Partia e Berishës, deklaratë për urdhërin e arrestimit të Putin: Vladimir, drejtësia vonon, por nuk harron

18 Mars 2023, 10:50Politika TEMA

Partia e Berishës, deklaratë për urdhërin e arrestimit

Besojeni ose jo, por Sali Berisha është i parti politikan në botë, që ka reaguar pas urdhërit për arrestimin e Vladimir Putin.

Partia e tij ka lëshuar një deklaratë për këtë.

“Partia Demokratike përshëndet vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare për arrestimin e Vladimir Putinit.

Vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare për arrestimin dhe ndjekjen penale të Vladimir Putinit, për barbaritë e kryera nga trupat pushtuese ruse ndaj kombit të lirë dhe të pavarur ukrainas është vendim historik për tu përshëndetur.

Pavarësisht nga reagimet e papërgjegjshme të autoriteteve ruse ndaj këtij vendimi të drejtë, Putin duhet ta dijë se drejtësia vonon, por nuk harron”, thuhet në deklaratën e Berishës

I kompleksuar nga fakti që është shpallur non grata nga SHBA, Sali Berisha është gjithmonë i pari që reagon kundër Moskës, me shpresë se Ushingtoni do ta falë, meqë ky është një pro-perëndimor i tërbuar.

38 Komente

 1. P
  Prostituta e Shpelles zgjat gjuhen ke Bolet Us-it

  Prostituta e Shpelles qit gjuhen plot jarg , drejt Boleve te US-t me ja leoi e mor ne Gojen e tije prej qelbesire .Ky Karakter Shejtani eshte Rropsia me e Ndyre qe mundet te ket par Bota ne politike . Eshte aq i peshtire e shejtan budalla ,saqe e rren mendja se _meqe ky po bo deklarata te tilla ,US-i do ja rrasi ne goje Shpellarit ! Kjo deklarate ,e karakter Prostitute e Shpellarit tregon edhe njiher qarte ,se Ky Shkedhaste primitive mbart gjithe Te Kqiat e Njeriut Negative dhe nji qenie e tille duhet degur e gjalle ,sepse perben Seriozishte nji Rrezik per Njerzimin ,madje si fis duhet zhdukur .

  1. L
   Lirie Bërisha hajdute e çertifikuar nongrata

   Nuk ta pjerdh njeri o kalbesire, ngordhja jote nuk ta heq turpin e poshterimin qe tu be ne pleqeri. Ke vrare , djegur e zhgaterruar , ke lene shume jetime e mizerabilitet ne Shqiperine e bekuar prej Zotit. Ty dhe Spiunit IM Muulike do ju fusim hurin ne bythe e do ju veme ne gardhin e turpit e tradhetise kombetare , perball njeri tjetrit ta shihni me syte e tua si do ju hedhin GËLBAZEN njerezia. Qofshi për jete mallkuar familjet tuaja e zjarri ju zhurit’te.

   1. k
    k

    Po për Gërdecin do harrojë drejtësia,z.malok ?

   2. S
    SrboRusi Fazlliq i shkerdhente Familjen shpellarit

    mbylle halen prostitute shpelle se s'te qi me njeri ty se je i gjithe nji Infeksion SIDE

    1. T
     Tata luigji

     Kure e thot nje nin grata dhe armiku i demokracis nuk vlen, arsyeja se eshte i pari njeri ne bote qe amerika e ka shpallur te rrezikshen, ndaj po punohet qe pikerish kjo gjykat ta arrestoj per krime kundera njerezimit ne shqiperi

     1. t
      tetovari2

      Mos mer hov shumë,së shpejti presim urdhërarresti edhe për Non Grata-n Sali Berisha!

      1. K
       Kështu o posi!

       Hahahahah Hahahahah! Vetëm kokë boshët dhe miltantët mund të gënjesh o Berish non grata!

       1. R
        Roberto

        Berisha i ngordhur se i ngordhur eshte.Hedh nje fjale per te treguar se eshte me katolik se Papa qe as vete nuk e beson por nje nuhatje e ka. Vertet qe Putini mund te arrestohet,vritet apo zhduket por pasardhesit e tij do jene akoma ne pushtet keshtu qe Berisha nuk i humbet lidhjet. Kjo eshte arsyja pse Berisha "sulmon" Putinin per te mbuluar mutin me shurre.

       2. L
        Lenci

        Maloku kujton se me keto karlliqe do ti hiqet Non Grata hahahaha

        1. L
         Landi

         QE KY PLAKU KEIMINEL KA PJERDHUR NGA MENDJA E DIN GJITH SHQIPOT POR KA PJERDH DHE FOLTORJA. O FAMILJAR MIDHENI PLAKUN E SHTEPISE SE PO LEN NAM. O BO MA KEQ SE VER LLAPA ME SHOK

         1. s
          shijak

          kurva nuk le rast e vend qe te deklarohet e virgjer

          1. K
           Kadriu

           I birir i Vuk Karaxhich, maloku i Vicidolit, kryetar i agjentures serbo-ruse ne Shqiperi mund te shprehet i lirshem kunder Putinit dhe Vucicit, pasi ata e njohin mire besnikerine e tij ndaj tyre.

