Ylli Manjani: Ore vërtet Belind Këlliçi është dhëndër në PS, por ai s’po sfidon Artan Shkrelin. Këtu të gjithë jemi krushq

17 Janar 2023, 10:32Politika TEMA

Ylli Manjani: Ore vërtet Belind Këlliçi është

Ish-socialisti Ylli Manjani, që prej kohësh është rreshtuar krah Sali Berishës, ka reaguar mbi debatin në rrjet, se Belind Këlliçi, kandidati i Foltores për Bashkinë e Tiranës, është dhëndër në PS.

Ai shkruan se Këlliçi nuk po sfidon vjehrrin e tij Aryan Shkreli, por Ramën dhe Veliajn.

Shkrimi i Manjanit

Belind Këlliçi qenka i dashuruar me vajzën e Artan Shkrelit. Si gjithë të rinjtë sot të dashuruarit rrinë bashkë edhe me familjet përkatëse dhe mirë e bëjnë.

Mirëpo, për shkak se Belindi është në garë për bashkinë e Tiranës, për shumë teoricienë facebook-u, kjo quhet njollë në biografi. Për disa të tjerë "shitje loje" se medemek martesa me ata të ish-fesë tjetër (batutë nga filmi “Çifti i Lumtur”) është lojë e humbur.

Ja kjo është teoria, teoria "e dhëndrrit tonë" pra, që e ka artikuluar Erion Veliaj i pari. Problemi nuk është çfarë thotë Erioni, se ai dihet që s’ka as ide dhe asnjë projekt politik të vetin. Ai bën ç'i thotë Edi, ndaj është aty ku është.

"Dhëndrri" Belind po prezantohet si problem edhe tek opozitarë dhe njerëz pa parti.

Po mirë mo, ja është dhëndrri i Tan Shkrelit, e ça pastaj?! Kush është për t’u mundur, Tani apo Rama-Veliaj?! Nuk e di, por kaq e pamundur qenka për njerëzinë që të mendojnë me mendtë e veta dhe jo me të Kinostudios “Rilindja e Re”?!

Fjala vjen, a duhet një ndryshim në bashkinë e Tiranës? Mos ndoshta duhet ndihmuar Erioni të largohet nga bashkia dhe të punojë për të marrë Partinë?!

Pse nuk u dashka ndëshkuar një gënjeshtar kronik, një mbajtës detyre publike pa asnjë projekt, vizion apo ide?! Madje edhe pa vota. Ai nuk është votuar kurrë si politikan, por është i emëruar nga Edi Rama.

Pse Tirana qenka e dënuar që të shërbejë si trampolinë politike e individëve dhe jo qyteti ku jetojnë njerëz?!

Mos ndoshta i bën më mirë qytetit më të madh në vend të stopojë pak vetvarrosjen e tij nga dhuna politike e pushtetit absolut?!

Mos ndoshta i bëhet mirë Shqipërisë që Tirana të bëhet një qendër opozitarizmi dhe e rivendosjes së pluralizmit politik?!

Ja, në këto terma mendimi gjykoj se secili mund të japë një kontribut të madh politik . Teoria e "dhëndrrit" çon ujë në mullirin e pushtetit dhe jo të qytetit.

Miq, kaq sa kemi mbetur në këtë vend jemi padyshim kushërinj e krushq. Jemi aq pak sa edhe kur s’jemi gjë, prapë biem diçka. Ndaj mirë është t’i ndajmë gjëra personale të secilit nga interesi publik. Mendoj se interesi publik kërkon sot e gjithë ditën rotacion politik, Tiranën si nukël anti-monizëm dhe pro-pluralizëm.

Pa Tiranën, demokracia nuk ia del dot!

Në këtë kuptim, nuk më duhet hiç dhëndrri i kujt është kush, por thjesht dua të di e bën dot që interesi publik dhe demokracia të triumfojë?! Kushdo që ka dyshim për Belindin, i sugjeroj ta vërë në provë, ta pyesë e djersë t'i nxjerrë. Për këtë punë është fushata. Por mos na nxirrni konkluzione idiote me teori dhëndrrash.

15 Komente

 1. P
  Pal Vata

  Gjithollogu plehra Manjani hajdut me cizme njelloj si Likja, ke bere namin ne kohen e Nonos kur ishe Sekretar i Pergjithshem. Si pleh i pa cipe tai bredh neper studio shtjellon cdo fushe te jetes bile dhe Seksologjie..vetem vjdhjet e veta jo ky fare muti mutsihane fare e degjeneruar Dibrane hesapi pa di e pa iman...

  1. N
   Niko, vellai i Orneles se Varuzhan Piranjanit

   Tirana ka per kryetar bashkie nje vemje.

   1. P
    PD

    Tirana perfaqesohet nga nje zoteri burre !

