Humbi portofolin në protestë, aleati i Berishës zhgënjehet nga Saliu: Fundërrina, llum, të degjeneruar, nuk na duan ne

17 Mars 2023, 19:37Politika TEMA

Humbi portofolin në protestë, aleati i Berishës zhgënjehet

Kreshnik Osmani, aleat i Sali Berishës deri pak ditë më parë, është zhgënjyer me këtë të fundit, pasi nuk e ka përfshirë në koalicion lëvizjen e drejtuar nga ai.

Ai ka lëshuar disa deklarata plot akuza.

Deklarata

Thirrje popullit shqiptar opozitar. Thirrje vëllezërve dhe motrave tona anetare te Partise Demokratike te Xhibutit me të cilët kemi vite që jemi bashkë në kauza e protesta!

Ndërprerja e marrëdhënieve tona me Partinë Demokratike të Xhibutit, ku ju bëni pjesë, nuk d.m.th që ne do të bëhemi pengesë që ju të kapni ndonjë mandat këshilli bashkiak apo ndonjë punë bashkie sipas marrëveshjes së Partisë Demokratike të Xhibutit me Sektin e Orgjive McGonigal. Ne nuk do të bëhemi pengesë që ju të kapni ndonjë lek dhe t’ua coni kalamajve në shtëpi sic cojnë edhe anëtarët e sektit Lejla.

Ne kemi një funksion që ju duhet ta kuptoni mirë dhe të mos e keqkuptoni. Lëvizja Shqiptare “Atdheu” dhe Kreshniku kemi një rol shumë të rëndësishëm për të luajtur dhe ai rol është: nëpërmjet vetshkatërrimit tonë, nëpërmjet vetëdjegies tonë, ne u tregojmë pjesës së pastër të mbetur të Shqiptarëve, fëlliqësinë e klasës politike 30 vjecare bashkë me fëlliqësinë e llumit që i përkrah. Jemi bashkë në të njejtin rrugëtim dhe në të njejtën korsi dhe në të njejtën betejë.

Vetëm mos harroni kur të ushqeni fëmijët tuaj kujtohuni që fëmijët tanë janë duke parë fëmijët tuaj si hanë. Dhe në qoftë se mendoni se ne do të biem dakord që fëmijët tuaj të hanë haram dhe fëmijët tanë të shohin fëmijët tuaj kur hanë, mendoni gabim. Ju kërkojmë ndjesë që ne nuk e ndaluam dot Partinë Dmokratike të Xhibutit t’ia falë zgjedhjet Edi Ramës në Tavolinë!

Me respekt dhe konsiderata!

***

Argumenti më i madh që Partia Demokratike e Xhibutit dhe Edi Rama janë bashkë, dhe i kane ndare zgjedhjet ne tavoline, qëndron në faktin se largimi ynë nga Partia Demokratike e Xhibutit, nuk përbën lajm për mediat e Edi Ramës dhe te Endri Fuges, por as për Syri Pikë Veliaj. Sekti i Orgjive McGonigal minimalisht do ta përdorte skandalin dhe ndarjen e Lëvizjes Shqiptare “Atdheu” për të sulmuar Partinë Demokratike të Xhibutit.

Por jo. Ata janë bashkë dhe janë dakordësuar që të na zhdukin ne. Ne jemi fara që nuk zhdukemi. Ata do të zhduken dhe ne do të mbijmë. Sepse historia ka treguar historikisht se ajo ose e sjell te verteten, ose i shfarros nga faqja e dheut popujt zullumqare!

I kam falur te gjitha ata qe me peshtyne dhe me thane u shite tek Saliu.

I kerkoj falje te gjithe opozitareeve qe ne nuk e ndalaum dot varrosjen e PD.

"Fusnote: Partia Demokratike e Xhibutit eshte ajo qe drejtohet nga Sali Berisha"

***

Një populli të degjeneruar, kurrë nuk ia bën Zoti kismet që të kenë prijës të ndershëm, kurrë. Ndersa të ndershmit e popullit që heshtin kur shohin llumin meritojnë të shuhen bashkë me fundërrinat. Ky është ligj Universi që nuk ka fuqi në Planet ta thyejë!

Shyqyr qe ka Zot!

27 Komente

 1. t
  tata luigji

  Po kjo partia e xhimutit nga e paska prejardhjen???

  1. N
   Nje qytetar

   Hajde rrote kari hajde....! Eh ç'po na shohin syte e degjojne veshet . Ky zulu qe din shqip pretendon te kete rol ne politike , bile te jetë prijësin . U pu pu çfarë tribali....

   1. E
    Eni

    Ky eshte Islamik

    1. D
     Dropulli

     Po dhe Sala islamin eshte...kurse vangjel dule eshte heladha kryqtario

     1. U
      USA ????????

      Islamik i sat'am . MotherFuck

     2. g
      genti

      po ky kari?

      1. M
       Mark

       Kush te jep te drejte o plehre te quash popullin te degjeneruar? Prisje te haje nga canaku i qoftelargut Sali, ashtu si Kreshniku yt, qe i lepinte potkojt e beri lemsh drejtesine. Te kujtoj qe ky popull e di tashme se kush jeni dhe eshte i terhequr nga kjo klase politike sepse ka halle te pafund qe nuk ju zgjidhen kurre, dhe u poshterua pafundesisht. Te degjeneruar jeni ju qe su ka thene njeri puna e mbare.

       1. p
        poli

        Ceshte ky burre sharlatan?Ku e keni gjet?!