           1. K
            Ky Kriminel akoma Jeton..

            Ky mbeturine qe Ciceron kaqe vite edhe pse e dogji Shqiperine ,edhe pse vodhi ne cdo cepe pasurite tokesore dhe nentokesore te te gjithe Shqiptareve ,edhe pse jua zbrasi xhepat te gjithe Shqiptareve me Firmat piramidale,, edhe pse edhe sote e kesaj dite Njerezit vriten me Armet e ketij Krimineli Spiun...Nje Zote e din se si ka mundesi qe ky Jeton akoma. !

            1. K
             Ky Kriminel akoma Jeton..

             Ky mbeturine qe Ciceron kaqe vite edhe pse e dogji Shqiperine ,edhe pse vodhi ne cdo cepe pasurite tokesore dhe nentokesore te te gjithe Shqiptareve ,edhe pse jua zbrasi xhepat te gjithe Shqiptareve me Firmat piramidale,, edhe pse edhe sote e kesaj dite Njerezit vriten me Armet e ketij Krimineli Spiun...Nje Zote e din se si ka mundesi qe ky Jeton akoma. !

             1. O
              Opionist Blend bythcari

              O Sal Kari te kam thene mos ha mut kot,mos i fol eprorit me kete gjihe se ta iq nenen e baben pastaj

              1. R
               Referendum per arrestimin e koleres sali

               vetem per kete kriminel drejtesia ka harruar dhe pret fakte nga usa

               1. P
                Phoenix

                Komunisti i PD-se kunder Putin ose Raspustin? Pirdhni, pirdhni se liroheni baxhella te kuqe te ngjyrosura blu. Merrni dhe Ramen, Bidonin ne USA te Amerikes, djalin e Fidel Kastros Trudeau ne Kanada dhe Makron Bankierin dibici i te yshtur nga kulti ne France, qe te kompletoni teatrin Global te boleve te kuqe. Merrni gjithe by....qirat Masone globale e beni teater ne ato orgjite tuaja, plehra!.

                1. S
                 Shqiptari

                 Ky esht qesharak ose tall trapin me shqiptaret , po te kish drejtesi ky vet do ish denuar me shum se tre her me burgim te perjeçem ose me vdekje me çi ka ber popullit vet dhe shqiperis , çfar putini i ka ber ukrainasve ky ja ka ber popullit vet dha urdher dhe ti bombardonin me avjon ne vlor beri 97 ten , beri fajdet i mori dhe pulen ne kotec shqiptarve , beri gerdecin shkaterroj 300 shtepi vrau 35 dhe plagosi 250 njerez , shkaterroj uzina fabrika kombinate shkolla , vrau dhe 4 njerez ne bulevard dhe akoma si pusht antishqiptar del e pellet ngado , sot ben santa marin ky zorzopi tropojes sali qen berisha , qe i ka ber deme shqiperis dhe popullit vet me shum se pushtimi osman dhe Italian se bashku , ata ndertuan diçka ky vetem dogji e shkaterroj dhe ben te ndershmin o zorzop e bir zorzopi.

                 1. G
                  Gjergji

                  Legen plak!

                  1. G
                   Grand

                   Ato qe ka thene per Zonjen US Ambasadore, duke trajtuar si personale, duke hedhur dyshime per jeten e saj intime, etj. edhe sikur te jene te verteta, nuk jane nxjerrin inatin Shtetit Prim te Globit as per tre breza te familjes veti 4 nongrata Berisha. Plake dhe politikan pa mend! Dhe budalla! Sikur Bashen te kishte degjuar ne fillim dhe te kishte heshtur, sot situata e tij do ishe me se pozitive. E genjen mendja dhe fantazia e semure. Nominimi Amerikan vazhdon te thellohet! E ka pasuar Anglia! Dhe Europa... ne menyre latente! Wanted te dal para drejtesise. Edhe per gjoja solidarizimin me arrestimin Putin e ka te qellimshem. Ca dokumenta te Monikes nga Bankat ruse kane evidentuar edhe mundesine e ca dokumentave nga bankat apo oligarket rus per Berishn apo his family. Dmth nese keto dokumenta dalin ky zotnia do thote qe jane fallsifikime sepse une mbeshteta arrestimin e Vladimirit Puqin.

                   1. T
                    Toni

                    Edhe per ty vonon,por nuk harron

                    1. V
                     Vito

                     Te lumte goja Sali Berisha edhe ne koken tende ishalla.

