Akuza: Futja në lojë e Salianjit në shërbim të Metës, janë kushërinj

17 Janar 2023, 19:50Politika TEMA

Akuza: Futja në lojë e Salianjit në shërbim të

Avokati Idajet Beqiraj tha në një intervistë për Euronews Albania se futja në lojë e Ervin Salianjit për kreun e grupit  të PD është në interes të Ilir Metës.

Sipas Beqirit, kjo për shkak të  lidhjes së afërt  familjare që ka Salianji dhe Meta.

“Dëgjoni edhe një teori tjetër për futjen në lojë të Salianjit, do ta quani konspirative, të tjerët  e dinë dhe nuk flasin. 

Salianji, pse e frymëzoi Berisha të futet në këtë lojë, e bën në interes të Ilir Metës. Nëse zgjidhet kreu i grupit të PD, do ta çojnë tek interesi i Metës. 

Mbase dhe lidhja  familjare mes Metës dhe Salinajit, që është shumë e afërt. Gjyshi i Salianjit me gjyshen e Metës, motër e vëlla”, tha Beqiri.

13 Komente

 1. G
  Grieum9

  Mendoni cfare histori e dhjere: perzjerje Spiun - Babale. Demokrate ju hengert mortja, po qese nuk kerkoni llogari per kete histori te ndyre dhe hipokrite. Salianji ky skllav, eshte koha te beje 1 vjecarin! Ne Rec ne vendin e parashikuar per Peshqit e Medhenj!

  1. P
   Pal Melyshi

   Po Rrangalli Salianji i biri i kryekurves se Lozhanit Shega , mesimorja e rinise fshatit kjo Shega e nda burri i pare Xhengo dhe i doli zot shferi i zisit te koop.buj. Lozhan Bujar Salianji kushri i pare i Rexhep Metes babaj i like floririt. Futet ne loje Sali Vicidoli se i ka shume per zemer kopilat kurvat Spiunat e Sig. dhe shferin e beri kryetare komune ne Lozhan 20 vjet. Bujari mbolli 20 vjet droge e shiste banda e Sali Krimielit me Ilir Floriri. E moret vesh e popull kush na ka qeveris Hajdute Kriminelet Spiunat e Saliut Tropojanet mdeli Gjenerali famekeq i 97 Spiuni Qukapiku Shaban Tapia i Tropojes Hajdut Vrases e njihi te gjithe Shabolin e Sali kermes dhe bada e Tropojaneve....

   1. G
    Grida

    Saliani u be deputet ne Korce vetem me votat e lagjes 5 duke ju dhene te mira materiale Gjate gjithe kohes se fushates vetem me ta e shihje

    1. H
     Himarioti

     Ky Saliajni duket nga surrati që është kriminel. Keni parë surrat të tillë?

     1. S
      Surat QURASHI , thuaj !

      Po ç’surat krimineli , ka ky QURASH ?!!!

     2. Y
      Yxyxyx

      Përshëndetje: As më shumë e as më pak, Saliani është personi që përdoret si LOLO nga funksionarët e PD-së dhe PL-së, që nga roli në BABALE e në vazhdim. Qënia në lidhje gjaku (kushuri me Metën), aq më keq. Këta janë fatkeqësia e Shqipërisë dhe shqipëtarve.

      1. J
       Juliano

       Është e vërtetë që ky saliu vogël, është kushëriri i Meta/j, dhe është i infiltruari i metës. PD duhet të mbledhi njerëzit se nuk është rama ai që po kompromenton e saboton, por lshtë meta/j ai që po kërkon të marë kreun e PD. Ja ka fut berishës e po ja fut prap, kush ka tru e sy le ta gjykojë.

       1. D
        Dashi

        Copa fshatarit me bo politik!!!??? Ne tironsit themi a ke dal n xhade, ky sbesoj.

        1. L
         LIRIA

         Rini flini gjum e hani pershesh ju tironsit. Sjeni per gje tjeter. Kane ardhur fshataret e ju kane mbyllur ne shtepi. Sa shpejt u trembet e e leshuat Tiranen ne dore te krimineleve dhe hajduteve. Tirana po shkon drejt gremines ne cdo drejtim. Ja pafshi hajtin fshatarit me kollare.

         1. Z
          Zina sallaksja e shkerdhyer

          Saljan babalja. Ça surrat mut??? Ku ngeli PD ne dore te ketije fshatarit, pika ne ne bythe???

          1. P
           Prec Ulaj

           Fajin e ka drejtesia qe e shtyn burgun e Salianjit pa fund, njesoj si Fatmir Mediu, Llalla, dhe gjithe lakejte si Rezart Taci,...

           1. F
            Fshatari partizan

            Ky eshte nje letyre per qen stanesh!

            1. Z
             ZOROOS

             Ky duket qe ka dale nga hamami pasi i ka bere nje pipa RAMESse Madherishem!

             Lini një Përgjigje