“Akuzat e Bardhit, shpifje të rënda”, avokati: Shërbëtor i doktorit! Ka krijuar një organizatë terroriste, kërkon të bindë Berishën që t'i japë foltoren

3 Prill 2024, 13:45Politika TEMA
“Akuzat e Bardhit, shpifje të rënda”, avokati:

Avokati Idajet Beqiri tha se akuzat e demokratit Gazment Bardhi ndaj Olsi Ramës, vëllait të kreut të qeverisë Edi Rama, janë shpifje të rënda.

Në një intervistë për “Tirana Live” në ABC News, ai tha se Bardhi po tregohet qesharak dhe se akuzat për shpifje do i kthehen kundër.

“Është shpifje e rëndë që bëhet për shkak të detyrës. Edhe SPAK do e konsiderojë kallëzim të rremë. Bardhi bëhet qesharak dhe këta (opozita) tani kanë ngelur pa kokë, ose kokë është e krimbur aq rëndë sa nuk ka kush ti orientojë që të thotë ‘ e kemi bërë lesh e li PD’, e kemi ndarë në 50 pjesë.

Po bëhemi qesharakë’. Mirëpo atje nuk ka koka të ftohta që të dalë, nuk ka një senat që të thonë ‘qetësohuni se kemi shkruar në drejtim të paditur.

Do të konsiderohet një kallëzim penal inekzistent dhe kjo do të përdoret nga Olsi Rama në gjyqin që ka hapur nga Bardhit për shpifje dhe kallëzim i rremë. Kjo do i kthehet kundër Bardhit", tha ai.

Sipas tij, Bardhi kërkon që të bindë ish-kryeministrin Sali Berisha që t’i japë foltoren dhe të jetë i pari në listën e deputetëve që do të garojë në zgjedhjet e vitit 2025.

“Bardhi e bën këtë gjë për dy qëllime, do të bëhet i besueshëm te Berisha që meriton t’ia japë foltoren dhe të jetë i pari në listën e deputetëve që do të garojë për zgjedhjet 2025.

Kjo i dhemb më shumë Bardhit, pasi ai e ka pranuar edhe vetë që krijoi një organizatë terroriste siç ishte ajo e ruajtjes së votave, kur ndërkohë i ruan shteti. Me këtë organizatë terroriste ai edhe vrau. Kërkon një lloj alibie, mbrojtje, por e para është që kërkonte bëhet i besueshëm te Berisha.

Po i shërben Berishës, por çështja është sa i besueshëm bëhet për shqiptarët. Atë që kërdisi më shumë Berisha ishte Bardhi dhe ky i fundit ca nuk ka tha për doktorin. Tani pa pikë turpi shkon i lëpihet Berishës për një vend deputeti. Kemi të bëjmë me njerëz që nuk kanë asgjë të përbashkët me opozitën dhe moralin e shqiptarit”, tha avokati.

 

20 Komente

 1. T
  Tropo

  KY ftyr majmuni qe Sala as ne liste ska per ta fut majeni men sepse doktori Ka shum gjynofe por qe i urren pederast e ka tamom dhe kte Bardhen vetem po e shfrytezon per momentin gojet e liga thojn qe osht spiun i Rames dhe Sala duet ta dij kte besoj kshu qe bardha lodhet Kot besoj.

  1. M
   Mondi

   Me nder me thene doktorri yt eshte pederasti me I madh qe egziston sot per sot ne shqiperi.Kujt nuk ia ka fut sa krahu.Burrave,grave burra te PD, dhe atyre qe e kane votuar.Karmodhi madh kafsha speciale e viçidolit.Sidomodos kavajsit I ka shkerdhy sistematikisht.Prandaj mos ve bast kot.

  2. S
   Shkembi

   Kur drejtesia fle keto qelbesira felliq in gjithe dynjane.

   1. e
    emigranti

    ju lumte kur SPAK dhe gjykata nuk punojne flen

    1. s
     sopiqoti

     Koka ee BARDHT nuk vlen " asnje grosh " nga qe eshte mbushur deng me "mendime fluturake,qe nuk sjellin asnje vlere ne fushe politike,

     1. H
      Humoristi

      Avokat injorant edhe shpifes!Foltoren gjyshi ia dhuron vetem te bijes,se nuk ka respekt per pederastet!

