Andi Bushati: Vuçiç po tenton të na ndajë nga BE, Shqipëria ombrellë për Serbinë

21 Qershor 2022, 21:00Politika TEMA

Andi Bushati: Vuçiç po tenton të na ndajë nga BE,

Analisti Andi Bushati tha në emisionin ‘Shock’ se diskutimi i kryeministrit Edi Rama për mundësinë e bojkotit nga Shqipëria të samitit të BE me Ballkanin Perëndimor është akt i paprecedentë.

Sipas Bushatit, duke u rreshtuar përkrah Vuçiçit, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut po i bëhen ombrellë Serbisë për ta mbrojtur nga diskreditimi që do t’i bëhej për qëndrimin ndaj Rusisë.

“S’ka ndodhur kurrë që Shqipëria të bojkotojë një samit të BE. Pse duhet të koordinohemi me Serbinë për një gjë për të cilën kjo e fundit s’ka asnjë lidhje. Pse nuk do Vuçiç të jetë në Samitin e BE? 

Pasi atje do t’i kërkohet pse nuk i ka vënë sanksione Rusisë. Shkupi dhe Tirana bëhen ombrellë për ta ruajtur Vuçiç nga diskreditimi. Kemi një dalje nga aksi; të arrijë Vuçiçi të ndajë Shqipërinë nga BE është një akt shumë i rëndë”, tha Bushati.

7 Komente

 1. R
  Roberto

  Andi Bushati,kerkon te na mbroje por o Bushat suma e di si po me dukesh??? Njesoj si tek filmi "I teti ne bronx" hahhhhh ne rolin e Sali Protopapes ku i madhi Kadri Roshi "i luteshe" gjermanit per mos i pushkatuar. Hahahah --Na mbro nga gjermani o Sali Protopapa dhe te njejten gje po ben edhe ti o plehu i Berishes. Deri dje ishit kundra Shqiperise per ne BE ndersa tani jeni ngritur dhe thoni a do shkoje apo jo Rama atje??? Une nuk kam asnje informacion por jam ne gjendje qe te kuptoj se c'do vendim qe Rama merr e ka menduar dhe studiuar me qindra here dhe kjo sipas meje eshte llogjike pasi Evopa ka kaq vite qe tall bythen me ne dhe kur ne "rropateshim" neper dyert e Evropes ju o zagare te ndyre ferkonit duart pse ata nuk na pranonin ndersa tani ja jepni mend.

  1. G
   Gago

   Pse ore ju shqiptaret e Shqiperise nuk po u mbusheni mend. Nuk i kuptoni dinakerite serbe kurrja e kurres.

  2. V
   Vili

   Mos se na dhjeve. Qenke shqetesuar o jar gazetar!

   1. R
    Raimond vlonjati

    Po ca ti besh , e ka vella Vucicin Rama . Ramen rrogen e merr nga Shqiptaret dhe punen e ben per Serbet

    1. k
     kujtimi

     Aman more, mjaft me me kete pleh, ku vetem mut nxjerr nga goja dhe pena e tij.

     1. D
      Deni

      Andi bushati eshte nje idiot Dhe ne shkolle eshte dalluar si i tille E coi babai ne Shkoder ti nxirrte mesataren e mire ne shkollen e mesme dhe ky doli prape rryp.....megjithese qe nipi i Hysni Kapos dhe dihet qe femijet dhe nipat e mbesat e ketyre mbaheshin me hater ne shkolle

      1. D
       Deni

       Andi bushati eshte nje idiot Dhe ne shkolle eshte dalluar si i tille E coi babai ne Shkoder ti nxirrte mesataren e mire ne shkollen e mesme dhe ky doli prape rryp.....megjithese qe nipi i Hysni Kapos dhe dihet qe femijet dhe nipat e mbesat e ketyre mbaheshin me hater ne shkolle

       Lini një Përgjigje