                     1. E
                      Erdogan

                      Saleh Berisha ka gjynahet e veta te dhuruara nga Rami Aliu (Ramiz Alia). Por edhe Perendimi ka shume gjynahe. Nje nga ato eshte pranimi ne Nato nje vend pushtues te tokave te Ilyrise,Epirit,Maqedhonise,Ionise ku eshte vete Turqine. Ka lejuar te ktheje simbole historike si Agia Sofia e ndertuar nga Perandori Ilyre Greke Iustinianos ne 532A.D te kthyer ne Xhami. Perendimi d.m.th Anglosaksonet hajdute te Parthenonit dhe mijera Vepra te popullit Greke nuk kane me Vlera por interesa dhe Degradim. Politika e tyre eshte vetem Israeli kur Genocidi me i Madh te pakten ne Evrope eshte Ai i Kombit Greko-Ilyre. Arnautet e vetequajture Skiptare do duhej te ishin Njerez dhe te Nderonin historine dhe te Paret e tyre dhe jo ta kthejne nje vend ku ka lindur Politizmoi (Cultura “shqip”) si Epiri,Ilyria dhe Maqedhonia nje zone me fytyre Arabe! Perendimi ka nevoje per Servile,Spiune,Tradhetare (Servis,Spy,Traitor) si Salehu. Eshte krim (crime angl) i Madh te poshterohet dhe ofendohet (offend angl) my popull tashme. I Nenshtruar plotesisht.

                      1. D
                       Dardani i Ri

                       Kryekrimineli i kombit tonë, Sali Shpellar Berisha, me ca shpellarë të tjerë tropojanë dhe veriorë, akoma e mendon veten dikush. Ti je kufomë e pavarrosur o zhele e Mesjetës.

                       1. T
                        TOTO

                        Hahahaaaaa....ky është palaço kalibri...Gjithsesi ka të drejtë, se e ka nga eksperienca e vetë: Drejtësia ka vonuar, por duket se nuk e ka harruar, për krimet makabre që i ka bërë këtij vëndi, laku i litarit, prangat i janë shfaqur në horizont dhe në gjumë, dhe sa vjen e po i afrohen...Bastardit që mbuloi me aromë kërmash atdheun e shqipëtarëve, duket se i është afruar ora të dhjesi në kotruve....hahahaaaa....

                        1. P
                         POPULLI

                         Komunisti i penduar nuk mbulohen krimet qe ke bere ti me deklerata fallco ne burg do te vdesesh ti dhe METAJ.....

                         1. V
                          Vleshte ka thone e Nderuara.

                          Oh Brish! Interesou per vehte! Se mund te jeshe edhe tek Lista e Ladit! Sepse mire ke thone: Drejtsia nuk harron!

                          1. T
                           Thomson

                           Tipike malok lepires. Nuk lahet muti me shurre, o shpellar.

                           1. S
                            Shqupisti

                            Ti or Non Grata mos e felliq me emrin e PD ,ti vrases je kryetar i shoqates se Nevojtores .

                            1. L
                             Luizi Mbreti i Zhulsave

                             E ka thon per vete Sala

                             1. T
                              T

                              Ne darke shkon te vendi dhe falet do i thot me falni po isha i detyruar ta beja .

                              1. D
                               Dajti

                               Deklaratat e Saliut eshte e barazvlefshme me deklaraten qe po bej une tani:Mbasi u lirova nga dhjerja deklaroi"miratoj vendimin e gjykates per arrestimin e Putinit"

                               1. K
                                Koli

                                O Tema, dhe hajvanet komentues... vertet mendoni se Mona leviz buthen ne tre shtete per 5000 mijr dollare divident?! Genjeni aresyeshem jo keshtu.

                                1. A
                                 Aron

                                 hahahahaha shiko si ben Saliu, sikur eshte kunder Putinit, kur eshte paguar nga ai. Do ta marr me sy te mire Amerika. Plaku i rrjedhur mendon se Amerika jane idiota si ata qe vazhdojne ti shkojne mbas.

                                 1. L
                                  Lam Zagradi

                                  PLAK BYTHQIR!

                                  1. A
                                   Ani

                                   Kjo eshte loja! Na shaj diten se ti japim rublat naten!

                                   1. G
                                    Gimi

                                    Kurva Sali?kur do jete rradha jote?

                                    1. a
                                     alphade

                                     O po ky eshte bere gazi botes ! Tash ky me ngjane mua qe nuk ma var askush, po te pakten ne jeten time s’kam bere krime, po ky qe sot ka per mbiemer disa: kriminel, hajn,kryemafioz i tere rajonit, shpifes, intri- gant deri ne gen, bajraktar i pandreqshem, hakmarres deri te i paimagjinurshme, katil, rezil i felliqur ……Ky njeri perfshine gjithe pisllekun e fjalorit shqiptar ! Thjeshte nje MONSTER ……..

                                     Lini një Përgjigje