      1. L
       Loni

       Nuk shpif Bardhi, o Idajet, Bardhi thjesht riciklon një shpifje të Berishës. Asgjë nuk e gjen Bardhin nga akuza e Olsi Ramës, ai po t'a thërrasin do thotë kam cituar vetëm Berishën. Dhe me kaq kjo mbyllet. Gjithçka që bënë Bardhi është tym për të fshehur lepurin. Gjeni ku fshihet lepuri dhe lërini akuzat për shpifje. Shpifja është normë e sjelljes së Berishës, larot e tij nuk bëjnë gjë tjetër vetëm e citojnë për interes.

       1. V
        Voni

        Avokati i djallit me sakte. E di i madh e i vogel cfare bejne ramat, mos u tallni me kete popull pasi e keni zhvatur deri ne qindarken e fundit. Rama bashke me te vellain pjese te grupeve kriminale do te japin llogari heret a vone

        1. M
         Mos harro ilirfloririt e Monikën e titin

         Voni ne e dimë se çbëjnë këta të ramës ashtu siç dimë çfarë keni bërë ju çeçenët e Saliut që nuk latë tokë pa pushtuar dhe i kthyet qytetet në hale,ashtu siç dimë që Genc Ruli është arkitekt i vjedhjes e korrupsionit,ashtu si Bode mamuthi vjedhjes e u gradua nga Rama,si Majlinda Bregu e lidhur me italianë mafioz e u gradua nga Rama apo si visha e co,e sa sa hajdutë të tjerë si Muli,Vokshi që na hiqen si të virgjër...

        2. D
         Denonciusi

         Kete karakter ka patur gjithmone flliqesira G. Bardhi ,person pa shtyll kurrizore ,ku gjene hale fut turinjet pa dhembe ... po a ka njeri me nje gram personalitet qe nuk e njeh ate palo burrec i shpifur ..

         1. L
          Liu

          Me i neveritshmi per keto pune eshte lali eri.

         2. D
          Daniel

          Shshshshshshshshshsh o ju komentusa Degjoni ket pallen e karit me emrin Voni se ky e paska zbulu tamom Yyyyyyy katunari voni shko futi nje Dore fasule se sje ti per ket pune te komentosh momqire

          1. 6
           60 vjec

           voni ,voni, voni, voni

          2. Y
           Y

           Gazi gay eshte histerik nga goja dhe nga bytha,futini nje hu ne bythe dhe nje mut ne goje ketij Qeni.

           1. k
            koli

            Avokat kontrabandisti.

            1. C
             Ceceni

             Po pse o koli,,,edhe ti me shpifje si baca yt,,,po' nga na doli kontrabandist avokati o loqe,,,yttt cecen se ndotet dynjone me shpifje,,,,

            2. O
             O

             Keta jan njeri me mut se tjetri,dhe ne krye kan kryemutin Sali qen Berisha.

             1. K
              Kavajoti

              Krtyekrimineli i kombit tonë, Sali Shpellar Berisha, për të shpëtuar diçka të mundshme nga rrënimi i vet dhe familjes së tij kriminale, po i ha të gjitha "qershitë e shurruara". Bardhi dhe Co janë fytyrat më të degjeneruar në politikën shqiptare dhe Europë dhe më të rrezikshmit për kombin tonë..

              1. p
               protestuesi

               Kur i thua tjetrit duke aluduar qe kq mbetur pa koke,duket cilesuar se per ke koke e ke fjalen?Bie fjala Bardhylka nuk ka koke por vrime,ndersa Sala ka koke por ka koke .ari!Ndaj o Avokat qe ke zene vendin e Tak Brahos dhe te konkuron vetem Spartak Ngjala,qe kq mbetur dritre me dritare kazani duke pretenduar se mos e blente mdokush ,ku me ne fund e bleu Luli Palla se ku i dihet c'fare ndodh me dosjet e 21 Janarit ku e gjithe ngjarrja kishte nje komamdant veprimesh dhe situatash. Pare do thote dikush,ka Luli sa te kerkoje cufo Taku.

               1. K
                Koli

                Eshte turp te merret nje sharlatan si Beqiri reference.

                Lini një Përgjigje