    1. V
     Vëzhguesi

     Si ti dhe ky bedeli llafazan dhe shpirtlig jeni nga e njejta fare koqe kandari! Nuk duhet share dhe ofenduar te cilen po e bej dhe une, ndjese per kete,por jeni bere aq te peshtire duke helmuar dhe ndotur opinionin dhe mjedisin shoqeror te ketij vendi.Turp..turp dhe faqja e zeze!

    2. P
     PD

     Sa llafazan i piste eshte ky qyqari, nuk di nga te rrotullohet qe te na mbushi mendjen me idiotesirat qe thote ! Dhe ben si i zgjut , i di njerezit budallej , gjynah . Pale menyra se si flet gjithe peshtyme , kembe e duar , i peshtire

     1. N
      Noci

      Si politikan eshte votuar dhe ka qene edhe minister.Si kryetar ka fituar me vota por perseri ne rolin e politikanit.Ti thua punon pa projekte por ndryshimet e bera kudo e kane patur nje projekt derisa jane realizuar

      1. "
       "BOHOTINA"

       Po Ylli. Duhet ndryshim. Keshtu sikur e kini dhe logon ju te Foltores. Bukur mire, thone shkodranet. Pastaj ky dhendrri i PS te beje ate qe beri Sali Kelmendi, Brojka dhe Basha. Ndertime pa leje. Me dhune. Te rishfaqen gropat ne rruge, te hiqet ndricimi, te vihen ne funksion karrocat me kuaj, te shtohen plehrat, te behet ndonje kurban tek Bashkia, te behet nje torte e madhe jo sa e para, por sa tere sheshi Skenderbej, te priten pemet, te rivihen ne funksion furgonat pa kualidim, pa licence e pa siguracione, te pushtohet Lana, Parku Rinia... e sa e sa detyra te reja u dalin para per ta cuar atje ku e lan Tiranen ata te tre qe kane patur nga PD. Nuk mund ta harroj dicka qe me ka lene gjurme. Diten qe Salihu 2 fitoi zgjedhjet ne 2005, po ate dite u hapen themelet per dy objekte. Njeri ne krah te shkolles "Vasil Shanto", mbi trotuar, midis 2 pallateve. Eshte nje Vodafon atje. Shikoje. Dhe perballe shkolles mbi trotuar u ndertua nje klub qe eshte dhe sot e kesaj dite.

       1. M
        Ministria e KomshiKulturës

        Pavaresisht qe Shkreli eshte nje nga figurat me te zeza dhe hajdute ne shkaterimin e Tiranes, dhe eshte manipulues kanceroz- syndroma Shkreli e rrënoi Edvin Ramen në një dispeçer patetik projektesh, ( akoma vazhdon), Vajgurori Zdrons duhet te largohet. Per te mire te - kryeqytetit. Këlliçi do manipulohet pa dyshim nga Shkreli por uji që rrjedh ka shprese se mund te kthellohet; jo uji I ndenjur.

        1. V
         Vajmedet

         I zi, i shendoshe, thuthuq, pa floke - te gjitha te mbledhura ne nje person... edhe nuk kam filluar ende te flas per karakterin jovertebror.

         1. L
          Labi

          Si mesues anglishte flet Illi partise,nuk ndryshon eshte soji rraces.

          1. Y
           Ylli Berrishes

           Ylli me 7 cepa je kokrra e debilit njeri i pa pune qe shikon endra mos fitone non grata dhe perfitone si i pa pune qe je ndonje kocke ...Ku i punone vellai ketij dhendrit te PS ne mos gabohem me ministren Belinda ndersa baba vjeri me PS haaaa dridhe dridhe fito nga te dyja palet se ka qorra dhe horra si Ylli me 7 cepa

           1. B
            Besi

            Coni nje pastruese te Manjani dhe do te shihni gallata. Alda Klosi eshte nje amatore perballe ketyre

            1. P
             POPULLI

             KESHTU JANE SHUMICA E DEPUTETEVE BEJNE SIKUR ZIHEN DHE KUR DALIN NGA KUVENDI SHKOJNE PIJNE KAFE BASHKE PER TE KORRUPSION BASHKE.

             1. L
              Lezhjani

              Ketij gomarit Ylli me 7 cepa ja ka mbushur mendjen top fare gazetari i pa varur Ad Krasta qe ti je me i dituri dhe i zgjuari nder politikanet prandaj llap pa pushim kundra Edi Rames dhe nae nxjerr nongraden Sali nja 50 vjet me te ri e te vazhdojme eksperimentet akoma me Sali Berishen se valle eshte pjekur me shume

              1. U
               Ujku Plak

               Para se te Lexoja kete Shkrim nga Ylli pa Shkelqim, isha i sigurte qe do votoja per Velin. Por tani qe Lexova Analizen e bere nga Ylli, vendosa te Dhjes per Kelliçin.

               Lini një Përgjigje