Te fundit

00:44

22:40

22:25

22:10

22:10

22:00

21:50

21:40

2023-06-08 11:59:00Politika TEMA

21 Komente

 1. s
  specialisti

  Ke te drejte. Kosova humb por dicka duhet te keni parasysh. Amerika e BE jane duke mbajtur anen e Serbise. Kosoven e kane. Duan qe Serbine ta shkepusin nga ndikimi rus. Loje e fuqive te medha. Si gjithnje e peson kombi shqiptar nga loja e tyre. Escobar e Lajcak jane te perkohshem , emisare, kombi yne humbet si gjithnje.

  1. T
   Tir Vasili

   Po more bire , por kosova humb gjithecka , behet edhe me keq puna , kur nuk ke bythe duhet te leshosh pak se nuk ke asnje rruge tjeter , Salehu ketet moment po pret

  2. V
   Visi

   Foli përsëri avokati i Serbisë

   1. D
    Dardan

    Pavaresisht nga kundershtimi i hapur i gazetarit Mero Baze ndaj drejtimit te gabuar te Albin Kurtit te diplomacise se shtetit problematik te Kosoves, une nuk pashe ndonje gjykim "antikombetar" te tij. Autorit te ketij shkrimi, Bardhyl Reso, do t'i kujtoj se kur Ballkani ishte nen sundimin e Perandorise Osmane pa kufij, shqiptaret ishin kaloresit fisnike te gadishullit. Kur shtetet nacionaliste te shtypura sllave e greke u mobilizuan, luftuan dhe krijuan shtetet e tyre te fuqishem, i ndane shqiptaret me forcen e armeve ne pese shtete. Prandaj, e vetmja rruge qe shqiptaret te behen perseri fisniket e Ballkanit eshte diplomacia e heqjes se kufijve ekzistues. Kete aksion historik te shqiptareve te favorizuar nga globalizimi i ekonomise boterore nuk e kupton provinciali kokeforte Albin Kurti.

    1. K
     Kastriot Mule

     Kufite toksor te Republikes se Kosòves jane vendosur qe ne 1974 shqiptaret e serbet kane jetuar bashk ndoshta me pak probleme por gjithsesi ishin dhe mbeten fqinje nuk eshte faj i shqipetareve qe lavdija e kombit serb ortodoks theu qafen qe 1999 pas bombardimeve te NATO e cila i dha funde jugosllavise .

    2. y
     ymeri

     kosova do ja dali se ka mbeshtejen e gjithe shqiptarise

     1. A
      Ani

      Kosova duhet te fillojnforcimin e saj me aleatet dhe partneret per ta kaluar kete situat sa me leht

      1. E
       Eno

       Si gjithmone ne mbeshtetje te vellezerve tane

       1. T
        Teo

        Kosova eshte ne humbje prandaj edhe rama del e flet per te mbrojtur te drejtat e saj

        1. E
         Era

         Te zgjidhet njeher ceshtja pastaj te diskutohet per nongrada

         1. E
          Ema

          E gjithe kosova eshte prekur nga kjo situate jo vetem albin kurti

          1. L
           Lola

           Kjo ceshtje mund te zgjidhet vetem me bashkebisedim.Jemi prane kosoves ne keto dite te veshtira qe ajo eshte

           1. R
            Renis

            Kosova duhet te gjeje nje zgjidhje te situates aktuale

            1. A
             Arsi

             Jemi te gjithe prane Kosoves

             1. A
              Altim

              Bashkebisedimi midis shteteve eshte ai qe do japi nje zgjidhje te kesaj situate

              1. d
               doni

               Shume mire e ka thene Rama qe nuk eshte fati i Kurtit ne loje por eshte fati i gjithe Kosoves

               1. l
                leonard

                Shpresoj shume qe te zgjidhen sa me shpejte keto mosmarrveshje dhe Mirenjohje per Kryeministrin e Shqipnise qe po e mbeshtet kosoven

                1. m
                 moza

                 Kosove-SHqiperi jemi nje ekshtu qe duhet te mbaroj ai konflikt pasi na perfshin edhe neve

                 1. J
                  Joel

                  Shume e drejte kjo qe keni thene sepse duhet mare parasysh qe te zgjidhet kjo situate per te miren e Kosoves

                  1. L
                   Ledio

                   Kosova duhet te mos kete me kercenime te tilla nga Serbia sepse eshte e padrejte

                   1. E
                    Eni

                    Nje gje eshte e sigurt ..kur te mos jene kryeministra si ti si Kurti do jeni non grata.

                    Lini një Përgjigje

                    11:52 Politika 46 komente

                    11:51 Politika 18 komente

                    11:44 Politika 5 komente

                    11:35 Politika 3 komente

                    11:26 Politika 2 komente

                    11:15 Politika

                    11:06 Politika 1 koment

                    10:57 Politika

                    10:48 Politika

                    10:20 Politika

                    Më të lexuarat

                    13:30 Kronika 52 komente

                    09:51 Kronika 14 komente

                    16:35 Ekonomia 23 komente

                    11:13 Kronika 24 komente

                    09:08 Kronika 36 komente

                    10:25 Kronika 25 komente

                    Blog Tema

                    17:12 Blog 38 komente

                    16:20 Blog 4 komente

                    14:03 Blog 8 komente