Korreshi: Berisha, Basha e Alibeaj mos të kandidojnë më për kryetar partie, koha për bashkim

24 Maj 2023, 14:17Politika TEMA

Korreshi: Berisha, Basha e Alibeaj mos të kandidojnë më për

Deputeti i PD-së, Saimir Korreshi është shprehur se Sali Berisha, Enkelejd Alibeaj dhe Lulzim Basha nuk duhet të kanidojnë më për kryetar partie.

Në një deklaratë për mediat ai theksoi se PD duhet të bashkohet pasi demokratët janë lodhur nga kjo situatë.

“Unë e kam thënë ë të gjithë deklaratat e mia, Lulzim Basha, Enkelejd Alibeaj, Sali Berisha nuk duhet të kandidojnë nëse duan bashkimin e PD.

Presim që të bashkojmë PD e për këto lëvizje nuk na ka thënë njeri gjë. Është turp i madh që ne nuk mblidhemi bashkë në PD, por përderisa mbledhja është thirrur këtu, duhet të ishte këtu. Unë i bëj thirrje Bardhit që të marrë iniciativën për bashkimin e PD.

Mendoj se një bashkim kokë më kokë mes Bardhit e Berishës do të ishët një zgjidhje. Demorkatët duan  zgjidhje”- tha ai.

5 Komente

 1. S
  Stefan

  Ata mos kandidojn dhe ky karagjoz te iki te kullosi lopet Se as humorist nuk esht Debil qe kujton se ka humor

  1. T
   T

   Ky jo vetem eshte koqe por eshte dhe qesharak!

   1. J
    Juristi

    Mendoj qe te zgjidhet Flamur Noka,eshte shume i pergatitur.

    1. T
     Toni

     Le te kandidoje ky me gjekmarkajn. E knoqena me store masnej. Gjekmarkaj na tregoj aro skecet kurse ky basaleta me lushnjar

     1. Z
      Zari lulit del kundra nga frika saliut

      Ik more trap mer rritjen e rroges dhe radhen tjeter takohu me lym ze pederastin

      Lini një Përgjigje