Shqiptarët do të udhëtojnë drejt Kinës pa viza, Rama: Marrëveshja hyn në fuqi pas 30 ditësh

17 Janar 2023, 11:54Politika TEMA

Shqiptarët do të udhëtojnë drejt Kinës pa viza, Rama:

Shqiptarët do mund të udhëtojnë drejt Kinës pa viza. Lajmi bëhet me dije nga kryeministri Edi Rama i cili njofton se marrëveshja mes dy vendeve do të futet në fuqi për 30 ditë.

“Pas 30 ditësh Kina hapet pa viza për shqiptarët”, shkruan Rama.

 

27 Komente

 1. L
  Lani

  Po kinezët ?! Do vijnë dhe ata pa viza? T’i çojmë të na ruajnë dhentë se jemi pa qumësht.

  1. A
   Artan

   Kinezet mund te shkojne pa viza në Shqiperi qe prej tre vjetesh.

   1. S
    Semi

    Mos ja fut kot...nese eshte e vertete nuk eshte normale fare....

   2. M
    Marko Polo

    Nuk po tregon Edi i gjatë.

   3. M
    Marko Polo

    Pse nuk po thotë se edhe Shqipëria hapet për Kinën miliardëshe? Nëse i heqen vizat kinezëve kjo është keq për Europën dhe Shqipërinë! Nuk duhet t'u heqen vizat vendeve të mbipopulluara se e vërshojnë vendin! Milosheviqi i pat pru mbi 100 mijë kinezë për ti bërë presion Europës, se natyrisht caku i tyre është Perëndimi i zhvilluar. Do të reagoj BE.

    1. A
     AI

     Ska gje Europa do na vendosi ne vizat....atehere ky do binte per 1 jave....do zoti dhe amnistine dhe Pass e arta...gjynah u kput Sala qe te levizni si njerez

     1. T
      Tropoja

      Berisha hoqi vizat per europen ti hoqe vizen per kinen koren e veriut rusine serbin turqin bravo kthim ne gjurmet e eterve te tu.Tash po na i kthen europa vizat me tan kta azilanta pa buksa e ti ju çon not proteste pse nuk i lan shqipot me vjedh e me bo shpi bari i pa ftyr pis

      1. V
       Virusi Kina

       cte duhet Kina ty? ato jane gjithe semundje as bota si do me. shteti me i qelbet ne te gjitha anet.

        1. t
         tosi

         bravo te qoft

         1. v
          vini

          marveshje shume e mire

          1. K
           Kobra

           He mer sufllaqe do besh noj xhiro nga kina? Po duan shume sufllaqe ata do ngelesh me gisht ne bythe

          2. p
           petrit

           Marreveshje te cilat vertete jane teper produktive per te gjithe ne

           1. k
            kaka

            Kina nje nga vendet me te zhvlluara tashme kemi krijuar marredhenie shume produktive

            1. K
             KaPeqiniGocat’bukra

             O muti, po c’dreqin do me ate emer

             1. g
              gerti

              patronazhist pa shtylle kurrizore

             2. A
              Armand

              Ishalla kemi sa me shume marveshje te tilla me shume vende te tjera

              1. g
               gerti

               patronazhist pa shtylle kurrizore

              2. A
               Ani

               Nje hap mjaft i mire shpresoj qe mardhenjet me kete vend te forcohen dhe me shume

               1. g
                gerti

                patronazhist pa shtylle kurrizore

               2. E
                Eno

                Lajm mjaft i mire per te gjithe tregetaret e bisnesmenet qe furnizohen ne kete vend

                1. g
                 gerti

                 patronazhist pa shtylle kurrizore

                2. T
                 Teo

                 Ne kohen qe ndodhemi forcimi i mardhenjeve me nderkombetaret eshte gjeja kryesore qe duhet te kemi

                 1. g
                  gerti

                  patronazhist pa shtylle kurrizore

                 2. R
                  Rrnofte kina dhe kinezet shqiptar

                  Per heqjen e vizave ka merite dhe grupi i 35 gazetareve shqiptar ne sherbim te kines me Gezim Podgoricen e kshillit drejtus te rtsh, Aleksander Cipen e unionit te gazetareve, Genc Mllojen, diplomatin ne pension, Merepezen e Tom Thercaj te rtsh, Mon Llacin ne te tjer.

                  1. K
                   Ky esh kontribut mer jahu

                   Per heqjen e vizave ka merite dhe grupi i 35 gazetareve shqiptar ne sherbim te kines me Gezim Podgoricen e kshillit drejtus te rtsh, Aleksander Cipen e unionit te gazetareve, Genc Mllojen, diplomatin ne pension, Merepezen e Tom Thercaj te rtsh, Mon Llacin ne te tjer.

                   1. B
                    Bravo Gjikand

                    Bravo "gjikand". Nashti do u japim dhe pasapoerte shqiptare, pavaresisht pamjes.

                    Lini një Përgjigje