        1. E
         Elisa Tirone

         E pse qoka sharlatan o trim ? E njef gjo? Jepi mundrsin vetes ta njofesh e e ta shofesh se do ndrosh menim .....

        2. f
         ferizi

         U bashkove se mos kapesh ndonje kocke,Kocken nuk ta dhane dhe tani hidhesh perplete duke share ate qe i lepinje bythen dje.

         1. M
          Ms

          Allah, Allah....!

          1. G
           Goliku

           Ky duket qartë se është një i çmendur por, akoma më i çmendur është Mero Baze që ta tregon injorantë të tillë.

           1. C
            Canon

            Si shume mllef paska. Ndonje pazar i shkuar keq(?).

            1. R
             Rregullo zanin se e ke si spango...

             Si boshnjak qe je shko ne Bosnje behu politikan. Ngele duke share shqiptaret more Krsnic Osmaniç Boshnjakoviç. Sa i urren Shqiptaret o edepesez.Nuk u lodhe duke urryer vendasit o kollovari vehabi?

             1. S
              Skenderbeu

              Ky nuk ehste boshnjak, eshte shqiptar. Me origjine nga baba eshte boshnjak, ndersa nga nena eshte durrsak dhe nga stergjysherit e nenes shkodran. Ky eshte shqiptar 24 karatesh qe ka mbrojtur Skenderbeun dhe shqiperine me shume se ty o pellazg gruashkerdhyer qe ke cuar motren tek semaforet e Italise dhe te Evrope. Ky ehste 2 metra me sy bojqielli dhe ne qofte nga origjina e larget e gjyerve boshnja, boshnjaket jane Ilire sipas te gjitha deshmive. Ndersa ti dhe klani vlleho rumun i Rilindjes jeni motershkerdhyer 1meter e 50 nga toka, me koken me shtate cepa, me lekure zvarranikesh qe jeni perzier me lloj lloj mbeturine bangalo aziatike. Kreshnik Osmanin ke qejf ta shohesh more pellazeg motershkerdhyer arrixhi. Shihe eshte 2 metra, bjond me sy bojqielli qe te ka zbukuruar racen tende pidhrobshme te maskuar me shqiptari dhe qe punon per klanin vlleh dhe ate grek. Shko merre motren nga semaforet. Me respekt motres dhe fisit tend. Skenderbeu!

              1. A
               Arbërori

               Skenderbeu Bie në kundërshtim me ato që thua. I thua atij tjetrit më lart "pellazg jevg". Nëse është pellazg atëherë nuk mund të jetë jevg dhe anasjelltas. Paske mungesa të theksuara në histori, hap ndonjë libër..

              2. E
               Elisa lisa

               Kreshnik je njish...na ke me vete se tnjofim kush je ..sa per kte tipin qe ka bo ktë komentin e njof shum mir kush osht ...agjenti i asfalis greke ..nje plak matuf qe do vec vere dhe goca te njoma ...plak matuf qe i ka shku menja per mish tnjom .....nji legen komplet qe shef posht e perpjet per nonji kockë pushteti per vete ...berthamen dhe statutin e Partis e ka shum qejf ...maron fare ..me nji kom m'varr o i shkreti

              3. B
               Beni Dushmani

               Kreshnik Osmani me kete artikull eshte me se indergjegjeshem dhe i qarte per situatend denigruse ne eleminim per te mos u krijuar nje PD mirefillte si krah i djathte,qe eshte me se i nevojshem emergjent per situaten politike qe po kalon vendi ,nga tre gjak pires te pa ngopur me tragjedite qe i kane bere atij populli per ti humbur shpresat per nje prespektive xhvillimi dhe rinija ta ler vendin cdo dite dhe me shume.Dhe ata qe ndjekin keta tre sharlatane qe perserisin ne fjalimet e tyre per 32 vite te njejtat premtime djallezore gabojne dhe do pendohen,.

               1. G
                Genta

                Shum sakt ! Respekte

               2. S
                Sokol

                e ku jane mbledh gjithe rrotat e karit te PeDja !

                1. E
                 Eri

                 PRA KRESHNIK SPAHIU FSHIHET PRAPI KETIJ QE I LEPIHET PARTISE SE XHI MUTIT. EDHE PER PARTINE E CHIMUTIT NUK I DO KETA

                 1. K
                  Kosovari

                  Hahahaha qenka bidivi rrot kari per se gjati e per se gjeri, bile dhe diagonal

                  1. P
                   Profesori

                   Patriot, eshte rrote ka...i ne 3D, po ti fusesh dhe faktorin kohe , behet 4D, dmth rrot ka..i i pafund.

                  2. V
                   Votuesi i lire

                   Sa budalla ky hajduti! I humbi portofoli ne mitingun e hajduteve. Si guxon dhe e kerkon gjene e humbur nga hajdutet. Ata ku te gjejne te vjedhin e jo te kthejne ate, qe u behet ''kismet''! Hall i madh me keta hajdute! Na duhet t'i votojme, per te ardhur ne pushtet! Votojme per t'i futur ne burg.

                   1. E
                    Elusa Usa

                    Ti hash ate qe s'thuhet .... sic ka thon baba juaj spiritual ....

                   2. L
                    Laureta Balla

                    Kreshnik Osmani je njish dhe i pamanipulushem .. qente le te lehin karvanishkon perpara

                    1. U
                     USA ????????

                     Te hongshin ate qe s- thuhet o Kreshnik djali.. je gjigond..je i modh fare ...

                     Lini një Përgjigje