabaku tha se duhet nisur një tur takimet me demokratët për të kuptuar se si do të ringrihen.

“Opozita ka përjetuar një humbje nga më të thellat. Kemi nevojë të kuptojmë se cfarë ka ndodhur, kemi nevojë të nisim tur dëgjesat me të gjithë demokratët për të kuptuar si do ringrihemi” u shpreh Tabaku.

E pyetur nëse do të jetë ajo në krye të PD, Tabaku u shpreh se: “Cdo gjë do bëhet në konsultim me deputetët, e rëndësishme është të mos përsëriten gabimet e të shkuarës.”

7 Komente

 1. E
  Emigranti

  Injorantja dhe gjobëvënësja e PD _s,drejtuese,Zot ruajna!

  1. J
   John

   Nuk ka kuptuar akoma se pse kane humbur thelle. Eshte nje shprehje "O të humbur". Kjo eshte nje debile dhe e poshter.

  2. 1
   1

   Aman mere drejtimin e pd Ti je shpresa jone.Mos na ler jetim.Imjeri popull ne dore te kujt ke rene.Kur te ben dhe kjo pordh

   1. H
    Hekuran

    Burri ksaj esht kapo dhe aksioner te banka Sales ça prisni nga kjo aman

    1. R
     Rrnofte LEXHENDA ! dhe zagaret

     PeDe - t nuk behen me.populli I urren.

     1. R
      Rrnofte LEXHENDA ! dhe zagaret

      PeDe - t nuk behen me.populli I urren.

      1. e
       e pa durueshme !

       Me prezervative punon kjo?!

       Lini një Përgjigje