Berisha jashtë zgjedhjeve, nuk regjistrohet në koalicionin me Metën

18 Mars 2023, 11:58Politika TEMA

Berisha jashtë zgjedhjeve, nuk regjistrohet në koalicionin me

Sali Berisha mbetet jashtë zgjedhjeve lokale të 14 majit. Komisioneri Shtetëror për Zgjedhjet, Ilirjan Celibashi nuk e regjistroi Berishën në koalicionin “Bashkë Fitojmë”.

Ky koalicion do të përbëhet nga tre partitë politike; Partia e Lirisë (PL), Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut (PBDNJ) dhe Partia Demokristiane (PDK).

“Jemi perballë të njëjtës situatë si përpara zgjedhjeve të pjesshme të 6 marsit 2022. Regjistrojme koalicionin “Bashke Fitojmë”, por vetëm me pjesëmarrëse PL, PBDNJ dhe PDK”, theksoi Celibashi gjatë fjalës së tij.

12 Komente

 1. D
  Dardani i Ri

  Më në fund duket se Celibashit i doli gjumi nga "anestezia" Berisha. Kryekrimineli i kombit tonë, Sali Shpellar Berisha, e ka vendin në koshin e plehrave.

  1. A
   Askush

   Nuk besoj se e ka marre vete, ai, kete vendim. Pas tij qendron aleati yne Madh, Shba.

  2. E
   Eranda

   Akoma me kete kerme merreni?!

   1. N
    Ne Burg Kryputana e Kombit !

    boll mer plehra kazani na qitni kte Kerme Antishqiptare ala medieve .S'i ha kari asnji shqiptari se cfar derdellit ky pusht qe Drejtesia e le ala te lire te ndyj Shqiperine

    1. r
     robi

     Shume shpejt do dale Floriana garo ne ekeanin e Cim pordha qenefi tv per te sqaruar situaten e rende ku ndodhet perbindeshi i vucidolit .

     1. S
      Shqiptari

      Turp te kete Qelibash dollibashi qe la jashte zgjedhjeve Liderin Histotriko-folklorik,komunisttropojan,sherlatan.Kjo eshte nje tjeter poshtersi e Ramsit,Sorosit,Mcgonigal dhe Alibash Lul Braves.Po ne nuk na ndal asnje i korruptur,i drogur dhe i poshtrur.Ne kemi aleatin tone,Ilir Metajn qe eshte djale flori,keni Qirje Dulen dhe te madhin Leonardo Ndoken! Ne kemi super kandidatet e Primareve,kemi Lefterin,Fredi Bejlerin dhe Pilo Peristerin qe mik Dash Danoçin,dhe yllin e komunisteve Luçiano Pavaroti Boçin.Revolucioni vazhdon dhe fiton.

      1. D
       Demokrati me mend ne koke

       Mero denonco Ora news ..news 24...panorama tv e nja 2 te tjera qe po mashtrojne akoma duke thene Berisha kryetari i PD dhe me PD i referofen Berishes. Mashtrim i turpshem ne kufijte e skandalit per shpelarje truri te militanteve injorante .

       1. B
        Baromi

        Lajm I mire per popullin! Te Fala Syrit dhe 25 News!

        1. V
         Vëzhguesi

         Çelibashi u detyrua të bëjë detyrën ! Po këto ekranet televizive kur do ta bëjnë detyrën ? A ka ndonjë organ këmpetent që ti bëjë të zbatojnë rregullat e lojës ? Qëllimisht e theksojnë si kryetar të PD -së pa qenë i tillë dhe i pa çertifikuar nga asnjë organ zyrtar i ndonjë partie politike .

         1. B
          Bureto

          Ç'punë ka Mero mo @demokrat me mend në kokë, me këtë (?!). Denoncimin do duhet ta bëjë zyrtarisht, me anë të një deklarate për shtyp, Partia Demokratike e regjistruar në Gjykatë dhe në KQZ. Ata bilë mund edhe t'i padisin të gjithë ata që mashtrojnë opinionin publik dhe përpiqen të përvetësojnë emrin dhe siglat e një partie të ligjshme. Bile do duhet të fillojnë edhe nga procedurat për t'u liruar zyrat e uzurpuara nga falangat saliste të 8 janarit 2022, si një akt i turpshëm e i zi në historinë e asaj partie. Është koha për një pastrim radikal nga çdo mbeturinë berishiste dhe të fillojë urgjent, siç janë deklaruar pas zgjedhjeve, një punë serioze, për ringrithen e saj, që kështu të përgatitet për një konkurim dinjitoz në zgjedhjet parlamentare në pranverë të vitit 2025. Deri atëhere, ka goxha kohë, për ta bërë këtë. Ka precedentë në Europë, kur edhe parti të reja, në pak kohë kanë arritur të konkurojnë e të fitojnë, jo më një parti e madhe, e shtrirë në gjithë vendin, por që sigurisht, siç thashë, më parë me dorë të hekurt, duhet të pastrohet nga berishistët në rradhët e lidershipit, sidomos në qendër, por aty ku ka drunj të shtrembër edhe në bazë. Populli, sidomos ai i zhgënjyeri prej saj, pret një parti me të vërtetë demokratike, sepse nga ajo e deri tanishmha është i neveritur. Shpresa vdes e fundit.

          1. x
           xhemal

           Saliu eshte tigri i TV ,gazetave,portaleve..eshte prodhim i salinjve te vegjel..eshte nje mbeturine e lig qe duhet zhvishet lakuriq tere ligesia e tij e tere kushtet qe e cuan ne majen e pushtetit te cilin e perdori ne menyren me te keqe te mundeshme...po' keshtu si saliu eshte edhe iliri nje idiot politik nje zhvates ordiner te vere ne krye te shtetit..kush mbeshtet keta per mua eshte ne turmen budallaqe,.njerez qe me veprimet e mosveprimet e tyre Kane shkaketuar tragjedi kombetare per te cilat do duhen dekada qe te sherohen plaget,dhimbjet,humbjet ekonomike,trauma psikollogjike kolektive,,,mos arcin kurre 1996,1997,1998,2008,2011...per keto duhet folur cdo dite per ta mbajtur kujtesen e fresket qe gjerat te mos perseriten ..uroj qe shqipetaret nga pesimet te kene mesuar,sidomos ruajtjen e paqes e te unitetit

           1. G
            Genti

            Nuk mund të dalësh kundër SHBA-ve dhe të fitosh. Është jashtë ç'do llogjike. Do ndodhte në ndonjë situatë apo nën ndonjë rregjim tjetër por jo tani kur Shqipëria është aleat i SHBA-së. Berisha është figurë e vdekur dhe Komisioneri Shtetëror i hodhi dorën e fundit të dheut. Basha do rikthehet në krye të PD-së dhe demokratët nuk kanë alternativë tjetër.

            Lini një Përgjigje